Epilepsia

RNG

USA hruby narodny produkt v minulom roku bol zhruba 14.5 trilionov(tj tisicom miliard), teda zdravotnictvo bolo z toho vcitane poistovne 2 537 miliard dolarov.
Cela tlac a televizia nestoji s toho ani desatinu A internet, keby bol na predaj je len v desiatkach miliard. Na stastie zatial je este vladou nekontrolovany, hoci si uz vymohli na to pravo pod ruskom "ochrany ludi" proti terorizmu.

RNG

Inac prirodne neznamena neskodne. Prirodny je aj hadi jed, ortut, botulotoxin a ine. Ale potravinove doplnky musia splnat podmienku neskodnosti, presne rovnako ako potraviny. Takze hovorenie o "adverznych" ucinkoch potravinovych doplnkov je bezpredmetne ociernovanie, rozsirovane farmaciou a lekarmi, ktory su proti doplnkom, lebo im to kazi obrat. Tj nic ine, ako spinavy konkurencny boj.
A dnes na to hojne vyuzivaju internet, lebo tam moze ktokolvek cokolvek napisat a ludia tomu casto uveria aj bez dokazov, hlavne ked je to napisane dobr, kvazivedecky, sprava je zo znamych nemoznic alebo sa pod nu podpisu znami lekari. Zialbohu mnohi sa daju kupit....
Zdravotny priemysel je v USA az 17.5% hrubeho narodneho dochodku, tj hovorime tu rozne tisice milard dolarov, a za zlomok toho sa da kupit cokolvek, od tlace po politikov.

RNG

Kazdy doplnok na volnom trhu existuje len pre to, ze ho ako nezavadny schvalili lekarske komisie na to urcene.
Never propagande sirenej hlavne farmaciou, ze maju potravinove doplnky skodlive ucinky. Keby ich mali tak ich napr nasa FDA okamzite stiahne z trhu, pripadne aj potresta vyrobcov,,ak neuposluchnu dost rychlo.
Na ilustraciu tu uvediem udaj z roku 2008 kde za cely rok v USA nezomrel na pouzivanie doplnkov ziadny clovek. A uvediem sem napr novsie data na porovnavanie smrti zo zbrani a z liekov a lekarskych omylov

www.naturalnews.com

Smrt z liekov a lekarskych omylov sa prebojovala na "cestne" druhe niesto, hned za parazkami a infarktami, a este pred rakovinami

To ti dufam dostatocne otvori oci na tie vsetky reci o "neistych ucinkoch " doplnkov a "zarucenych ucinkov liekov",a neomylnosti lekarov, skoda dalej rozpravat.

Ked chces vediet, akych lekarov sa drzim, tak mas zopar vymenovanych na teme Alternativni lekari na fore rng.uforum.sk
Samozrejme ichsledujem ovela viac, ale toto su zakladni, ,ktorych sa drzim uz dlhe roky a tito uvadzaju/podopieraju svoje tvrdenia vyskumom a praxou so svojich klinik a casto uvadzaju aj literatury lekarov na tu temu.
Samozrejme nic take nie je v beznej tlaci, na to si musis predplatit ich periodika a knihy, lebo zijeme vo svete penazi a tito ludia potrebuju viac, nez priemerni lekari. Lebo sa ich neustale snazia znicit a sudit. To ze sa udrzali desiatky rokov je dokaz, ze ich na nicom nechytili, inac by sedeli vo vazeni.Lebo farmacia a rozne lekarske organizacie davaju velke peniaze na advokatov. Napr len dr Rath bol sudeny mnohokrat, zakazdym samozrejme vysiel z cisty, stitom, ale na sudy minul vyse 3 miliony dolarov na advokatov,
Farmacia ale minula vyse 50 milionov len na advokastov proti nemu, bez akehokolvek vysledku. To iste Julian Whittaker a ini.
V menovanom clanku ich najdes plno, najma tych co su spojeni pod Health Science Institute, ktory ich ma tisice.
Ich clanky tu nemozem priamo kopirovat kvoli autorskym pravam, takze ked chces priamo od nich citat, musis si predplatit ich knihy a periodika.
Uvadzam tu obcas data z internetu, hoci internet nema nic najnovsie a casto nie vzdy spolahlive informacie. Ale musim tu obcas nieco uviest, inac by to bolo pre tych, co si nepredplatia periodika alebo lekarske spravy ako moje osobne tvrdenie, co to samozrejme vobec ani zdaleka nie je.
Niektore veci sice sam vyskusam, ale to nie je moj osobny napad, ale rady tych lekarov a vtedy, aspon za svoju osobu a ludi, co to na moju radu vyskusali moze hovorit z osobnej skusenosti.

Homeopatia je paveda, lekari ju podporuju pre to, ze im nekonkuruje, lebo je viacmenej neucinna. A patri spat do minulosti, odkial ju ucelovo vyhrabali, aby zdanlivo dali ludom moznost vyberu proti svojim skodlivym chemikaliam, schvalenym ako lieky skorumpovanym systemom.

Kvety zla

RNG, cituj spominanych lekarov, uvadzaj zdroje. Velmi rada si o tom viac precitam (a to myslim uprimne). Ja osobne som sa isty cas zaujimala o prirodne doplnky vyzivy a sama som na sebe nieco skusila - avsak som ten typ co sa chce viackrat poistit, a tak samozrejme patram na internete aj po moznych neziaducich ucinkoch. Vsetko, a aj ked je to rastlinneho povodu, moze vyvolat adverzne ucinky - no na to uz neupozornujes... Hlavne pri kombinacii s inymi liekmi. Preto si myslim ze je velmi zavadzajuce napisat vyjadrenie, ze je prirodny doplnok ovela menej nebezpecny nez patentovany liek a je mozne ho bez problemov podavat aj malym detom (pokial viem, vacsina vyzivovych doplnkov sa nesmie davat osobam mladsim ako 16 rokov, pri niektorych i 18). Pri patentovanom lieku su aspon na skatulke jasne napisane neziaduce ucinky a kontraindikacie s inymi liekmi, toto pri potravinovych doplnkoch nenajdes (hlavne z toho dovodu, ze sa jedna o potravinovy doplnok, nie liek, nie liecivo). Kazdy potravinovy doplnok clovek berie na vlastnu zodpovednost a riziko - a myslim si, ze je jedna vec ak chce dospely clovek sam na sebe experimentovat, ale je zas druha ak by chcel experimentovat na dietati. Tiez je jedna vec odporucat nejake vyrobky prirodneho povodu na nepravidelnu menstruaciu ci problemy s travenim, a druha vec je odporucat ich na "liecbu" epilepsie maleho dietata. Maximalne mi to pripomina pripad, ked rodicia - zastanci alternativnej mediciny a homeopatie zavinili umrtie svojho maleho dietata preto, lebo odmietali zapadnu medicinu a chceli jej ekzem vyliecit vylucne homeopatiou.
Nehovorim ze potravinove doplnky musia byt zakazdym zle - ale bolo by vhodne keby sa o nich podaval objektivnejsi obraz. Je fajn ich podavat - ale presne ako ich nazov napoveda, len ako doplnok, nie nahrada klasickej mediciny - kym sa ich nezavadnost a ucinnost nepreukaze.

RNG

Kvety otazne je to len pre teba a beznych lekarov, nie pre lekarov co sa s tym zaoberaju.A ja sem uvadzam ich nazory a skusenosti, ktore by ste sa inac asi tazko mohli dozvediet, ked ich medixka mafia vsade potlaca, dosledne, najma pre to ze maju lepsie vysledky s neskodnymi doplnkami ako lekari s patentovanymi umelymi chemikaliami,kde casto nestaci ani jedna strana na to ake rozne skody mozu sposobit.
A teda najma na malych nevinnych detoch odporucam miesto skodlivych patentovanych liekov prirodne latky, bez skodlivych postrannych ucinkov v prvom rade a chemicke lieky az ked tieto nepomozu a nie naopak.

Kvety zla

Ano, odporucat davat malemu dietatu s epilepsiou potravinove doplnky s otaznou ucinnostou namiesto liekov je velmi mudre a zodpovedne...

RNG

Nuz v tomto pripade si dovolim s Maomam nesuhlasit, lebo poznam plno prirodnych liekov, co pomahaju pri epilepsii. Od krill oleja, cez L-theanine, a vitaminu B-3 vo vyssich davkach .
To vsetko,samozrejme prepocitane podla vahy mozno davat aj malym detom. A kedze su to neskodne potravinove doplnky, clovek sa nemusi obavat skodlivych postrannych ucinkov alebo navykovosti chemickych patentovanych liekov.

jogo7883

Dobry den pani.Aj ja mam epilepsiju,ale vdaka jednemu panovy tu z Trnavy kde byvam uz zachvaty nemam.Ako je to mozne?Doktory choroby liecia,v mojom pripade je to epilepsia,ale nezistuju co tie choroby sposobuje,v mojom pripade epi.zachvaty.Mne zistil co mi zachvaty sposobuje a odvtedy nemam zachvaty.Samozrejme,ze podrobne vyysvetlenie o koho ide a o co sa jedna Vam dam v pripade zaujmu ked mi napisete na moj email-jozkotoma@gmail.com

Maoam

no toto je prilis vazny problem na liecbu domacimi liekmi

tvoje dieta patri na odd detskej neurologie, na epilepsiu su lieky, ktore predpisuje neurolog a su aj lieky pre deti, ten diagnostikuje typ epilepsie /zachvatov a lieky musi brat pravidelne, kedze tvoje dieta ma aj ine ochorenia, musite to konzultovat s odbornikmi, ziadna samoliecba