Kde sa sťažovať na lekára ,ktorý zanedbal svoju starostlivosť ?

Príspevok v téme: Kde sa sťažovať na lekára ,ktorý zanedbal svoju starostlivosť ?
zoli0999

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať či si možem vypýtať spat peniaze od gynekologa čo rodil moju priatelku .Lebo si vypýtal 200 euro že ju porodí a že keby boli ťažkosti tak jej pomože aby sa netrápila a spravý cisársky rez.RAno o4:30 sme išli do nemocnice spravili jej vyšetrenia a povedal doktor že dneska poroddí že jej vypustili plodovu vodu a nech sa nebojim že všetko bude v poriadku a bola otvorena na 3 prsty a bolesti cca každych 5 min .Volal so po hodine že ešte nie je otvorena že mam zavolat okolo 12tej už som bol zhrozeny lebo mi nič nepovedal tak som zavolal o 12tej a povedal že jej dal injekciu a infuziu čo nebola pravda lebo jej dal mojej priatelke injekciu az o hodinu neeskor a to som nevedel že priatelka už o 11 mala minutove bolesi a ked prisiel na kontrolu doktor o 13tej a bola otvorena na 4 prstzy jej povedal že ešte počkame a v zapeti som mu volal o 13tej a nezdvyhal mi .To som ani nevedel až večer som sa dozvedel od rodiny ked sa rozpravali s priatelkou cez telefon ze mala minutove bolesti a už kricala že ma velke bolesti a že sa obesi ak to neskonči a doktor mi volal až o 14tej že ju ide porodit cisarskym pričom mne ešte o 13tej povedal že ak sa neotvori do 15tej hodiny tak pootm spravy cisarsky .A zrazu mi zavolal o 14tej ked pocul že sa mi chce priatelka obesit že nebude čakat do 15tej ale že ide robit cisarsky -Už som vedel že je asi nejaky problem a hned som sadol do auta a siel som do nemocnice .Nastasie sa mi narodil syn krasny a zdravy to dufam .Ale potom sme si načo zaplatili dopredu doktora ked zakrocil až vtedy ked už bolo skoro neskoro?A nemaju gynekologovia preplacane porody od poistovne ?Ja by som ani nechcel naspat peniaze ak by spravil niečo preto aby sa priatelka netrapila ale ked som pocul že co povedalla že sa chcela obesit a až na to reagoval doktor nie je troška chore že som mu skoro zaplatil za to že by mi nebodaj zomrela priatelka alebo sin lebo on by cakal na otvorenie a maly bol velky a nahodou by sa zasekol v panve a potom by čo spravil .to by som ho asi ........!!!!!Poprosím vás o skorú odpoveď bo chcem podať sťažnosť na Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

ĎAKUJEM Juhász

Lulita

suhlasim s duduskou, mal si investovat do epiduralky, cisarsky sa na bolest nedava, ja som mala kontrakcie bez prestania sekundove, proste ziadna prestavka a plakala som od zufalstva, ze chcem cisarsky, ale to je asi tak vsetko :) kazda to zvladne, to je len pocit, ze zomries, ze to nevydrzis, boli to priserne

zoli0999

Mno len aby ste vedeli včera som bol za lekárom a priznal že spravil chybu .Ale nebudem tu rozvádzať akú ,lebo to už beriem za bezpredmetnú .Dal mi naspať peniaze a ospravedlnil sa .Len chcem dodať že som skoro prišiel o prvorodené dieťa. Ale nakoniec to skončilo dobre .A som šťastný že ho mám a už iné ma ani nezaujíma .Ale ďakujem aj za všetky názori aj za kladné a aj za negatívne .A ja nehovorím že doktori sú hlúpy ale že veľa ich je tam čo vyštudujú za oteckové peniaze a potom možno sú menejklasifikovaneší ako robotník čo skončil strednú a nemá peniaze na vysokú školu .Je to úbohé ale je to dneska tak ......

ajajja

Ty nemôžeš posudzovať, či starostlivosť zanedbal alebo nie. To, že jej dal injekciu až na tvoje zavolanie preda neznamená zanedbanie starostlivosti! Lekár jej dal tú injekciu vtedy kedy uznal on za vhodné! Áno, pôrod bolí ako sviňa. Je predsa pochopiteľné, že lekár čakal, či pôrod bude ďalej postupovať, či sa bude manželka otvárať viac a keď uznal za vhodné, rozhodol o cisárskom. Veď toto je predsa bežný postup. Každá žena vie, že si to musí odtrpieť dlhšie či kratšie. Moja švagriná rodila 2 dni. 2 dni bola v nemocnici, mala bolesti, otvárala sa pomaly a nakoniec porodila sama, bez cisárskeho. A to mala vybaveného primára, ich rodinného známeho a nikto mu nevyčítal, že niečo zanedbal.

Jefitto

Ale už predsa existuje jednotka bolesti, neviem sice ako sa vola, ale meria sa v tlaku na plochu... čiže pascal na meter štvorcový. Napríklad ak do teba niekto tíska ihlu tlakom 101 325 Pa, tak maš brutalne bolesti :O

philips

Stroj na "vyhodnotenie bolesti"... Popravde neviem si to predstaviť. A to už len z toho dôvodu, že každý vnímame bolesť inak, je to subjektívne. Takže taký stroj by nemal ako fungovať.

Pôrod je a vždy bol bolestivou záležitosťou...

gfdhdfh

lekari zarabaju miliony? to je teda dobry vtip. ty sa najprv nauc gramatiku a vyjadrovanie sa a potom si mozno aj ty najdes nejaku pracu kde by si mohol zarabat take"miliony" ako lekari.
to aky stroj si mal namysli, co vyhodnocuje bolest ako????

zoli0999

Ahojte dakujem za prispevky .Ja som nedal lekarovi nič bokom všetko mám na papieri ja som mu chcel zaplatit po porode ale on si žiadal peniaze dopredu a povedal že keby sa niečo stalo tak mi tie peniaze vrati .A pritom vedel že moja priatelka mala 25 rokov a bola nissieho zrastu a aj jej hovoril že to vyzera na cisarsky rez už asi 2 mesiace dopreedu.a pritom vedel už o 11tej že sa neotvara ani po injekcii a bolesti boli minutove a vobec sa neotvarala a mne do telefonu povedal že ak sa do 15tej neotvorí tak bude cisársky rez ale potom som sa dozvedel že už kolabovala manželka a aj plod už bol ohrozený a až potom začal konat .Toto je velmi smutne ja mam podnet aj dokazi na doktora .Lebo bolesti musel vyhodnotit nejaký stroj a dam to prešetrit cez urad nad starostlivostou .Bo čo si pýtal aj peniaze dopredu ani nemá na nastenke vypisane ani vyvesene a podla mna si tie peniaze nemal ani vypýtat a ešte mi aj klamal do tefonu že dal ijekciu manželke v určitom case a ked som sa menželky pýtal cez sms či dostala mi pisala spat ze nie .Až na moje znovuzavolanie dostala injekciu tak to nieje zanedbanie starostlivosti?Ak už toto nieje zanedbanie tak ja už neviem čo je zanedbanie starostlivosti.Ale viem že nabuduce budem pri porode a tam radšej zaplatim všetko a budem pri priatelke a nestanu sa taketo veci .Jaj a chcel som podotknut že nie všetci maju dneska na to peniaze aby si všetko zaplatili aj ked z akeho kolvek dovodu .A pre mna ma aj 200euro velku hodnotu a to radšej kupim malemu niečo ako by som mal prispievat nechcene doktorom ktorí plaču že maju male platy a pritom zarabaju miliony .Je to smutné že žijeme takýto svet :(.Ospravedlnujem sa ak som niekoho urazil .Nebolo to mojím zámerom .Ja som sa chcel iba spýtať na názor .Dakujem za všetky príspevky .

elsa 5.5

úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,ale tvoja chyba mal si jej zaplatiť epidurálku oni tam riešia postupy ja som si tam volala ohľadne zubárky pichla mi neskoro umrtvovací gél ktorý mi ani nezapočítala že to robí v cene to potom aj tak vyzerá všetko treba zaplatiť dopredu a mať to aj na papieri nemáš doklad nemáš nič narobíš si akurát problémy až si dal nejaký úplatok