Astma

Príspevok v téme: Astma
Marianka

Prajem vam pekny den. Chcela som sa opytat, ze ci je mozne, aby sa astma kazdym rokom zhorsovala. Som astmatickou 4 roky a prvy zachvat som dostala pred 2 rokmi. Vtedy mi alergolog diagnostikoval ako astmu 2. stupna. Az do marca t.r. som mala pokoj. Ale ked som v marci ochorela (a bola som asi tyzden chora), tak som priemerne mala kazdy den 1-2 zachvaty. Proste som sa nemohla poriadne nadychnut a lapala som po vzduchu. U alergologa som bola naposledy pred 2 rokmi, lebo povedal, ze kym beriem vakciny (ktore som uz nedavno dobrala), tak za nim nemusim chodit ani ked budem mat zachvat. Teraz idem na kontrolu. Je mozne, zeby sa mi astma zhorsila? Alebo to moze mat suvis aj s inymi chorobami, ktore mam (myopaticky syndrom a selest na srdci)? Prosim o radu, co robit, aby som tych zachvatov mala co najmenej. A este nieco: podla coho je astma stupnovana?

tina

bohužial ti musim napisať, že astma sa môže zhoršovať (aj ked by to malo byť vplyvom nejakej inej choroby), ale v prípade, že ju liečiš, tak aj zlepšovať. Stupne astmy nepoznam....