Ako účinne liečiť zápal šliach

Príspevok v téme: Ako účinne liečiť zápal šliach
j19

prosím o radu,ako sa dá liečiť zápal šliach,ktorý je potvrdený MRI a trvá už pol roka?opuch,nepohyblivosť.Ďakujem za konkrétne rady,ohľadom rehabilitácie,liekov,doplnkov stravy,či domácich overených postupov liečby.Je to stále horšie a už nevieme,čo ďalej.Prípadne ak viete doporučiť konkrétneho odborníka v blízkostí BA,ktorý ma ľudský prístup a nechce len zarobiť,ale aj pomôcť.

j19

Som tu s tou istotu otazkou.Da sa liecit uz chronicky zapal sliach a klbu s opuchom?PROSIM o rady,lieky,lekara v blizkosti Ba,domace recepty,potravinove doplnky,vsetko. Co by mohlo pomoc .Dakujem

j19

Ddana prosím,aké lieky si užívala a čím si to natierala?Skúšali sme hádam všetky dostupné gély a úplne bez efektu.Aj biolampu,aj magnet z rehabilitačnych možností a tiež nič...

Ddana

Zápaly šliach sú hnusné, mám ich za sebou pár. Trvali vyše polroka. Čudujem sa užíva iba Veral, veď sú modernejšie a kvalitnejšie lieky, ktoré až tak netrápia žalúdok. Mne najviac pomohla rehabilitácia - elektroliečba aj cvičenie.

j19

A ešte sa spýtam na názor,či to treba mať v kľude,alebo nasilu cvičiť,aj keď v podstate,iba mierne,asi 2cm ohne prsty.

j19

Ide o mamu.Ona už nevie ani písať.Zapálené má šlachy na prstoch,dlaniach,zápästie,až ku lakťom.Nič neudrží,už ani hrnček.NSA lieky sú bez účinku,od bolesti má veral,ale nechce ho pre problémy so žalúdkom.A aj tak jej bolesť neustúpila,keď ho skúšala.

- mira

Zápaly všeobecne sú zapríčinené príjmom cukru a tuku, prekyselením. Pomohlo by, keby si napísala, ktoré šľachy máš zapálené. Takto okrem obmedzenia jednoduchých cukrov a načas i tuku ti môžem odporučiť i regeneráciu, pečene, s ktorou problémy so šľachami súvisia. Pečeň trpí okrem cukru i nadmerným množstvom živočíšnej stravy. Jedz zeleninu tepelne upravenú, trochu surovej a kvasenej v kombinácii s obilninami a trochou strukovín. Panenský tuk, semienka pridaj až po zlepšení stavu. Čistenie pečene býva sprevádzané problémami, napr. prejavmi hnevu, nepokoja a pod, rátaj s tým a vydrž.