Voda - RNG

RNG

Reverzna osmoza je podstatne lacnejsia, ale voda z nej nie je natolko cista, kedze v blane sa nachadzaju mikrodierky, cez ktore sa mozu dokonca prepasovat aj nejake mikroorganizmy, nehovoriac ze aj ked mnohe necistoty zredukuje na 5%, aj tych 5% moze byt este vela.
naviac zivotnost membrany je nizsia, casto len rok-dva a vyzaduje si preplachovanie, inac v nej stojata voda membranu znici
keby som mal vyssiu spootrebu vody nwez 4-5 litrov denne, asi by som si namontoval aj ja RO/DI jednotku, ale nemam tak je pohodlne a dostatocne destilovat. Cena je tiez samozrejme faktor, lebo energia je draha, ale zase to nie je az tak velka polozka, mna stoji kilowathodina len 15 centov takze na vyse 3 litre vody to vide asi 60 centov, tj pod 20 centov na liter.A to si este mozem dovolit, tj dolar denne na vodu.
A ja mam este vyhodu, ze mam destilacku v robote, tj neminam na energie peniaze z vrecka, po daniach, ale z hrubeho prijmu firmy, tj pred vsetkymi roznymi danami. Takze ma to vlastne stoji prepocitane na moje vrecko polovicu.

Magy

RNG - mne pride prevaranie vody a tisice wattov ako plytvanie energiou. nestaci reverzna osmoza? samozrejme uvazujem o kvalitnej membrane, nie nejakom cinskom smejde.

RNG

Obsah pitnej vody je okolo 50 az 100 mg roznych mineralov na liter. Telo potrebuje az 4000 mg draslika, 2500 mg sodika, 1500 mg vapnika, 800 mg horcika atd. Tj je jasne, ze z vody to nedostanes.
Naopak potraviny obsahuju casto pre nas privysoke koncentracie mineralov, takze znacnu cast z nich musime vodou z tele vymyt.Inac by sme zomreli na zamorenie tela.
Takze vsetky reci o skodlivosti vody zbavenej mineralov su totalne nepodlozene a bezpredmetne. Je to od davna rozsirovany chyr, z roznych dovodov. Viac pozri cez Google.sk pod rng voda

RNG

Prevarenie vody zabije mikroby v nej, ani to nie vsetky, ale neodstani ziadne skodlive chemikalie.Dokonca ani len vsetok jedovaty chlor, lebo cast z neho je uz naviazana na organicke latky vo vode a organochloraty su povacsine skodliviny.

miss white

RNG v akých nádobách a na ako dlho potom skladujete tú destilovanú vodu? Čo si mám všímať pri výbere destilačky? Ďakujem za odpovede.

RNG

Nuz domacu destilacku, tu v USA je ich na trhu plno, uz od 130 dolarov. Moja (uz v poradi piata, lebo maju zivotnost tak asi 5 rokov,pouzivane kazdodenne, aj ked na ne pouzivas casovy spinac, takze destiluju len 80% obsahu a spinac ich vypne, kde sa usadzovanie podstatne minimalizuje a zivotnost predlzuje, dokonca aj voda je cistejsia)mi vydestilije asi 3 litre vody za 3.5 hodiny, spotreba 1200 watov, varna nadoba je z nehrdzavejucej ocele.
Podobne mozes najst aj v Europe, hoci nie tqk lacno.

RNG

Chlor pridavaju, aby vylucili moznost rozmnozovania sa roznych mikrobov a parazitov, ktore sa do vody dostanu cez mikroskopicke dierky v potrubi, aj keby voda vo vodarni bola absolutne bezchybna. A to zialbohu nie je, lebo dnes je na svete vyse 50 000 umelych chemikalii, ktore zamoruju rozne spodne vody, z ktorych sa vo vodarniach "vyraba"(POVACSIE LEN PASIVNE FILTRUJE) pitna voda.
Ja pijem len destilovanu vodu uz vyse 25 rokov, tak sa zabezpecujem, ze drviva vacsina tych chemikalii, co dnes zamoruju vodu sa do mna nedostanu. Ba prave naopak, ked zjem potraviny, co ich obsahuju, tato cista voda ich zo mna vymyje.
Pre chut do nej pridavam casto ovocne/zeleninove stavy, alebo si robim rozne mixy na pitie, kde pridam mikrovlakniny a ine doplnky, aby som nemusel hltat tolko kapsul.