Prečo všetci fajčia a pijú?

Príspevok v téme: Prečo všetci fajčia a pijú?
shy

Tak toto by ma zaujímalo, čo majú všetci s tým alkoholom a cigaretami? V poslednej dobe mi to už dosť lezie na nervy, že všade kam prídem, všetci do jedného sa len ožierajú a fajčia a tým pádom ako zaritá abstinentka a nefajčiarka nikam nezapadám. Vie mi niekto vysvetliť, čo je na tom alkohole a cigaretách také úžasné?

Mimulus

Mne hej :) Vieš ak celý rok človek nič alkoholické nepije ,,teda skoro,, a potom ide na nejaký alkoholický festival tak... 26 veľkých pív, 10 poldeci a k tomu ešte oko :)

Sejla

no ja som sa vždy čudovala, ako sa niekto môže dostať do takého štádia opilosti, že ani nevie čo robí a za triezva by také veci nikdy nedokázal... nikdy sa mi to nepodarilo

Mimulus

No chcel som tým len povedať, že som videl veľa pohoďákov a flegmatikov, ktorí sa po vypití alkoholu zmenili na agresívne ,,monštrá,, a boli by schopní aj niekomu ublížiť. Naopak ľudia, ktorí sa javili ako nedostupní a častokrát sa s nimi nedalo porozprávať sa zmenili na úžasných spoločníkov.

lost

Ak je niekto vo svojej prirodzenosti veselý človek, stáva sa ešte veselejším.

no hadaj preoc nepijem :D
to by bolo uz nebezpecne..

a okrem "zlepsuje naladu" treba napisat "zhorsuje usudok" :P

clovke robi v alko opojeni to, co by za triezva nikdy nerobil..

a nie zrovna tie dobre a pozitivne veci. na tie sa odhodla aj za treizva.

ale za triezva uricte nezacne bitku len preto, ze mu niekto povie nieco zle..

Sejla

no v 16tich som fajčila a pila, lebo som bola presvedčená, že je to súčasť rock n rollu, + lebo to bolo zakázané, lebo som skúmala rôzne stavy mysle, pokúšala sa nájsť východisko z problémov, lebo moje zdravie v tom veku nebolo prvé v rebríčku hodôt a ÁNO, priznávam, LEBO to tak robili všetci a LEBO SOM BOLA SPROSTÁ a popravde, nemala som z toho poväčšinou až toľko úžitku a plnohodnotne strávenej zábavy a chlastačky človeka tak po 2,3 rokoch prestanú baviť, napĺňať. Ale toho humusu, cigariet sa potom už ťažšie zbavuje. Aj keď vyfajčím len 4,5 denne, je to závislosť a kto si tým neprešiel, ten nepochopí, že to nie je len vecou vôle. A teraz, keď si vypijem, tak niečo kvalitné a len v dobrej spoločnosti, nie však pravidelne. Nevidím na tom nič hrozné, kvalitný lieh ak ho človek má pod kontrolou, nemôže uškodiť:)

anjelik*

Mimulus, alkohol je chémia a ako taký je potenciálne nebezpečný, že sa zmení na závislosť a potom už nebudeš schopný fungovať bez neho. A jasné, že veselosť je dočasná, pokiaľ teda nie si veselá kopa aj bez neho..keďže sa ti v triezvej, ničím nezahmlenej hlave znovu vynoria tvoje problémy. :o)A tak znovu volíš..budem to riešiť, alebo si vyberiem opäť cestu *zabudnutia* s kamarátmi pri poháriku. Plus svoje pri takýchto *parties* zohráva práve aj tá spoločnosť, keď si dotovaný pozornosťou ostatných. ;o)) Vzniká tzv. kolektívna duša...no radosť žiť. :oP Je to typické práve pre mladých ľudí, že sa zásadne pohybujú v skupinách...čím viac, tým lepšie. Pretože majú z toho ďaleko lepšie pocity, ako keď by si niekam vyšli sami. A mali by sa spoľahnúť na seba v tom, ako sa chcú cítiť. :o)

Mimulus

Jééééj anjelik* no ja som niečo podobné napísať chcel ale nenapísala si tam, že ľudia opojení alkoholom obyčajne hovoria pravdu, prejaví sa akí v skutočnosti sú a aké hodnoty sú u nich na prvých priečkach. Áno alkohol zlepšuje náladu ale len na krátky čas. ja si napríklad z času na čas vypijem ak je príležitosť ale žeby som každý deň sedel pri pohári piva tak to nie.