Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach

Príspevok v téme: Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach
veronicka2

zdravim. uz dlhu dobu sa vsade pise o tom ze bude koniec sveta lebo majsky kalendar uz dalej nepokracuje. ja viem ze su viacere verzie toho co sa ,,asi" stane. viem ze je tu aj nadej ze sa nestane vobec nic. ja som vacsinu casu v pohode no ked si uvedomim ze mam mozno mesiac zivota pred sebou tak ma chyta uzkost a panika. neviem co mam robit vzdy sa upokojim tak ze ,,sa nic nestane" lenze cim sa blizime k tomu datumu tak sa upokojit neviem. stale sa bojim ze umriem. ja umriet nechcem. vsetko v mojom zivote je krasne mam skveleho partnera s ktorym planujeme buducnost. tiez sa bojim ze ak by sa stalo nieco v tom zmysle ze zlyhaju formy komunikacie padne internet, mobily nebudu fungovat tak sa s nim nebudem moct spojit (nebyvame spolu ale 400 km od seba...) ja bez kontaktu s nim neviem vydrzat ani jeden den. a neviem si predstavit co by bolo ak by vsetko zlyhalo. poradte co mam robit ako sa mam upokojit. fakt zijem s tym ze mam uz len mesiac zivota...ako to zvladate vy?

Maoam

Lulita, to bolo po celustnej Op, takze zaludok som mala uplne ok, mala som kludovy rezim, cize nejak som sa fyzicky nenamahala. Prvy tyzden bol najhorsi, hlad, nepokoj, len tekutiny...ale po tyzdni sa to upokojilo a hlavne sa mi totalne vycistila mysel, super pocit, fakt. Uplny pokoj, emocionalny klud, zmysly na 100% jasne, fasa pocit. A ked som pomaly mohla jest, teda vyvar, detsku vyzivu, tak som mala pocit, ze chutovky zblbli, vsetko malo taku vyraznu chut :D. A presnidavka bola strasne sladka :D. Vyhodou bolo, ze sa mi bez jedla totalne vycistili creva, kedze ziadne jedlo neprichadzalo, telo malo moznost vsetko vylucit. Plet sa vycistila, spanok sa zlepsil. No proste vlastne to bol post.

Lulita

Maoam - fúha, to ta po týždni uz aj muselo duchovne osvietit :) ake to je, nebola si slaba? asi si mala infuzie?

Maoam

Arman, zo zdr. dovodov som bola nutena 7 dni byt bez jedla a po tom tyzdni este dalsie dva tyzdne iba na zel. vyvare a presnidavke. Da sa to zvladnut.

Onyx

Súhlasím zo Slečnou A. a armanom. Podľa mňa ekonomika dlho nevydrží a keď padne dolár/euro, čo nie je vôbec také nereálne, tie naše vytlačené papieriky(peniaze) zrazu stratia na hodnote, banky zavrú brány a ja asi budem jesť stromy a trávu :( Bývam v paneláku v BA, čo je asi najhoršie a nemám možnosť predzásobiť sa dostatočne(priestory, ani financie). tak neviem, čo budem robiť. Ešte nemám vlastnú rodinu, čo je moja výhoda, no bývam z mamou a nechcem si predstaviť, čo sa dá v takom prípade robiť. z baráku skočiť nechcem, to radšej nech ma zastrelia pri krádeži úrody, prípadne mäsa. Nemám zbraň, nemám pôdu. skvelý scé´enár. Akurát keď sa tak nad tým zamyslím, bol by som radšej, keby nás tu niečo pohltilo, zmiatlo z vesmíru všetkých naraz, keď už. Ale to je iba môj sebecký pohľad na vec :/

Verím tomu, že sa nič také nestane. Ak áno, nepomôžem si.

arman

anjelik, my sa tu nebavime o teorii, ale o realite, co sa asi bude diat.
Samozrejme, svet sa meni zvnutra tak, ze prebehne revolucia v ludoch, a zacnu mysliet a citit inym sposobom.
Lenze realita je taka, ze pokial sa nestane zazrak, a neprijde novy "Jezis", ktory ich nejakym zazrakom zacne menit, same od seba sa nic take nestane. Nevedomy clovek ma svoju zotrvacnost, a v nevedomosti chce za kazdu cenu ostat. Pravdy sa boji jak cert kriza.
Uzivac si zase chce uzivat, a ked mu niekto zacne ukazovat pravdu, ze studna, z ktorej cerpa vodu, je uz pomaly prazdna, tak ho radsej ukrizuje, aby si mohol este chvilku uzivat vo svojom sne... taki potom, ked ta voda skutocne dojde, a uz budu musiet celit realite, casto skutocne radsej spachaju samovrazdu lebo sa im zruti cely svet.

Osobne si myslim, ze ked dojde k masovejsiemu zruteniu systemu, a odrazu zmizne moznost najest sa zo supermarketu, zmizne telka, prud, a vsetky mozne veci, na ktorych su ludia zavisli viest svoj pohodlny zivot, mnoho z tychto "uzivacov" si zivot nakoniec skutocne zoberie, podla mna to bude dost caste. Hlavne ten pocit, ako strasne sa v tomto ich zivote zmylili, aku buducnost si planovali v tomto svete, o ktorom si mysleli, ze tu cely ich zivot bude.
Ono preorientovat sa z pohodlneho zivota, na tvrdy drsny zivot pripominajuci dobu minulu, bez elektrickej energie, proste tvrda makacka na vidieku, to proste nejde. Navyse, pocas krizy, ked to dojde odrazu, a ludia budu v soku, a este k tomu celit hladu, ktory si nikdy nevyskusali (schvalne, kto ste skusali hladovku dlhsiu ako 1 den, teda napriklad 3 dni iba o vode?)
To dokaze malokto bez toho, aby sa psychicky nezosypal.
Ja som skusal hladovat, ale cez 2 dni som sa proste nedostal, ta zataz na psychiku je neskutocna, kamarat co dokazal 7 dni, tak klobuk dolu, a ti co dokazu este dlhsie, musia mat neskutocne silnu volu, a hlavne, niesu prilis zavisli na jedle. Kto je zavisli na jedle, ze to ma ako drogu, naprikald sladkosti, alebo najest sa pre dobre pocity, bude to mat naozaj velmi velmi tazke.

anjelik*

Doubledog, tak dúfala som. ;o)
Ak operuješ s niečim, čo by si nazval posun vo vedomí...tak treba začať od seba. :o) Skôr si skús ale predstaviť, že sa v každom zosilní to, čo je v ňom najsilnejšie..a to ti snáď netreba zopakovať, čo to je. Mne je len smiešne, ako veľmi ľudia túžia po akejkoľvek výnimočnosti a tak si dokážu nahovoriť aj to, že sú vyvolení a že práve po nich sa *pôjde*. Zmena by mala predsa nastať u každého osobne a potom sa to môže premietnuť aj do premeny spoločnosti. Takto je to celé iba hra na vojačkov a skrývanie sa v zákopoch. Len ako sa dokážeš skryť sám pred sebou?? ;o))

doubledog

nie, nemyslel som to vobec ironicky.
netvrdim, ze sa to naisto stane, ale hrozba tu urcite je.

posun vedomia na novu uroven, ku ktoremu dochadza, sa podla mna neozabide bez protireakcie.