Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach

Príspevok v téme: Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach
veronicka2

zdravim. uz dlhu dobu sa vsade pise o tom ze bude koniec sveta lebo majsky kalendar uz dalej nepokracuje. ja viem ze su viacere verzie toho co sa ,,asi" stane. viem ze je tu aj nadej ze sa nestane vobec nic. ja som vacsinu casu v pohode no ked si uvedomim ze mam mozno mesiac zivota pred sebou tak ma chyta uzkost a panika. neviem co mam robit vzdy sa upokojim tak ze ,,sa nic nestane" lenze cim sa blizime k tomu datumu tak sa upokojit neviem. stale sa bojim ze umriem. ja umriet nechcem. vsetko v mojom zivote je krasne mam skveleho partnera s ktorym planujeme buducnost. tiez sa bojim ze ak by sa stalo nieco v tom zmysle ze zlyhaju formy komunikacie padne internet, mobily nebudu fungovat tak sa s nim nebudem moct spojit (nebyvame spolu ale 400 km od seba...) ja bez kontaktu s nim neviem vydrzat ani jeden den. a neviem si predstavit co by bolo ak by vsetko zlyhalo. poradte co mam robit ako sa mam upokojit. fakt zijem s tym ze mam uz len mesiac zivota...ako to zvladate vy?

lost

anjelik*

cize nemas ziadne savings? nemas poistene auto? nemas bezpecnostne dvere? ci nerobis absolutne vobec nic proti niecomu len tak preventivne?

potom nie si clovek, ak na poslednu otazku odpovies NIE :P pretoze taky clovek proste logicky a ani fyzicky nikdy existovat nemoze, jedine ak je je to duch :D

ale chapes ako to myslim, nie? :) Proste napriklad, niekto natankuje do auta ked tam ma este polovicu nadrze, preotze cokolvek (napr nebude mat cas, nebude mat istotu ze tam bude benzin neskor, pretoze netankuje obycajnu 87 napr ale 93..)

mas rezervu (nahradne koleso, ci hoci aj opravarensku penu.sadu) vo vozidle, KEBY NIECO - KEBY BOLO KEBY KEBY si dostala defekt? :)

tak si "paranoik" :P

dnes uz mnoho aut rezervu nema paradoxne :D a ta opravarenska sada s penou je uplne nanic :D

proste pranoja je instinkt, je to sposob prezitia, od primitivneho sposobu ako je planovanie zasob/aktiv/pasiv az po atomovy bunker a spolupraca celej ulice v case krizy, vsetko je to ten isty instinkt prezitia (mozno nie instinkt, pretoze je to planovane, ale pointa je rovnaka, je to prirodzene a nie umele ako blaznive ako niektori ludia pisu, resp. skor media z toho robia senzaciu a reality show a podobne haluze)

Slecna A.

jeeej :) Nie som na svojom pc a prihlasila som sa nechtiac pod staruckym nickom "alenkaaaaa" :) sorac :)
Arman, pises velmi dobre. Ja som tiez v lete stravila dlhy cas v prirode, s nozom, kresadlom, ale o com to je, ked sa clovek po par tyzdnoch vrati domov, do teplucka, osprchuje sa? To je len chaba priprava na nieco, co moze prist :)

Allenkaaaa

Soffa, presne tak, vsetko musi padnut, aby sme sa konecne spamatali. Mnohi v tejto diskusii si myslia, ze ja som napriklad narazala na tak obavany datum konca sveta :D Nie, narazam len na pad nasej spolocnosti, ekonomiky. Niekto tomu dava pol roka, niekto rok, dva...Tiez sa nebojim toho, ze napriklad nepojde elektrina, skor sa bojim rabovaciek a zabijania kvoli kusku jedla...

arman

Maoam, zase teoria vs realita.
Je rozdiel podstupit planovanu 7 dnovu hladovku v teplucku v nemocnici, a je ine podstupit nedobrovolnu hladovku vonku v krize, kazdy den byt na nohach a musiet bojovat o zivot, so strachom, ze ta hladovka moze byt aj 14 alebo 20 dnova, a moze to by aj posledna hladovka v zivote. Velke rozdiel.
Podla mna taky, ze "da sa to zvladnut" sa v realite lahko premeni na "neda sa to zvladnut". Nechcem strasit, len nerad vidim, ked su ludia v iluzii a potom v realite zlyhavaju.
Samozrejme, nekonkretizoval som na teba, iba som hovoril, ako to byva vo vseobecnosti, a prial by som ti, aby keby nahodou taka situacia nastala, zvladla si aj taku "krizovu hladovku". Bude treba silnych ludi.

anjelik*

Lost a o čom že je to u teba tentokrát? :oP
Ja napr. nie som poistená a tak nejak nemám tendencie robiť si zásoby. :o)
A posledné, čo chcem, je presviedčať ťa o niečom. ;o))

soffa

vsetko musi padnut aby sa zacalo od znova.lepsi zaciatok.vsetko islo "umelo " hore,ceny benzinu preste vsetko,tak to dalej nejde.ja sa nebojim ze nebude elektrina su sviecky,na chate mame drevo na zimu tak niejak prezijeme.vsetko zle je na nieco dobre,nezabudajte priatelia;-)))

lost

Aj bezpecnostne dvere, to sa moze zaradit pod paranoju, tak isto ako kupu co i len jedneho jedineho kusu spotrebneho tovaru navyse, tj. napr. kupim si 5 rohlikov, namiesto 4, i ked 4 mi stacia, ale co ak by som bol hladnejsi. Kupim si viac toaletakov, preco len jeden. A skovavaju sa za "viac kusov, lepsia cena" - no pravdou je, ze toto neplati vzdy, staci sledovat ceny, pozdravujem tESCO, a ich predrazene balenie vacsich hranoliek.
Dve mydla v kosiku? PARANOIK !!!

Bunker, protiradiacny, proteapokalypticky, atomovy ci nuklearny , alebo len proti ludskej hluposti, je porovnatelne s oknami a bezpecnostnymi dverami. Absolutna normalita, to len media tlacia ludom kaleraby do hlavy..

lost

osobne som raz bol sam sebe vdacny za paranoju :D
ked clovek zije uplne sam, staci 1 choroba a nemoznost nakupovat.
mat jedlo (ktore jem bezne, nie nejake suchare ale i to staci, ale nie) ked mam anginu, alebo inu chorobu (vaznejsiu napr..) je na nezaplatenie :P

lost

anjelik*

No ved to je abslutne jedno, kto prezije, ci silny alebo slaby jedinec :) pointa je, aby som prezil aj JA, a co najdlhsie :)
preco by som sa dobrovolne mal vzdavat zivota :)
stavanie bunkru, ehm.

dokazem ti ze kazdy absolutne kazdy jeden clovek je paranoik, poisteny paranoik ;)

preco sa poistuje? "ved keby nieco.."

aha!!!