Rady na priberanie!

Príspevok v téme: Rady na priberanie!
Jojkos

Ahojte mam 18 rokov. Mam 173cm a vazim okolo 50 kg. Dlho sa snazim pribrat ale nedary sa mi uz dlhu dobu som zaseknuty na tejto vahe. Rad by som preto poprosil o nejake rady co jest a podobne rady aby som cim skor priberal. Uz ma to nebavy byt taky chudi:(. Jem 3 krat denne to vzdy. Niekedy aj viac. Ja to nechapem uz:(. Poradte ci nejake lieky ci nieco. Ale zasa nie nejake bizardne drahe tabletky alebo strasne narocnu fynancnu....... Prosim poradte. Budem vam velmi vdacni:)

odpovedam

arci, chudi ludia maju nedostatok svalovej hmoty. nijako inak, iba cvicenim dokazes pribrat - vybudovanim chybajucej svalovej hmoty. do fitka chodit nemusis, mozes cvicit aj doma, ale bez vah to pojde pomalsie. Musis vela jest, ale bielkoviny nestacia. Bez velkeho mnozstva tukov a sacharidov jes bielkoviny zbytocne. takze, ak chces pribrat, tak konzumuj denne:
- 2g bielkovin na 1 kg telesnej hmotnosti (u teba to je 108g, pokojne aj 130g, ale tych 108 staci)
- 2g tuku na 1 kg telesnej hmotnosti
- 5g sacharidov na 1 kg hmotnosti (270g)

Arci

Cauko ludia .. čítam tu vaše radi jak tak . .bohužial aj ja mam okolo 172 cm a okolo 54 kilo čo je dost málo . aj ja chcem pribrat a už zhruba od 15 som na rovnakej váhe .. nechcem neake tabletky alebo nieco chemického .. žerem bohužial nepravidelne podla toho ako mi víde čas kedze som zaneprázdnený ... takže na cvičenie tiež čas nieje .. 2-3 roky do zadu som každý den sportoval .. hokejbal basketbal ... aj 10 hodn denne :D žerem kuracie prsia teda výživné jedlá ako aj vela mlieka ... vela jedál kde su vajcia . teda prazenicu pecený chleba atd ... dost pomerne často ... zemiaky taktiež .. no nezaberá .. mj problém je v genetike že neviem pribrat mamu mam štáhlu aj otca , Takže nečo s čoho by som pribral ??? nie svaly .. šlachovitý som dosť .. potrebujem proste hrubšie ruky .. nohy .. teda zápestie stehná atd .. celkovo byt o niečo širší .. teoreticky aj neaký gainer ked nekdo doporučí. ale len na prirodnej báze .. bez toho aby som musel do posilky chodit .. kliky brušáky viem aj doma robit :D díky za radu

Johny12

Dobrý deň som chalan 16 rokov mám 180cm. A vážim 65kg hrám aktivne futbal uz 9 rokov a chcem strašné pribrat bez toho aby som musel stale cvičiť z činkami. Prosím poraďte mi

popel

Keby si sa už rozhodla tak Anabolic Kickstart 1060 g - Scitec Nutrition to je názov.A natrep mu,že v predajni ti povedal,aby si aj veľa jedol,nie len cvičil.Lebo ked málo papá a vela cviči potom môže čakať že vôbec nenarastie.Najlepšie čo môže byť je každý druhý den ked bude cvičiť.Lebo telo potrebuje regeneraciu,čiže spánok.Cvičím 3 roky mám 17.Váha 91.Výška cca 190? neviem prepáč :-))

aadriaanka

Máš pravdu, on sa stravuje ako môj ocko, ktorý vôbec necvičí, ale aj tak je o dosť mohutnejší než brat :) Prípravky nepoužíva žiadne. Aké značky a prípravky používaš? Mohol by mu ich odomňa priniesť Ježiško :) A prezradíš koľko máš rokov, ako dlho už cvičíš a akú máš výšku a váhu?

popel

Klasické ovsené vločky 500g stojí 1€.Každé su také isté.No ja na raňajky zjem 250g vločiek to zalejem mliekom a pokrajam si tam banán.Množstvá.No.Na obed 2 kuracie prsia s ryžou,na prírodno.Skvelý je fakt tatarák.Surové mäso.Možno teda cvičí "zľahka".Nenechá tam aj dušu.Ale cvičenie je hlavne ale hlavne o jedle.Denne by mal ked cviči dať do seba 100-150g bielkovín.Plus preňho je proteín,ked cvičí už dlhšie.Gainer je len na priberanie.Vela sacharidov.Zas proteín ma viac bielkovín.A prvorade je po fitku sa dôkladne najesť.Max do 20min.Ked nie,potom telo si berie zo svalov živiny.A to nie je dobré.Najlepšie je to vyriešit tak,že po fitku si dá proteín s mliekom a to zmixuje ešte s banánom.Vela hlavne ako som už spomínal strukovín tie su strašne bohaté na bielkoviny v 100g sa nachádza až 40g bielkovín !

aadriaanka

Popel mohol by si mi napísať ako robíš tie vločky, aký druh jedávaš a iné jedlá a množstvá ktoré ješ? Môj brat tiež cvičí asi 2 roky a ja mu nechcem do toho moc hovoriť, ale nevidno to na ňom :)

popel

Ked chceš pribrať.Tak jedz do dňa max 6-7 krát.Ja jedávam do dňa 12x,kedže cvičím.Klasika,na ráno ovsené vločky s mliekom alebo banánom.Potrebuješ dostať do seba hlavne ráno veľa sacharidov a bielkovín.Takže na ráno ťa to nakopne ako nič.Zostavovať ti jedálniček je tažké,hlavne ked neviem čo ti chutí a nie.Do týždna aspo 2kila tvarohu by si mal zjesť,kedže potrebuješ kvalitné bielkoviny,ak nie,kúp si gainer a začni cvičiť! Tabletky každopádne nie,ako napr tabletky na "chuť do jedla" to nie,oblbovák.Ty denne by si mal dostať do seba no takých 70g kvalitných bielkovín.Ako som už spomínal je ich veľa v tvarohu(zakladný kazeín),sója,šošovičné fazulové,hrachové polievky omáčky.Jest mäso hlavne hovädzie nie bravčové ma viac tuku ako mäsa no.Dobrý je tatarák s hriankou.Samozrejme kuracie prsia.Veľa veľa ryže,zemiakov to sú sacharidy.Hlavne nehladaj pod pojmom sacharidy tyčinky a podobné veci.Ty ich potrebuješ dostat do tela s kvalitnej stravy.Ale jedz tak,aby si nebol plný o nejaké 3 hodiny.