Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?

Príspevok v téme: Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?
Martin2195

Dobrý deň. Dnes som zle stupil na nohu a podvrtol/vyvrtol som si členok. Mám ho opuchnutý na vonkajšej strane. Dal som si octanovú masť na opuch a nohu som si vyložil na vyššie miesto. Opuch sa ťahá z dola hore.

Bol som aj u doktora ale bolo tam strašne veľa ľudí, tam by som sa nedočkal.

Otázka znie. Je to vyvrtnuté a bude to treba napraviť ? Alebo je to len podvrtnuté a mám len čakať ?

S členkom môžem hýbať (hore a dole aj do strán) síce nie nejako extra, ale nebolí to.

Čo myslíte ?

oliverblack

ak to neboli a mozes chodit tak podla mna pohoda, keby si s tym nieco mal tak sa to ozve same urcite :D ale keby nahodou tak skus wobenzym uzivat, ten je super aj na hojenie aj proti zapalu

swistica

Zase prisiel nejaky troll robit reklamu wobenzymu? Strasne nenapadne vytiahnut roky stare temy a vsade napisat to iste. Firma wobenzym by ta mala zazalovat,nakolko takouto smiesnou kampanou ludi odradzas.

Lilinca

Tiež som takto zle stúpila, ze som si celu nohu vyvrtla. Priznam sa, ze som nesla k lekarovi, len som si obviazala clenok a mamina mi kupila wobenzym, ktory pomaha na opuchy.

Jana48

Včera som si podvrtla /zasa/ členok. Mám hypermobilné kĺby - a 70 na krku - a zasa mi pomohlo homeopatikum ARNICA 9. Domov - asi 200 m - som dokrivkala so zaťatými zubami. Dávala som si po dve guličky každých 10 min. asi tak hodinu a keďže bolesť prešla, zabudla som opakovať. V noci ma okolo druhej znovu zobudila bolesť - urobila som tú istú procedúru, než som zaspala. Teraz cítim, že členok nie je OK, ale neopuchol, neomodrel a nebolí. Nech si hovorí, kto chce, čo chce /teda, že je to placebo a pod./ u mňa to funguje. Už takých 15 rokov /minimálne/.

Niçołłete

Ahojte
Som krasokorčuliarka a dnes na tréningu som robila skoky a pri jednom som spadla tak nepekne ze som si zranila členok. Priserne to boli a nohu mam ako balón, priserne napichnutu. Vôbec neviem ci mam ist k lekárovi, mozno ide aj o zlomeninu lebo ked som naposledy pred rokom mala iba vytrhnuty clenok tak iba trochu opuchlo a do týždňa bolo v poriadku. Ale teraz je moj clenok dvakrat väčší ako ten druhy. Boli ma to. Nemozem s nohou ani len pohnúť. Ked aj pohnem tak to strasne boli. Priateľ mi to ošetril a ked som vecer dala obväz dolu clenok bol este viac opuchnuty

Co mam prosím robiť ?
Ďakujem za rady

mirus539

martin 2195 ak mozes aspon trochu chodit nemas to vyvrtnute ale podvrtnute ja mam teraz podvrtnuty clenok a mozem chodit ale chod s tym k lekarovi aby si si to nezhorsil a mozno ti da dlahu podla toho ako vazne to mas podvrtnute

Patko 12345

Ahojte ja pisem z rakuska v cera na treningu sme mali skakat cez prekazky a ja som velmy zle skocil behm 5min. som mal obrovsky napuchnuty clenok u doktora som isiel na rengen a potom mi dali sadru ale ten clenok ma este stale boli ked si snim hiben moze to bit kvoli hojeniu alebo nieco zleee

mia2222

ahojte,ja som sa smykla,mame tu vela snehu :-) neviem co mam robit,mam ten clenokctrosku opuchnuty a strasne ma boli ked stupam aj ked skackam na druhej nohe.mama ma chce zajtra poslat do skoly len neviem ci by som to zvladla.mam to natrete tou mastou aj vylozene,snazim sa moc nechodit

Nels

fuh, ťažko povedať, ja som to mala opuchnuté asi dva alebo tri týždne, ale to som mala niečo iné..
hlavne to stále spevňuj, aspoň obväzom, alebo sa dá kúpiť nejaká bandáž ,alebo pevnejšia ortéza.. ja som mala ortézu na bokoch s kovovými tyčkami, je super, lebo dobre spevňuje, ale dá sa s ňou v pohode chodiť.. a s bolesťou sa budeš musieť ešte na určitý čas zmieriť, ak nie je veľmi silná, mňa to bolieva ešte teraz a už je takmer dva roky..