Pôrod

betonarka

a to cievkovanie, mne tiez zavadzali este ked som spala, takze som o tom nevedela, a ked vyberali, je to len chvilocka, to sa da v pohode vydrzat...

betonarka

ak mozem pridam svoju skusenost, este som sice nerodila, ale tiez som si myslela, ze cisarsky ma svoje vyhody, ze nebude porod boliet... avsak pred viac ako polrokom som podstupila podobnu operaciu ako cisarsky, s tym rozdielom ze mi nebola prerezana aj maternica. Musim povedať, ze zotavovanie bolo dlhe, a doteraz citim, ze to nie je tak ako to bolo predtym, viac ako pol roka mam bolesti pri moceni, bolesti po operacii trvali asi 3 mesiace, citila som kazde nafukovanie, kaslanie, kychanie, napnutie brucha. Ak sa mi niekedy podari otehotniet a rodit, urcite chcem rodit klasicky...

TARA_

Leusa
Mna cievkovanie nebolelo, zaviedli mi ho, ked som nic necitila a ked ho vyberali, tak to bol len moment.

Este by som k tomu dodala, ze je mne aj mojmu manzelovi bolo luto, ze nemohol byt pri tom :( Tesila som sa, ze to zazijeme spolu. Cize pre mna je aj toto jednou z nevyhod. Slzy stastia, ked som uvidela svoje dieta mi utierala cudzia anesteziologicka :(

A co sa tyka sexu, aj pre mna je dolezity, je pravda, ze sa u mna nic nezmenilo, ale zasa pozor, neznamena to, ze budem hned za tyzden sexovat. Krvacas rovnako ako zeny po prirodzenom porode a co sa tyka bolesti, tak mam kamosku, ktora po cisarskom dlho nesexovala, pretoze ju bolela rana a bolo jej to neprijemne.

Lulita

no takze ja som rodila prirodzene, dole ina nie som a nikto by to nespoznal :))) som rovnako uzka ako predtým

no a co je lepsie? ak zena traumu z porodu, alebo zdravotne problemy, pre ktore nemoze rodit prirodzene tak cisarsky, aj ke to zdrava zena, tak radsej rodit normalne, aj ked je to strasnejsie a bolestivejsie, ale lepsie ako si nechat rezat maternicu, to je moj nazor

pri dvojickach sa uz robia sekcie stale, niekedy je vynimky, kamaratka velmic chcela dvojicky rodit prirodzene a aj aj rodila pod dohladom lekara, nevie si vynachvalit, ze emočne mohla pri tom byt

Mrska Silvuska

....tie, ktore tu ospevujete cisarsky, ste zjavne cisarskym nerodili....a myslim, ze vobec nerodili. nie je to sice klasicka operacia, ale je to zasah do tela, a rozhodne vacsi, nez klasicky porod.
moje pekne tie, ktore vidite v cisaraku len vyhody, spamatajte sa a nepiste tu hluposti. po cisarskom by ste boli rady, ak by ste vedeli same prejst na zachod sa vycikat. a viem, o com hovorim. rychle hojenie rany je tiez individualne, a sex? kazda jedna budete rada, ak po cisarskom si budete vediet sama pomoct s babatkom, vsetkymi povinnostami s tym spojenymi.
okrem toho, nemyslim, ze by niektora z vas bola taka celebrita, ze by si cisarak vybrala, lebo porod sa nevybera, rozhoduje lekar na zaklade zdravotneho stavu. a ak sa rozhodne pre cisarsky, ma to svoj dovod. a maloktory lekar je nadseny cisarskym rezom.
katka56-nie si jedina, pre ktoru je sex dolezity, aj ked z tvojich prispevkov mam skor pocit, ze dolezite je hlavne to, aku vaginu mas - nie kvoli tebe, ale kvoli chlapovi. ak budes mat dieta, resp. budes tesne po porode, potom sa ta mozme spytat, ci myslis na sex alebo na babatko a seba. a na to, ako sa citis fyzicky. bez urazky.

M 25

nefinka, v niektorých nemocniciach sa dá vybrať, ked dáš lekárovi do vrecka istú sumu peňazí :D

a o niekolko rokov si ženy budú môcť vybrať ..

ale ináč, leusa, držím palce :)

leusa1258

dakujem zeny za nazory...ja by som radšej rodila klasicky ale čakám dvojičky takže to bude sekcia a mám aj úzku panvu....mám strašný strach z cisárskeho a aj z toho že sa nebudem môcť hned starať o detičky...a čo sa týka cievkovania bolí to či nie??