Ako sa zbaviť lienok?

RNG

Premnozene lienky su najma umelo nasadene proti voskam na polnohospodarskych rastlinach, dovezene najma z Ciny, a druh , ktory je ovela ucinnejsi, vacsi ako domace lienky, ktore stacili vtaci kontrolovat. Dnes je ovela viac lienok a ovela menej vtakov co sa samozrejme ukaze na jesen.
Zazil som na jesen vo vedlajsom state Wisconsine taky napor lienok, ze sme museli pred nimi utekat, doslova. A tento druh je ovela vacsi, ma ovela viac bodiek na plasti a ovela vacsie hryzadla, takze vedia obcas preniknut aj cez kozu, najma deti.
Lienka je masozravec/dravec.
Samozrejme sietky na oknach , co ma dnes skoro kazdy v USA zabrania hmyzu viacmenej preniknut do bytov a domov kompletne.

marika11

jj presne tak. Siete proti hmyzu sa nevolaju proti hmyzu len tak. my sme nakúpili z www.lamelland.sk na každé okno a problem je vyriešený. :)

Iba Katka

Aj priateľ ma s týmto problém :D Nedávno som vstala, šla sa napiť čaju, ktorý som mala v hrnčeku a skoro som vypila lienku :D

eam

Už o tom aj v TV hovorili, že je invázia lienok. Ja mám sieťky na oknách a tie potvory aj tak nájdu štrbinku kade mi vlezú do bytu. Denne tak 5-6, tak ich chytám a vyhadzujem cez okno a oni potom opäť prídu :).Ale nezabíjala by som ich, jednak sú užitočné a potom nezniesla by som rozpučenú lienku, bŕ

peta111

my mame problem skor s tymi vinnymi muskami ci ako sa to vola... take miniaturne, co ked mate ovocie a zeleninu niekde polozenu, urobi sa na tom roj musiek :(