Pomalý rast hlavičky bábätka. Čo a ako s tým? Poraďte...

Príspevok v téme: Pomalý rast hlavičky bábätka. Čo a ako s tým? Poraďte...
degressor

Dcéru (10 mesačnú) na pravidelnej prehliadke vyšetrila lekárka-neurologička a tá skonštatovala, že rast jej hlavičky je akýsi spomalený (a tým že je ohrozený aj vývin-rast mozgu)s čím možu byť spojené nejaké riziká. Vraj pokiaľ jej nezačne hlavička rásť (obvod má teraz 36cm), tak jej hrozí operácia. Vyžiadala si aj moje foto z detstva aby mohla pravdepodobne porovnať "konštrukciu" našich hláv, keďže ani ja nevynikám nejakým extrémnym obvodom hlavy (55cm). Takže to môže byť aj dedičného charakteru. No na druhej strane mi hlava rástla primerane. Chcel by som vedieť, niečo viac o tejto problematike a to hlavne o nutnosti operácie, či je táto operácia nutná, a aké následky z toho môžu vzniknúť. Či sa lekárka predsa len neunáhli a nariadi operáciu, ktorá možno ani len nebude nutná. Čosi som si už o tejto problematike prečítal, no na otázku či by nebol vhodný názor viacerých odborníkov a nejaké širšie informácie so tam nenašiel. Touto cestou chcem požiadať niekoho kto by mi vedel odpovedať na tieto otázky, príp. doporučiť konzultáciu s nejakým odborníkom, ktorý by buď moje obavy potvrdil alebo vyvrátil. Ďakujem. Marián

jefima

tvoje obavy potvrdí alebo vyvráti asi len neurológ. My sme mali opačný problém a chodili sme do DFN Kramáre neurol. odd.Určite treba konzultovať.Ešte môžeš pozrieť www.radost.sk kde si radia rodičia navzájom.