Candex vs. Fluconazol - RNG

Príspevok v téme: Candex vs. Fluconazol - RNG
Evel1na

Dobry den, odhliadnuc od neblahych vplyvov chemickeho fluconazolu, chcela by som poznat porovnanie jeho ucinnosti s candexom. Chcem tym povedat, kolko capsul candexu tyzdenne treba vziat aby sa to vyrovnalo ucinku 150 mg fluconazolu. (Zrejme ucinnosti enzymov v Candexe poznate). Dakujem, velmi ma tato odpoved zaujima. PS: Viem, ze aj nizkosacharidovu dietu treba drzat.

RNG

Samozrejme sa da postupne vyliecit hoci aj len bezsacharidovou dietou plnou roznych mikrovlaknin a pravidelnym nasadzovanim probiotik. Ale to trva mesiace, prinajlepso, lebo candida vydrzi dlho hladovat a dokonca ma aj sporovu formu, co na hladovanie nijak nereaguje. Preto na rozrastenu candidu treba tolko prostriedkov, aby ju rychlo potlacilo.

RNG

Nie celkom, fluconazole nerozklada bunkove steny, ale ovplyvnuje ich budovanie
en.wikipedia.org
Candex je enzym, co rozklada celulozove zlozky, ktore su sucast bubnkovych stien plesni a kvasiniek, ale nie nasich buniek.
Akekolvek liecenie potravinovymi doplnkami v USA nie je dovolene, lebo potravinove doplnky podla FDA nie su lieciva, lieky su len to, co oni za lieky schvalia. Tj aj vyskumna literatura lekarov sa vyjadruje o tomto velmi opatrne, aby lekari neboli sudeni. Takze hladanie statistik mozes len v inych krajinach, rozhodne nie v USA ani Europe.

Evel1na

Tak pokial viem, oboje rozkladaju bunkovu stenu kvasinky. Urcite nejake porovnanie aspon uspesnoti liecby je mozne, aj ked zatial nemusi byt stanovene. Ja som sa len zaujimala, ci nahodou neviete. Ked nic ine, porovnat sa da na vacsej vzorke ludi, ake davky v akych casovych intervaloch nadobro vynicia candidu, obe skupiny pacientov dietu rovnako prisne dodrziavajuc. Inak mnohe pacientky sa vyliecili aj s menej prisnou dietou, zase by ma zaujimalo, kolko % sa vylicilo aj s menej prisnou resp. ziadnou dietou, skusim sa opytat ludi...

RNG

Fluconazole sa neda s candexom vobec porovnavat, lebo pracuju na odlisnom mechanizme.
Viac na proticandidiovu dietu a prostriedky najdes cez Google.sk uvedenim rng candida.
Protokol treba presne dodrzat, inac je uspech velmi pochybny, tj nevynechaj z neho nic,ziadnu zlozku alebo mensiu kvantitu, v domnienke, ze aj menej bude stacit.