Je zmensenie zaludka riesenie pri ZP?

Príspevok v téme: Je zmensenie zaludka riesenie pri ZP?
tucnazufalka

cawko,chcela by som sa spytat,co si myslite o zmenseni zaludka pri zachvatovom prejedani,uz nevidim ine vychoisko,mam zp uz 4 roky/teraz mam 21 rokov/ bola som aj hospitalizovana na psychiatrii ale nic nepomaha,som z toho zufala:((prejedam sa skoro kazdy den a velmi priberam,je to coraz horsie,za poslene 3 mesiace som pribrala ca 8kg,teraz vazim ca 72kg/155cm viem ze to neni este obezita,ale vzhladom na to ake velke mnozstvo jedla dokazem naraz zjest a po normalnej porcii som vobec neni syta,myslim me moj zaludok je tak ,,rozozrany,, ze to sa uz prirodzene neda napravit,stale som hladnna ked sa neprejeam:(( a preto by som chcela ist na zmensenie zaluka nech to stoji co to stoji. myslite,ze mi to pomoze zo ZP?

tucnazufalka

to neni take jednoduche pre mna ,,normalne,,jest a hlavne dietne alebo zdravo,ked chcem schudnut,vydrzim najviac 2-3dni bez prejedenia a potom mam sialene ,,abstaky,, cela sa trasem myslim iba na jedlo som podrazdena depresivna placem mam hroozny hlad aj ked som normalne jedla a proste sa nedokazem ovladnut a prejem sa:(( uz som sa tisic krat pokusala s tym prestat za tie 4 roky aj na lieceni som bola ale nic nepomaha:((

RNG

Zachvatove prejedanie sa je casto nasledok jedenia jediel s vysokym glycemickym indexom, tj jediel, co vylucia velmi rychlo cukor na co reaguje pankreas velkym vylucenim inzulinu, casto prestreli a teda za tym nasleduje prinizky cukor v krvi a normalna reakcia tela=zravy hlad.
Jedenim komplexnych sacharidov, prezuvanim najmenej 40 krat pred prehltnutim sa predlzi jedenie, signal z mozgu nasytenia ma moznost prijst skor, nez sa clovek preplni, a z nizkoglycemickych jediel sa cukor pomaly uvolnuje, tj podla potreby tela a pankreas nemusi robit ""svetove rekordy vo vylucovani inzulinu.

Katherina

ja jem jablka každy den a nič mi neni a nejem ich vobec na lačno.....ty maš take skusenosti ajajaj ....ja som mala poradu s dietologom 3 jablka denne nikoho nezabiju....

gucciok85

Katherina-to si jej velmi "poradila", jablko hned po jedle? dobra blbost, jedine co tym ziska je kvasenie a plyny vznikajuce z jedla. Jablko treba jest do obeda na lacno a nie po jedle!

Katherina

Ahoj...podla mna to vobec neni riešenie to neni o žaludku ale o psychike budeš sa prejedať aj ked ho bude š mať zmenšeny do tedy do kedy ti nebude uplne zle ....prestan nakupovať sladkosti a jedlo ....kup si len to čo potrebuješ a vždy si kup na každy den len tolko kolko by si mala denne zjesť musim tak aspon 1 den vydržať .... na ranjky si daj rohli s niečim a za tym si daj 2 jablka ....potom na desiatu si daj znovu rohlik s niečim a zas jablko potm na obed si daj polievku aj druhe a za tym niaky maly dezert ale iba jeden ! ...na olovrant si daj zas niake pečivo a na večeru niaku rybu s kopou zeleniny alebo nejaku kašu a daj si zas jablko...tie jablka obsahuju vela vlakniny tak sa budeš citiť sytejšia ak si ešte večer hladny nakrajaj si zas kopec zeleniny viem že to neznie super chutne ale musiš naučiť už normalne jesť ...zamysli sa