Čo najlepšie vytiahne hnis zo zápalu a zahojí?

Príspevok v téme: Čo najlepšie vytiahne hnis zo zápalu a zahojí?
jahodka123

Mám nový pierc a dostala som zápal priedušiek. Zapálil sa mi aj ten piercing a tešie mi z toho hnis. Nebolí to moc, ale je to dosť neprijemné. Viem, že sa to niekedy stáva, ked neni ešte zahojený a človek dostane angínu napr.. Chcem vedieť, čo mi odtiaľ najlepšie ten hnis vytiahne. Mna napadol len repík...

RNG

Dobre je aj koloidne striebro aj roztok GSE a hromadu inych. ATB nezaberu na vsetky stafylokoky, napr obavana MRSA sa prakticky ziadnym atb potlacit neda, ale napr roztok GSE ju znici velmi rychlo

jahodka123

TinaM - dík za radu

Maoam - vybratie nehrozí a aj tak by to problém nevyriešilo. Ja nemám alergiu na ten šperk a hnisu sa potrebujem zbaviť či tam bude alebo nebude... Toto je už môj siedmi pierc, takže vybratie nie je riešenie, to viem. Len som s čerstvým piercom za tie roky ešte nebola chorá :-/

Hmm, no asi bude najlepšie zbehnúť do štúdia...

Maoam

no ak tam mas nejaku stafylokokovu infekciu, pomoze len antibioticka mast, najlepsie by bolo ale piercing odstranit

TinaM

No, viem, ze salvia lekarska ma antibakterialne ucinky,vacsinou sa nou robia vyplachy ust a kloktanie, ale mozno by to mohlo pomoct. Dobry je aj propolis.