Vracanie psa v aute

zubkovavila

Melly ahoj. Aj my mame frencha.
Nas este k tomu,ze sa dozvracia, tak sa aj pokaka aj vycika.. a pritom sme s nim aj hodinu vonku, nedavame mu jest pred cestou minimalne 4 hdiny...nech sa vyprazdni..ale on to vzdy musi v aute..a ked to urobi, tak sa uskrnie, lahne si a spi...takze ja si myslim,ze nas to uz robi naschval..:D :D a ked vidi ten nas zufaly pohlad..tak on sa v tom asi fakt vyziva :) inak sa vozi rad..ale toto je ritual proste :D

Melly Rocky

Máme päť mesačného buldočka a zakaždé v aute zvracia. Napadlo ma či náhodou by nemohol nijaké tabletky. A sme skúšali či pomôže že mu nedáme jedlo. Ale tak či tak zvracal. Jediné čo mu trochu pomáha je otvorené okno z ktorého ide čerstvý vzduch, a zázoveň sa z neho pozerá. Ale aj v tomto prípade keď sa to okno zavrie tak o chvíľu pozvracia. Niekedy aj keď sme dorazili na určené miesto. Poprosím o radu

TinaM

Podstatne je, aby si pes spajal jazdu autom s niecim prijemnym. Teda nie len s cestou k veterinarovi, ale hlavne s prirodou, volnostou, alebo nejakou navstevou. Neviem, ako casto a kam ho vozievate, je to len tip. Este je otazne, kde v aute je. Ked je nas maly jazvecik v predu alebo v zadu pod nohami, neciti sa dobre. Vacsinou vsak ma vlastnu decku, ta je na zadnom sedadle. Akonahle nastartujeme motor, tak si lahne a drieme tam celu cestu (najdlhsia bola 9 hod, samozrejme s prestavkami). A co sa tyka nejedenia-aj to je riesenie. Niektore psy to ale maju tak (napr. nas), ze ked mu zabudneme dat rano zrat, tak okolo jednej ho zacne napinat a vyzvracia len penu. Vtedy si spomeniem, ze boze, my sme ta zabudli nakrmit. Cize uplne prazdny zaludok asi tiez nebude riesenie.

olivienka

naša nevracia, ale je vždy rozrušená a na kolenách, keď vidí von, má dvojnásobný stres... okrem toho to ani nie je bezpečné
najviac jej vyhovuje, keď si ju vôbec nevšímame, to niekedy aj zaspí, ale keď sa jej prihovárame, tak len vypliešťa oči
a ešte k tomu, čo písala karina, aj keď si to asi už neprečíta, ale možno niekto iný - to, že je pes hneď v aute, vôbec nemusí znamenať, že ho má aj rád - naše psy sa určite nerozvážajú rady, ale vedia, na čo auto slúži a tak sa tam rýchlo pchajú, aby sme ich tam náhodou nenechali :D

kocurisko

Ja som mal staffordshirskeho bullterriera a tiež zo začiatku vracial v aute, ale časom prestal. Myslím že to je len o zvyku. Zbytočne mu netlač žiadne tabletky. Skús ho mať vpredu na kolenách aby videl cez okno na cestu. Toto môjmu pomohlo

Deria

ak pes neznasa jazdu autom, snazte sa ho v aute nevozit, pokial to ide. lebo tabletky tiez nie su riesenim. maju byt iba vychodiskom v nudzi. samozrejme, ze takemu psovi sa nema dat pred cestou aspon 2 hod.jest ale zvracat moze, aj ked ma prazdny zaludok, pretoze je velmi rozruseny.

lenulik6

Ahojte, tiez mame s fenkou tento problem. Kedze som nemala predtym skusenosti, tak prvykrat som jej zrat dala. Potom 2razy som jej dala povedzeme iba rano a cestovali sme okolo druhej. Ale aj tak zvracala a tiez bola akoby v strese (dychcala). Pytala som sa na to priamo veterinara, co s tym. A jedine co mi povedal, ze jej nemam davat pred cestou vobec jest. Aj cely den (ked sa cestuje poobede). Akorat som s nou bola vtedy na kontrole + jej strihal pazuriky. Nic take hrozne, ale ona je strasny bojko. Tak ked sme isli od neho domov autom opat zvracala. Pritom to bola kratucka cesta. To bolo rano a vtedy rano nezrala nic.

Tak ma tak napadlo, ze asi to nebude iba tym, ze ma psik plny zaludok.

A parkat zvladla ci dlhsiu, ci kratsiu trasu aj bez zvracania, bola pokojna celkovo. Tak neviem.

AliWo

Dávaj svojmu psíkovi tie tabletky ktoré sú aj pre ľudí a zabal mu to do plátku šunky ;).My sme to tak robievali ked bola naša Giny malá a vždy to pomohlo.

nicolette

áno, Deria, máš pravdu, môže to byť samozrejme aj tým.
ja si ho poväčšine nevšímam, on len začne občas kňučať, ale potom ho to prejde..
mne sa totiž niekedy zdá, že naschvál akoby tým upútaval moju pozornosť :)