Ženšeň - skúsenosti

Príspevok v téme: Ženšeň - skúsenosti
Simonna

Preštudovala som články ohľadne užívania korejskeho ženšenu, chcem sa poradiť či ho môžem užívat dlhodobo ako náhradu liekov xanax a pod. Pri užívani ženšeňu sa cítim výborne a nepotrebuje iné lieky,môžem ho dlhodobo používat ako prípravok proti stresu a úzkosti, ďakujem za informácie

Maki znalec

Zensen je v prvom rade silnym afrodiziakom a stumulantom erekcie.. Pozrite sem a objednajte manzelovi --- -odkaz odstránený-

Ivka 1

Simona odporúčala by som kvalitný spracovaný prírodnou cestou v kombinácii so zlatou šalviou ,určite nekupuj z lekárne. Na stavy úzkosti, stresu, únavy je veľmi dobrá a účinná kombinácia aj ženšenu a včelieho peľu.
Zlatá šalvia: Už pred stovkami rokov mala americká indiánska civilizácia svoju vlastnú formu Pony Expresu. Avšak namiesto ľudí, ktorí by jazdili na koni, indiáni behali na veľké vzdiale-nosti sami. Mali so sebou malé vrecko so zásobou, ktorú jedli v behu, ktorá im zvýšila vytrvalosť.Má najvyššie percento polynenasýtených mastných kyselín, a-linolenovej a linolovej (asi 83%) zo všetkých plodín. Je to obrovský zdroj mastných kyselín Omega-3, prirodzených antioxidantov a dietetického tkaniva. Aj obsah bielkovín je vyšší (19-23%) oproti pšenici (14%), kukurici (14%), ryži (8,5%). Je to kompletná bielkovina (t.j. má vhodnú rovnováhu základných aminokyselín.) Je tiež dobrým zdrojom B vitamínov, vápnika, fosforu, draslíka, zinku a medi.
Včelí peľ pozor na zbieraný v znečistených oblastiach.Jedná sa hlavne o kadmium, olovo a ďalšie ťažké kovy. Vtedy si skôr poškodíme ako pomôžeme.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.Obsahuje: bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12, kyselinu pantoténovú, biotín,cholín,inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu:
-ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
-pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-je silný zneškodňovateľ jedov
-spomaľuje procesy starnutia
-pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
-nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
-zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-pri srdcovo-cievnych ochoreniach, pri cukrovke, málokrvnosti
-zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
-ochorení prostaty, poruchách mužskej potencie,
-ochoreniach kože, kĺbov, očí,
-pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
-pri chronickom alkoholizme,
-pri onkologických ochoreniach (zmierňuje účinky ionizujúceho žiarenia),
-pri alergiách ( dobre zneškodňuje jedy a obsahuje látku – guercetín- ktorá brzdí uvoľňovanie histamínu z tzv. žírnych buniek- to spôsobuje opuchy, rozšírenie ciev, pokles krvného tlaku a iné), Zlepšuje dýchanie pri sennej nádche, astme apod.(desenzibiluje organizmus)
-zlepšuje funkciu nedostatočne pracujúcej obličky,
-môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
-môže pomôcť (nie vždy došlo k výraznému zníženiu) pri znížení hodnoty triglyceridov (neutrálne tuky) v krvi a vysokej hodnoty cholesterolu
Je potrebné rozlišovať včelí peľ od rastlinného, ktorý spôsobuje pollinózu (sennú nádchu). Toto neplatí pre včelí peľ, pretože zrnka sú veľké na to, aby ich človek vdýchol a rastlinný peľ je v nich pozliepaný a obalený, takže sa nedostane do styku zo sliznicou. Ale aj včelí peľ môže vyvolať alergickú reakciu, ale nie mechanizmom, aký vzniká pri pollinóze.
Presný názov viem odporučiť mailom siveta@orangemail.sk , ak budeš chcieť,napíš.