Borax glycerinove globule (CR) - proti mykoze

Príspevok v téme: Borax glycerinove globule (CR) - proti mykoze
Evel1na

Ahojte, nevie mi niekto poradit, ako sa oficialne volaju tieto cipky? Zvykla som si ich kupovat v Cechach, ked som mala cestu, v lekarni vzdy porozumeli nazvu borax glycerinove, no na obale je vcelku dlhy a zlozity nazov. Chcela by som si ich totiz objednat, no neviem ich najst, kedze si nespominam na oficialny nazov. Dakujem

lolaaaaaaaaa

probiotika určena na perorální užití bych nedoporučovala použít do pochvy. Existují ruzné vaginální globule, které obsahují lactobacily, ovšem je duležité vědět, že v pochvě se mohou usadit laktobacily, které se tam normálně vyskytují=laktobacilus má více kmenů a to bohužel není žádný z laktobacilů, které jsou nabízeny na perorální použití a ani řada z těch co jsou obsažna v těch vaginálních globulích.V pochvě se nejvíce vyskytují asi 4 druhy laktobacilů, ovšem každá žena má ještě převahu jednoho z těchto čtyřech laktobacilů, takže je to věda ta poševní mikroflora..... :-)

Jarinaa

Ako zaberaju, len mna zvyklo od nich stipat zvonku, ked vytiekli. Neviem, ci mam alergiu na nejaku zlozku alebo co.

Ak si ich budete kupovat, poradim, rodelte cipok na 2 polky, polka vydatne staci, o to menej toho budete mat po posteli. A este, vydrzia vam 2x dlhsie, pravda...

RNG

Borova voda, tj 3 percentny roztok kyseliny boritej(nie borax, tj jej sol) sa pouzival dlho napr pri nakazach oka na omyvanie, tj ako dezinfekcia. Dodnes mnophe ocne kvapky obsahuju 1/2 az 1 % kyseliny boritej.
To iste sa zrejme da pouzit ako vyplach, hoci neviem, ci je to ucinne na mykozy.

Evel1na

Nerozpusti sa akoze kapsula? Ja nemam problem si kupit prazdne rozpustne ;) Resp. daju sa vysypat do kusku gelu a aplikovat striekackou, ja som experimentator ;)

Dik za ten nazov, je uzasny :D

rianah

nie nemozu, nerozpustia sa , su robene na inej baze ako na oralne pouzite. kupte si gynoflor.GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO tak sa to vola

Evel1na

Ozaj, este by som mala hlupu otazku. Mozu sa probiotika urcene na peroralne uzitie pouzit do posvy? Vsak by mali obsahovat rovnake lactobacily. Totiz tie na peroralne uzitie su lacnejsie a viac dostupne.