Sofia alebo Lenka?

-Zdenka-

LENKA je pohodlná.
Lenky,vedú pohodlný život. Majú tendenciu odkladať veľa záležitostí a povinností na zajtra. Ak sa im štúdium zapáči, je to skôr preto, lebo profesor pôsobí na ne romanticky. Zameriavajú sa hlavne na klasické predmety. Chápu všetko globálne a neobťažujú sa podrobnosťami. Ak im nie je niečo jasné, pustia to z hlavy. Nemožno povedať, že by mali pevnú vôľu. Lenky však vedia, čo chcú a aj to šikovne dosiahnu. Ich snom je viesť pokojný a nezávislý život.
SOFIA je tajomná.
Pre nositeľky tohto mena je typická samostatnosť, odvaha, chuť meniť a utvárať svoj život podľa seba, no neraz sú až príliš sebecké, snažia sa pomôcť ľuďom, ktorých majú rady hoci aj nasilu – čo však spôsobuje, že sú nepochopené a odmietané. Samy si vedia poradiť skoro so všetkým, pre nich nie je žiadny smer zakázaný, potrebujú ale pre svoj úspech lásku a pocit, že sú milované. Ak ho majú, nič ich nezastaví, ak nie, sú prázdne a svoje sily míňajú v rôznych zbytočných aktivitách.

olivka30

moja neterka sa vola izabela, resp. matka ju dala premenovat neskor na isabel kvoli zlej karme spolu s prezviskom (ona na to dost veri). takze neterku mam Isabel.
co sa tyka sofie a lenky, tak ani jedno, ale keby som si musela za kazdu cenu vybrat tak sofia.

orol

Lenka je krásne meno, pokiaľ je tak vyslovované
-obávam sa ale, že ju budú volať hodne aj Lena
-Sofia, či Sophia je pekné meno a nedá sa zrejme tak "przniť"
-páči sa mi Laura, ale vlastne všetky mená sú svojim spôsobom krásne a je čo vyberať :-o))

xyzz

Najúžasnejšie aj tak by bolo že keby tu spomínaná Sophia Lilly Belle mala typicky slovenské priezvisko typu Kováčová a pod. :) Inak k téme Sofiu mám psa a Lenka mi príde dosť komunistické ale tak keď odmyslíme psa tak Sofia

Izabela5698

Mne sa Izabela paci a cely zivot tak po nom zvlastne pokukujem :-) Aj ked so si nikdy nevyberala meno pre deti ako dieta... Ked sa pozriem do kalendara, tak vidim dve skupiny mien: mena ktore sa urcite stretnu v triede aspon 4 rovnake ako Lucia, Sofia, Petra, Katka, Zuzka, Janka, alebo uz teraz mozno letia aj ine, a druha skupina co sa mi zdaju ako pre babku Jozefina, Stefania, Melania... Takze ja by som chcela nieco vynimocne slovenske a pekne. Nechcem davat zahranicne mena. Takze jedina mi z toho vysla Izabelka :-) Mne sa to zda pekne a aj priezvisko mame take ze by sa hodilo Salajova...

Aisha5

Izabela je krasne meno. To, ze sa nikomu v tvojom okoli nepaci, neries. Ty si jej mama, a ked jej nedas meno, po akom tuzis, tak potom cely zivot budes lutovat. Mne sa nikdy nepacilo, ked sa mi okolie staralo do mojich veci a ludia ma chceli ovplyvnovat po svojom, ved kazdy ma pravo na svoje rozhodnutia a neverim, ze ti, co ti tak radia su bez chyby.

3nttt

Izabela5698 ak ta to ukludni tak ja by som urcite dala ovela radsej meno izabela ako sofia :) ale dolezite je aby sa pacilo tebe.

Izabela5698

Ja chcem dať mojej dcére meno Izabela no nikomu v mojom okolí sa nepáči.. Nechápem prečo. Mne sa zase nepáči otrepaná klasika, aby sa každé druhé babo volalo Sofia napríklad.. Zdá sa Vám Izabela nejaké čudné, alebo prečo je také zriedkavé?