Sofia alebo Lenka?

samadoma

hovori sa, ze dieta si vybera meno samo. mne napr. mama povedala, ze mala pre mna vybrate konkretne meno, to co mi dala VOBEC NECHCELA! a ked prisla matrikarka do nemocnice a mama mala zahlasit meno, spontanne jej vyletelo to, ktore mi nakoniec zapisali. ze bola az sama sokovana ako sa jej to dostalo do ust. ale uz to potom neriesila.
tak mozno je lepsie to neznasilnovat a spytat sa dietata, ktore meno si zela :))

korkys

samadoma presne preto sa neviem rozhodnut, Lenka je take mile, hrejive, ako pises a neda sa nijako dokomolit a pekne znie... Ale mne sa zda Sofia zasa take vznesene, nie chladne... Tak diky za nazor, aj tak stale neviem :D
orol pri dalsom zvazim aj toto meno, uz len kvoli pesnicke :D

samadoma

urcite sa mi paci viac lenka. je to mile meno, sice uz roky sa pouziva, ale aj to je dokaz, ze je oblubene. sofia tiez nie je zle, ale momentalne dost otrepane. sofia je ale meno znacne tvrdsie, chladnejsie. lenka je prijemne, hebke, hrejive. ak by som si mala vybrat meno pre seba, urcite by som sa chcela radsej volat lenka ako sofia.
je ale pravda, ze kolko ludi, tolko chuti. ludom sa navyse s tymi menami spajaju aj konkretni ludia ktorych poznaju a tak ten vyber bude vzdy subjektivny.

korkys

ludia, mne naozaj nevadi, ked pisete, ze sa vam nepaci jedno, druhe, alebo aj obidve mena, to prave chcem, to kludne piste... Ved aj mne sa niektore mena pacia, niektore nie. Na to som nikdy nic nenapisala. Jedine, co mi trochu vadi je, ked pisete, ze to a to meno je otrepane. To znamena, ze sa paci? nepaci? to neviem... Lebo keby som ho chcela dat pred niekolkymi rokmi, ked este nebolo "in" tak by sa tym ludom asi pacilo, kedze im vadi jedine to, ze sa dava casto. Aj BMW X5 moze byt raz "otrepane" auto, ale pacit sa aj tak moze :D
3nttt neviem, naozaj je to take divne, ze niekomu nevadi, ked meno jeho dietata ma aj kazde druhe? Mne naozaj nie, dievcat s mojim menom sme mali v triede este dalsie 4 a voooobec mi to nevadilo, bola to sranda a ja som bola hrda, ze som medzi nimi. z vlastnej skusenosti viem, ze za svoje meno sa hanbia skor deti s nezvycajnym menom, ktore vedia, ze ho maju asi len oni.
Ale kludne nech si davaju ludia aj nezvycajne mena, mne to nevadi, ale pochopte ze pre mna otrepane meno znamena oblubene...
Takze kludne piste nazory, ja si ich s radostou precitam - aj tie negativne, len s tou otrepanostou tolko :D

nolin

ver, že aj mne.. jednoducho sa páči teraz viacerým ľudom - tak ako kedysi Zuzana, Katarína, Lenka... teraz naopak: Nela, Chloe, Viktoria..atď. už ako malé dievčatá si vyberáme meno, ktoré samozrejme postupom času meníme ( teda neviem ako vy..) u mňa vyhráva Karolína :))

orol

Tak-tak kokrys, v niečom s Tebou súhlasím a obdivujem ženy, ktoré rozmýšĺajú hlavou, nenechajú sa zviklat a rozhodujú sa slobodne
-na fórach si mnohokrát necháme kŕmiť svojho ducha kdejakými "báchorkami", pitchovinami
-niektorí ľudia radia zámerne úplne opačne, aby sa mohli v zákulisí rehotať atď...
-dôkazom sú isté príspevky v témach
P.s- pokiaĺ ALE založíš tému na verejnú diskusiu, si povinná strpieť názory ostatných prispievateĺov, pokiaĺ tieto nie sú v rozpore s pravidlami tejto stránky atď., o čom iste dobre vieš.

3nttt

Pytala si sa ktore meno sa ludom paci.tak ti napisali.ak sa ti paci sofia (co evidentne podla poslednej reakcie ano) tak si sa nemala pytat.a to ze je meno otrepane nieje o tom ako dlho sa dava ale v akom mnozstve.ak ti nevadi ze na ihrisku zakricis na krpca a otoci sa polka ihriska tak si daj sofiu.ale nepytaj sa ak nevies zniest kritiku.ja mam meno vybrate a je mi teda uuuuuuuuplne jedno co si kto o nom mysli a absolutne ma to nezaujima. Ty si tu zalozila temu tak klud. A to ze je sofia otrepane meno je fakt.

korkys

neviem, preco vsetci riesite, ze Sofia je otrepane meno. Niekto tu mal dobru poznamku, ze meno Lenka sa dava ovela dlhsie - teda u nas, uz nase mamy sa volaju Lenky... Preto ze sa Sofia viac dostala do povedomia a je to OBLUBENE meno, tak ho nemam dat??? Mne sa pacia obidve preto som sa to pytala, ale argument, ze Sofia je otrepane meno ma uz nebavi citat.
Radsej mam vymyslat meno, ktore takmer nikto nema, aj ked je otrasne (asi preto ho nikto nedava!!!!!!!!!) budem tu vymyslat izabely, olivie, hortenzie, len aby to bolo "originalne" NIE, ja dam meno ktore sa mi paci, nech sa tak vola aj kazdy druhy. Moje dieta bude vzdy original... Ti, co davaju super mena, ktore sa nedaju ani vyslovit, ale hlavne, ze ich nikto nema, si podla mna kompenzuju nejaky svoj osobny problem, chcu sa vyvrsit na mene svojho dietata... Moj