Pagetova choroba - bradavka

Príspevok v téme: Pagetova choroba - bradavka
mmzmlg

ahoj, mam v okoli bradavky zopar malych okruhlych suchych miest. Samozrejme, zacala som googlit, a hned ma vystrasila pagetova choroba bradavky. A teraz si s tym neviem rady. Na gynekologiu chodim pravidelne, vysetruje mi aj prsniky, aj na sono som bola, nalez negativny. Myslite, ze ak by tam bola, rozpoznal by to lekar aj bez biopsie? Dufam, ze problem je len v mojej hlave. Prosim poradte ti, co mate viac skusenosti. Dakujem

mjanik

liečba prsníkov sa robí takto-ak je problém v prsníku,liečba sa vedie cez žalúdok,ak je problém v bradavke,tak sa liečba vedie cez pečeň

alikadinka

Pridávam moju čerstvú skúsenosť:tiež mám už dlhšiu dobu na bradavke také suché miesto,mierne začervenané,občas zasvrbí, žiaden výtok. Náhodou som natrafila 2 dni pred kontrolou u gyn. na info o Pagetovej rakovine a odvtedy mám nervy,myslela som, že je to ekzém.Podľa gyn. to ekzém nebude, poslala ma na onkodermatológiu, tam mi lekárka povedala že to môže byť Paget, ale pre potvrdenie ma poslala na biopsiu.Som objednaná na budúci piatok,vo štvrtok idem ešte na mamo a sono, takže výsledok budem vedieť niekedy začiatkom októbra.V každom prípade neodkladaj vyšetrenie u lekára, stále by ťa to strašilo v podvedomí, že čo ak je to rakovina.