Zenati muzi, vyjadrite sa k tomu?

malickasom

mne sa moje priezvisko nepacilo, manzelovo je este horsie, ale dala som si ho lebo mi prislo blbe ze deti budu mat ine meno ako mam ja...moj manzel vyhlasil ze je mu jedno ake meno si dam, on to vobec neriesil, ale jeho rodina by sa asi pokakala cela kebyze si to nezmenim
okrem toho ova sa mi nepaci, ale mame fakt sproste meno, kebyze si ho necham bez ova tak to by bol des... k niektorym menam ova proste ide a niektore su v pohode aj bez toho
kazda krajina ma iny zvyk na priezviska, nie vsade si automaticky berie zena muzovo priezvisko
co mam kamosov tak niektori sa vyjadrili ze ich zena musi mat automaticky ich meno, muzska jesitnost nepusti no....

natalka2

no napr mne sa nepaci moje priezvisko,ale priezvisko mojho priatela sa mi nepaci uz vobec,takze neviem co budem robit:P

lost

PS:
:D:D:D:D

v dnesnej dobe rozvodov a znovu "beriem si ta navzdy" by sme take absurdne mena dosiahli nie za 100 rokov, ale do 10 urcite..

lost

Ludia uz asi fakt chcu, aby mali čipy a prizvisko by bolo jednoduche, proste meno by ste mali v tvare: SK421086134301
SK ako krajina povodu Slovensko
421 je dalsi verifikacny kod Slovenska
0861343 bude kod klanu
01 bude poradie

(mensiny budu mar paradoxne poradie az stvor miestne, cize 0001)

a "priezvisko" bude vzdy rovnake, navzdy pre danu rodinu, cize v mojom exemplarnom priklade "0861343"

Pani 086134301, paci sa vam to takto lepsie? :D

lost

A este nieco mi napadlo :D

Hypoteticky, ak by si zena "privlastnila" a zaroven "nechala" meno, alebo v opacnom poradi, ako by vyzeralo meno o 5 generacii?

Napr

rok 2000 sa vyda a bude Anna Abrahámova-Babková
narodi sa jej dieta (je prakticky jedno ci muz alebo zena) a bude sa vydavat v 2020 a bude mat meno Beata Abrahámova-Babkova-Chalupkova
a v 2040 bude mat meno Cecilia Abrahámova-Babkova-Chalupkova-Dankova
v 2060 bude mat Daniela Abrahámova-Babkova-Chalupkova-Dankova-Fabianova
a v 2080? to by sa uz do prispevku nevoslo..

zdroj priezvisk: sk.wikipedia.org

lost

Ale ano, bola by to haluz, ak by kazdy jednotlivec v rodine mal ine priezvisko, lebo sa mu tak paci..

Neviem si potom predstavit ako by to fungoalo :D

Uz len napr v nejakej ordinacii "rodina X, ste na rade" a ako by to potom? "pani X, pan Y, dieta Z, ste na rade" :)

www.psychologytoday.com