Zenati muzi, vyjadrite sa k tomu?

jahodka123

Leela333 - samozrejme, že prišlo, len by tu nebolo dalších 300 zbytočných príspevkov. A nepísala som, že treba písať len to, čo chce zakladatelka počuť, to si kde vyčítala prosím ťa ? Len ked chce niekto počuť čisto mužský názor, načo sa tie ženské stále ozývajú ?

A však nevyjadrila sa, lebo ani nebolo k čomu, ked sa tu prevažne baby rozkodkodákali. Tých pár chlapských príspevkov ste úplne pohltili...

solariii

bola som vydata, zobrala som si muzove meno, lebo sa to tak robilo. Teraz som po rozvode, zmenila som krajinu a chcem sa vratit ku mojmu menu naspat. neskutocne problemy su s tym, kopu penazi. Po tejto skusenosti, ak by som sa vratila do minulosti, tak si necham svoje meno. A vobec si myslim, ze je to celkovo hlupost vzdat sa svojho mena. Su krajiny (Juz. Amerika),kde si zeny nechavaju svoje priezviska a su hrde na svoje priezvisko. Nase zeny sa ho vzdavaju a ani im to akosi nevadi. Dnes ked zijem v inej krajine a vidim ako to funguje, tak by som to nerobila, bola by som hrda predovsetkym na svoje povodne priezvisko.
A este k feministkam, ty co toto slovo znevazuju, robia preto, lebo nepoznaju historiu tohto slova a nakoniec zase len zabudli, ze su predovsetkym zenami a prevzali muzske myslenie.

Leela333

jahodka123, ak by sme odpovedali stále tak, ako od nás zakladatelia čakajú, nikdy by sa k nijakému riešeniu neprišlo. Teraz hlavne narážam na tie iné témy, čo tu sleduješ už roky. Ako pomôže vyriešiť problém, keď budem písať len to, čo chce zakladateľ počuť?
Čo sa tejto konkrétnej témy týka, nevšimla som si, že by sa zakladateľka sťažovala.

jahodka123

Ja sa nerozčulujem, na to mám robotu. Ja to len nechápem a tvoje "vysvetlenie" mi k tomu tiež nedopomohlo. Aj keby tu mala len tie 2-3 príspevky, aspon z toho by si mohla utvoriť svoj názor na vec, na ktorú sa pýtala. Ale načo jej bude 50 príspevkov od niekoho, od koho jej to je ukradnuté??! A vôbec nie je jedno, v akej spojitosti som sem prispela. Presne TU mi to zase bilo do očí, že zase len baby, prípadne lost-ove bujné mozgové pochody - ale aspoň je to chlap, tak ako si žiadala zakladatelka. A je pravda, požiadavku možeš aj nemusíš rešpektovať a podla toho si na teba človek môže vytvoriť aspoň názor a dobrý určite nebude. Ale tebe to je určite srdečne jedno, ved všetko je anonymné, že ano. Ale ked si taká... jak by som to ? Nasilu - aj v živote, tak s pánom bohom, aj s tými ostatnými. Porúčam sa....

vinea

jahôdka :)

Ak sa nemýlim, toto je verejné fórum :) Požiadavku autorky môžem a nemusím rešpektovať :) Ak sa nemýlim, aj Ty si žena....tak čo si sem prispela??...a je jedno, v akej spojitosti ;)
A keby autorka čakala len splnenie toho, čo chcela....tak by tu mala možno 2-3 príspevky :D No zas buďme realisti a radšej mať aj názory od žien....ako mať v príspevku 0 reakcií, lebo aj to tu u mnohých tém sledujem....že sa nikto nezapojil, atd atd....maj pekný dník a menej rozčuľovania :)
...pohoda klídek atd atd :) ;-)

jahodka123

Hlavne že sa tu vyjadrili samí ženáči, ako žiadala zakladatelka.. Asi založím tému: Prečo sa vždy vyjadrujú LEN alebo PREVAŽNE ženy, keď sa ich nikto na nič nepýtal a dotyčná/ý chce počuť čisto mužský názor ??? Už to tu pozorujem roky a stále to neviem pochopiť.... Mám pocit, že tie dotyčné si myslia, že ale ICH názor budú chceť určite počuť (čítať) ! Opak je pravdou, baby...

vinea

Ak sa vydám....tak mi nebude robiť problém vziať si mužovo meno :) Veď aj tým istým spôsobom vyjadrím, že k sebe patríme, že sme už nie dvaja....ale jedno :)
No napríklad krstné meno mám pekné...páči sa mi a nemenila by ho ;-)

Carie

TinaM: presne tak, to sa ani mne nepaci. Nam americania tiez neprznia mena, max. to napisu bez diakritiky, preco my im pridavame ova, je to uplne neprirodzene.