Predostrenie samovražedných plánov

Príspevok v téme: Predostrenie samovražedných plánov
Meretseger

Čo by ste robili/mohli robiť, keby vám niekto povedal, že plánuje v pravdepodobnejšie vzdialenejšej budúcnosti spáchať na 100% samovraždu - skrátka, že je pevne rozhodnutý?
Dá sa s tým niečo robiť? Najlepšie nie niečo deštrukčné - teda zavrieť na psychiatriu na oddelenie A, alebo udať na polícii - totiž, kedysi som počula, že samovražda je dokonca trestným činom? (Znie to divne, ale tu je možné všetko...)

abibas

Môžeš zavolať záchranku a nabonzovat ho, že sa chcel zabiť, oni ho vezmú na psychiatriu aj keby tvrdil ze si vymyslas. Pre istotu. Ale tam mu čo pomôžu? A ty uz nebudeš kamoska.

abibas

Alebo ho môžeš prihlásiť do nejakej sekty, kde mu to vysvetlia. Teoreticky ho môžeš aj priviazat k posteli a starať sa i neho az do smrti, ale ak bude veľmi chcieť, prestane dýchať a basta.

Meretseger

Ksakru, pochopte už, že ten, kto o samovražde hovorí, ju aj môže spáchať, a nechce ľútosť, ale pomoc, dočerta! ddana, toto ja dobre viem, pretože som robila to isté - dokonca som pred jedným pokusom volala svojmu psychológovi, akurát mi houby pomohol, tak som sa priotrávila.
Vlastne by som mala sama najlepšie vedieť, ako prehovoriť do duše, ale čo platilo na mňa, nemusí platiť na iných.
Je však možné "spaficikovať" dotyčného, keď o tom iba hovorí, kvôli tomu, aby sa predišlo činu? Viete, proti jeho vôli.

abibas

Čo s tým spravis? Nic. Nikto nic nespravi, pokiaľ tu samovraždu nepacha teraz, a ak ju prežije, az potom pôjde na psychiatriu. Hovoríš o vzdialenej buducnosti, čiže môžeš sa pokúsiť zmeniť jej/jeho pohľad na život, potom uz nebude chcieť, alebo proste dozreje a pochopi, ze to nemá zmysel sa zabíjať - aj tak každý z nás čoskoro umrie.

ddana

Meretseger, ak niekto o tom hovorí, tak zvyčajne hľadá pomoc. To že o tom hovorí, neznamená, že to aj neurobí. Porozprávala by som sa s dotyčným, prípadne ponúkla pomoc - doprovod k lekárovi.

rex

Kto chce spáchať samovraždu, nevytrubujeto pred inými a keď o tom hovory, tak chce upútať na seba a zvyčajne ju nespácha.

shy

To neznášam, keď o tom niekto furt len kecá a kecá a nič z toho...

potom to je len človek, ktorý sa stále lutuje a potrebuje pozornosť ostatných...