Predostrenie samovražedných plánov

Príspevok v téme: Predostrenie samovražedných plánov
Meretseger

Čo by ste robili/mohli robiť, keby vám niekto povedal, že plánuje v pravdepodobnejšie vzdialenejšej budúcnosti spáchať na 100% samovraždu - skrátka, že je pevne rozhodnutý?
Dá sa s tým niečo robiť? Najlepšie nie niečo deštrukčné - teda zavrieť na psychiatriu na oddelenie A, alebo udať na polícii - totiž, kedysi som počula, že samovražda je dokonca trestným činom? (Znie to divne, ale tu je možné všetko...)

Mimulus

abibas ja už naozaj neviem? Naozaj sa zdravý, úplne zdravý človek dokáže vedome... Neverím to predsa nemôže byť pravda! abibas ale máš pravdu existuje veľa smútku a každý človek je iný. Niekto teatrálny, iný tichý a uzavretý no zdravý podľa mňa nie je ani jeden. a ináč sovičkaE ja som nepovedal, že nemáš pravdu. Len trošku nerozumiem takejto téme :( Každý niečo prežil a niekto to zvládne a niekto nie - no skutočnosť, že sú tu stále ľudia čo ho majú radi a ktorí sú tu pre neho ho robí šťastnejším a vie že aj keby sa rozhodol vždy sa môže vrátiť a niekto tu pre neho bude. Čo ak tomu ale neverí a tí ostatní si myslia opak??? Asi sa k tomu nemôžem vyjadrovať, veď som ešte nebol ani u psychológa, ani nemám potvrdenú depresiu a nič v papieroch, nikde som sa neliečil tak som v podstate zdraví nie?

Carie

Tak su dva druhy samovrahov, jedni sa v skutocnosti zabit nechcu, len maju nejake problemy ktore nevedia riesit a chcu na to okolie upozornit. Taki si napr. naplanuju, ze sa pokusia zabit vtedy, ked vedia, ze niekto ma prist domov alebo o tom predtym napisu na fb alebo niekomu SMS a chcu byt zachraneni. A potom su taki, co to myslia vazne a zachraneni byt nechcu. Bolo by asi dobre poradit sa s nejakym psychologom ci psychiatrom ako tomu kamosovi pomoct. Kazdy pripad je sam o sebe specificky a neda sa to velmi zovseobecnovat.

abibas

Niekto možno ma takú hlbokú depku že o nej ani nevie. A nepociťuje smútok, len nevôľu žiť na tomto hnusnom svete.

sovičkaE

Mimulus: ZIMOMRIAVKY SI MI UROBIL :(...
Veľa ludí pocíti aspoň raz v živote pocit, že nemá niečo význam, že nie je z ničoho východisko....ale ak sa tomu nepoddá...prejde pár rokov a spomenie si, že tie myšlienky vtedy boli zbytočné, že sa to nejako vyriešiť predsa len dalo.

Mimulus

Meretseger je podľa toho čo píše a koľko som si s ňou už popísal veľmi inteligentný človek a naozaj nechápem prečo založila akurát takúto tému. Tu sa to bude celé akurát zvrhávať a neviem či sem ešte budem prispievať - naozaj to nikomu nepomáha!

Mimulus

pan d. ja neviem ale jednoducho prečo by chcel niekto umrieť ak ho nič netrápi a je šťastný??? A ten vlak je super no skok z okna je istejší keď sme už pri tom!!!

abibas

Su aj takí ľudia, čo upozornuju svoje okolie, že majú take depresie, že rozmýšľajú o samovražde. Ak by sa všetci riadili tými psychiatrickymi pouckami a nie zdravým rozumom, veľa z nich by tu uz nebolo. Keď je uz človek pevne rozhodnutý a totálne zúfalý, uz o pomoc nebola, lebo práve nemá komu. A sú aj take typy, čo chcu, aby sa vedelo, že idú umrieť. Take tie teartalne typy. Vacsina ale radšej umrie v klude a potichu. Fakt je, že NIKDY NEVIEŠ, či to mysli vážne a akú ma silu to aj uskutočniť.

pan d.

A preco by nemal byt v poriadku clovek, ktory chce spachat samovrazdu??? Musi to byt nutne depresia? A co mi pomozu lieky??? Najistejsia samovrazda je skocit pod vlak. Jump, jump:D

Mimulus

sovičkaE máš takú pravdu, že ani o tom sama nevieš. Naozaj je to tak ako si napísala a ani ja som vtedy nedal nikomu vedieť. Ak to naozaj človek myslí vážne a nemá východiska tak to tak aj spraví. V tichosti, bez svedkov a bez toho aby niekoho trápil.

Meretseger považujem Ťa za dosť inteligentnú tak sa teraz na mňa prosím nehnevaj ale sovičkaE má pravdu. Jednoducho som to už zažil

sovičkaE

No a točíme sa okolo jednej podstaty... niekomu dať vedieť...aspoň sms...čo je logické, že ťa začnú hladať,...trápiť sa,....Takže zopakujem, že človek, ktorý to myslí naozaj vážne to urobí bez toho aby dal dopredu niekomu vedieť. Zanechá list na rozlúčku...ale nikomu nedá vedieť! Vždy je totiž malá nádej, že sa niekto pokúsi ho zachrániť.