Zapálené ušné dierky po hocijakých náušniciach

Príspevok v téme: Zapálené ušné dierky po hocijakých náušniciach
merybery

Dobrý deň prajem,
nemožem nosit žiadne naušnice, pretože sa mi vždy zapália dierky. Nezaleží či je to bižutéria, zlato, striebro, chirurgická ocel.. bez niklu.... Je to velmi bolestive potom, mam 22 rokov, v ranom detstve som v pohode nosila, asi cca s príchodom do puberty sa to zmenilo. Máte niekto podobné skusenosti?
Ďakujem krásne.

ANGEL-DEMON

ja som mala kedysi tiež taký problém, tak som si dezinfikovala peroxidom, pomáhalo...a treba natrieť niečim napr. kokosový olej, detsky olejček, alebo skus obyčajnym olejom jedlý.. ked dezinfekcia zaschne...

Nikušinka

Mam 15 a potrebovala by som pomoc stava sa mi to iba na pravom uchu.mam vela nausnic a iba jedne zlate z ktorych sa mi to nestava iba z tych onych obycajnich aa my to stava taze .... Neviem co mam robit :(

poppyseed

Mám ten istý problém, zapálené ušné dierky mám skoro každý mesiac. Tiež som v detstve normálne nosila náušnice. Skúste propolis

Agnes989

Ja mam ten isty problem, ale zvlastne je, ze len na jednom uchu. Takze o alergiu sa jednat nemoze. Mozem mat nausnice, ale ak ich nosim 2-3 dni, uz mam jedno ucho zapalene. Na noc ich samozrejme nikdy nemam. Myslela som, ze mam zle prepichnute ucho, isla som na nove prepichnutie, chvilu to dokonca vyzeralo, ze to pomohlo, ale za kratko zas to iste. Takisto je jedno, z akeho kovu tie nausnice su. Nechapem to. Ale zas kedze nie som ten typ, co sa musi furt fintit, nejak moc mi to neprekaza. Proste nausnie nosim zriedkavo.

nikusinkaa

mam ten isty problem, takze nausnice nosim len na specialne prilezitosti, namocim ich do framykoinu a ten jeden den to usi vydrzia :)

kablica

natri si to liehom, ak nemas, tak nejakym alkoholom typu vodka, slivovica a podobne a skus pohladat, ci nemate doma mast s obsahom antibiotik-Framykoin, Bactroban, Fucidin a pod.

evka7722

ahojte ja mam sice iba 12 rokov, ale naozaj potrebujem radu. mne sa zapalila dierka na nausnicu [prava dierka] a stale mi to hnisa neviem co mam robit a mamina to neriesi neexistuje nejaka masticka?? ale bo volaci ine mne je jedno co len nech to zmizne a mozem bezporoblemov nosit nausnice. nausky som nosila od malicka a az teraz v dvanastich rokoch sa mi to vyhodilo takze cakam na radu

llek

Ja som s tym mala tiez problem a doteraz okrem zlata v usiach nic neznesiem. Problem moze byt v tom, ze po prekonanom zapale sa dierka zahoji a zuzi. Ked si tam das potom nausnicu vo vnutri vznikaju drobne trhlinky, tie sa zapalia, infikuju + ak je to iny ako uslachtily kov tak sa pridruzi aj alergicka reakcia. Skus si dat kvalitne zlate nausnice a pred tym ich namoc do antibiotickej masti, napr Framykoin alebo Bactroban a kazdy den aspon 2-3x si takto nausnicou vnes trochu tej masticky do tej dierky. Malo by to prejst, usna dieka by sa tak vyhojila s nausnicou a teda by uz nebola zuzena.