SOS vši a hnidy!

Príspevok v téme: SOS vši a hnidy!
Misis

Zdravím Vás všetkých, máme doma problém. Vyskytli sa u nás vši a hnidy!!!Nevieme kto, odkiaľ to priniesol a už sa to ani nedozvieme. Viem je tu strašne veľa tém ohľadom tohto hnusného hmyzu!!! Ale ja chcem konkrétne odpovede...Takže moja otázka:mohla som chytiť len hnidy a vši nie? Alebo ak som tomu správne rozumela chytím všu a ta mi nakladie xyz hníd? Lebo sestra mi hovorí ja mam len hnidy ja vši nemám!!!Ja jej hovorím musela si mať aspoň jednu voš...Nie??? A ďalej ak mi vypadne vlas s hnidou...Čo sa s ňou ďalej deje???Prežije, alebo je už po nej? Teda keď ju nemám vo vlasoch tak hnida už mimo hlavy neprežije??? Ja konkrétne voš už nemám ostali len hnidy. Bojujem s nimi česanie všivákom, šampón, spreje. Teraz skúšame konopný olej Tea Tree. Už som uvažovala aj nad petrolejom. Má tu niekto skúsenosť s petrolejom? Ak nám nepomôžu tieto prípravky tak skúsim petrolej...Zničí mi to veľmi vlasy? Treba to riediť aj s vodou? Niekedy som už zúfala hnusí sa mi to, fuj, už aj uvažujem, že sa ostrihám len ma priateľ odhovára, nech tomu dám čas...Liečim sa už 4deň, so strachom čakám, že sa z tých níd vyliahne voš. A ďalšia otázka ako mám vedieť, že je už hnida odumreta? ĎAKUJEM Vám za odpovede

Mesačný princ

Ak chcete naozaj s týmto pomôcť, tak vám poradím. Je to 100% spôsob, ktorý funguje. Stačí obyčajná farba na vlasy. jednoducho vši a hnidy vyčesať a nafarbiť si vlasy. Máte to za chvíľku. Najlepšie sú tie farby na vlasy s amoniakom, úplne ich to všetky zabije. Je to vyskúšané.

A čo sa týka detí, no tak budú mať zmenu image. Veď sa im nič nestane a zbavia sa toho lepšie. je rozdiel prísť o vlasy alebo s tým týždne bojovať a zbaviť sa vší okamžite.

mam56

"Keby sme sa nepobili po nedeľnej omši, nedostal by som vši."
So všami, pavúkmi, švábmi si jednoducho treba zvyknúť žiť a treba sa najmä naučiť s nimi advekvátne a na primeranej úrovni komunikovať.
Ja som sa ich spočiatku snažil všetkých vyhubiť, ale potom som zistil, že oni sú už na úplne inej úrovni než boli, dajme tomu pred sto rokmi.
Ja som chcel zabiť jedného švába, toľko som striekal, že som sa takmer sám otrávil a šváb si pekne raňajkoval ráno na veľkej červenej paradajke.
Potom som si kúpil takú špeciálnu kriedu, rozbalil som ju, odbehol som na WC a keď som prišiel do svojej izby, tak som na dverách našiel nápis: ta čo ty chu.u?
No, povedzte, možno s nimi niekedy vyhrať boj?
Odvtedy sme sa stali nerozlučnými priateľmi a dokonca mu čítavam romány od Goetheho vo Švabachu, lebo práve tento typ písma miluje.
Nie, ja už nebojujem, ja už to nechám jednoducho cez seba prejsť ako parný valec. Proste, keď ma svrbí hlava, tak sa poškriabem a neriešim šampóny, ani iné insekticídy:-)
Keby som ich mal stále používať, tak asi dlho nepožijem, lebo by som sa sám kompletne otrávil:-)
Bon soir:-)

mamina1975

My sme už stihli mať vši tento rok čomu nechápem odkiaľ ich dcéra doniesla :-/ my sme aplikovali takisto liquido duo forte a môžeme ho tiež odporučiť

ajepovsiach

My sme akurát prekonali vši, chvalabohu... Je to nepríjemné a nechutné :-/ čítali sme o liquide, že je veľmi dobrý tak sme ho skúsili a naozaj môžem potvrdiť a odporúčať ďalej :)

zuzka1983

Žehlenie a chemické prostriedky ako farby na vlasy a špeciálne šampóny zabíjajú aj vši aj hnidy, a ako zistiť, že hnida už nežije?? No my sme to nejak neskúmali, my sme všetko vyčesávali nasledovali sme, že či žije či nie. Dobrý prípravok na ne je Liquido duo, väčšinou sa predávajú čisto len šampóny, ale tento sa predáva ešte s takým účinnejším sérom, ktorý sa nechá pôsobiť vo vlasoch a zabije vši a potom sa spláchnu šampónom.

dedy

mne už niekoľkokrát pomohol Paranit, taká pena, to do vlasov, riadne ich zamastí, ale vonia celkom príjemne asi 15 minút stačí ale 1x som si to nechala na hlave asi 12 hodín :D potom tým tenkým hrebeňom vyčesať, a umyť vlasy, to je trochu náročné potom ale dá sa to zvládnuť
avšak neviem ako to je, ak mi živá voš vypadne povedzme z hlavy niekde za gauč, ako dlho prežije bez krvi? a nekladie hnidy aj mimo vlasov a ďalšia otázka, ak vypadnú živé hnidy (tie pukajú ak ich pripučíme medzi nechtami) tak mimo vlasov sa tiež normálne vyliahnu?