Tabletka ''po'' escapelle

Príspevok v téme: Tabletka ''po'' escapelle
natyss

ahojte všetci, minulý týždeň sme sa s priateľom spolu vyspali ale praskol nám kondom a omylom to skončilo vo mne..do 12 hodin som si podala tabletku escapelle..menštruacia by mi mala podľa poriadku prísť až o takmer mesiac neskor, no dostavila sa už 4 dni po a bola dosť slabá a krátka..neviem či to je v poriadku..ale druhá vec je že týždeň nato sme boli na chate, opäť sme spolu spali a opäť sa nám stalo to isté..opäť som do 12 hodin prehltla tabletku po, no všade čítam že by sa mala užívať minimálne, a bojim sa že čo bude teraz, či to zaberie aj keď som ju mala týždeň po tej prvej a takisto sa bojim nasledujúcej menštruácie, či mi môže prísť znovu takto skoro po týždni a či mi vôbec príde..bolo by to podľa vás nezvyčajné alebo normálne ?? som zufalá, bojim sa a dúfam že tu nájdem nejaké odpovede..vopred vám ďakujem !

Sally Lu

Keď niekto napíše otázku na zdravie, znamená, že sa snaží aby mu poradili. Hlúpe komenty si nechajte na doma!!! Jasne, že nieje dobré použiť tabletku toľko krát v jednom cykle, ale ak sa ak stalo už je to preč. Ak si mladá žena a nemáš problém zo štítnou žľazou a s nadobličkami telo si s tým poradí všetko sa vráti do normálu.

Lulita

odporucam si najskor nastudovat nieco z biologie, kedy je zena plodna a ze nemoze otehotniet hocikedy a tak riesit tabletku po, potom kupit kvalitnejsie kondomy, alebo prejst na iny druh chranenia, o chvilu si takym tempom znicis zdravie

ja22ja

Ahoj,
tabletka escapelle ako už je spomínané by sa mala jesť naozaj len v núdzi. Dva krát behom týždňa je dosť silná dávka pre tvoje telo, cyklus ti to naruší úplne. Ja som po užití jednej tabletky escapelle nedostala menštruáciu asi mesiac a pol. Potom prišla ale veľmi slabá. A to nehovorím čo to spraví s tvojím telom. Ja som za svoj život užila 3 tieto tabletky, bolo asi v priebehu jedného roka, a teraz sme sa s priateľom 8 mesiacov snažili kým som otehotnela. Nechcem ťa strašiť, u každého môžu byť účinky iné, ale už si dávaj pozor na to. Tá tabletka naozaj nie je lentilka, a mňa dokonca zakaždým v lekárni upozornili že to treba jesť len v núdzových prípadoch a v žiadnom prípade nie pravidelne alebo takto často :(

Nela41

Bože môj. To nie sú lentilky, tá tabletka sa volá núdzová lebo ju mas pouzivat len v nudzovych pripadoch nie dvakrat do mesiaca.. je mozne ze ti to uplne rozhadze cyklus a hormony, mozu sa objavit vaznejsie problemy a podobne. A zacni uvazovat nad hormonalnou antikoncepciou, ta je menej skodliva ako taka konzumacia escapellky