Cysty v prsníku

RNG

Samozrejme, ze mozes kombinovat doplnky potravin. Aj ine, ked ich telo potrebuje(selen, zinok vapnik(calcium) horcik(magnezium) draslik(kalium), nedostatky su viditelne na rozbore krvi)

zuzi

RNG- možem k indonalu ešte pridať jod?Súčasne aj jedno aj druhé?Indonal už chcem užívať i ďalej keď som to začala.A ak ano tak si ho u teba na dobierku objednám ďakujem za odpoveď

zuzi

Janka-mna bolela už tá cista resp. nie bolela ale pociťovala som tlak a dala som si to odstrániť a neda sa povedať,že to bolelo dalo sa to vydržať, napichovali to 2x a hovorila doktorka, že cez bradavku ak musia ťahať je to horšie viacej bolestivé.Mám pocit, že ja som dosť citlivá a vydržala som to .Tak prajem Ti odvahu :-)a veľa šťastia

janka

zuzi:

aj mne povedali ,že tá veľká cysta sa bude musieť napichnuť a vybrať tekutinu,ale že veľa žien to odmieta. Bolelo to?

RNG

Indonal mnohym pracuje.
Ale aj o vela lacnejsi jod pracuje.
A podla lekarov, co sa zaoberali vyskumom jody, mame vsetci vnutrozemci nedostatok jodu a povodne tabulky na dennu odporucenu davku(DOD) boli v roku 1948 stanovene chybne.Takze ho treba doplnit.
Nic noveho, je tam plno veci potrebujucich reviziu vzhladom na neskorsie badania a vyskum(ovela viac vitaminu C a E, nez je DOD sa uz dost praktizuje, aj niektore vitaminy A, B a hlavne D)
Zda sa aj, ze mnozstvo sodika bolo urcene privysoke a mnozstvo draslika prinizke. To tu tiez na fore bolo spominane v roznych temach.
Sodik mnohi lekari odsudzuju(vysoky tlak) ale zialbohu aj draslik je zahadne prenasledovany farmaceutami(ich "99" mg pilulky mineralu ktoreho potrebujeme tisice miligramov!)

zuzi

Mám veľa cyst v prsníkoch a mala som jednu dosť veľku 5cm a vytiahli mi odtiaľ tekutinu lekarka povedala,že o pol roka na kontrolu a ja som si kupila indonal a jem 1 tabl.denne.Neviem ale , či som dobre urobila sama som si ho kupila a nasadila,nakoľko to zabranuje tvorbe týchto cýst /nielen tých/ v organizme.Čo viete o tejto prevencii indonalu na cysty?ďakujem všetkým za odpovede :-)

RNG

Jodova tinktura sa pouziva 5-10 kvapiek na spodok brucha raz-dva krat tyzdenne. Pre chlapov je to pod pazuchu. Ak flak zmizne rychlo(menej, nez 24 hodin), telo potrebuje jod a natiahne si ho dovnutra cez kozu.
Jod, kelp, spirulina, to su zakladne doplnky, ktore aj ja drzim v obchodoch

janka

RNG
dnes mi na sonografe zistili viacere cysty od 3-5 mm,ale jednu až 32x16 mm,je nádej,že aj toto sa dá zlikvidovať jodom a enzymamy. Aké dávkovanie doporučuješ?

lenka h

Pre týždňom som si nahmatala hrčku na ľavej bradavke prsníka. Išla somza svoju Gynekologičkou, ktorá ma poslala na sono prsníka. Záver: 9 mm cysta. Sestrička na sone mi povedala, že je všetko v poriadku, nemám mať obavy je to dobré. S výsledkom som išla za svoju gynekologyčkou. A tá na moje prekvapenie založila výsledok zo sona do karty s tým, že je to asi dobre.
Ja sa pýtam? Je to správne ako postupovala lekárka? Žiadne vyšetrenie iné netreba ani kontrolu po určitom čase? Nepovedala mi zhola nič. Mám čakať a robiť si samovyšetrenie prsníka, či cyta zmyzne alebo sa zväčší? A ak ju už mám, čo by ste mi doporučili ako liečbu. Sú na to niajaké lieky alebo iné preparáty dostupné v lekárni? Veľmi Vám prosím o odpoveď, lebo som psychycky veľmi labilný človek a trápim sa pre to.