Zajko a zuby

Príspevok v téme: Zajko a zuby
winki

Ahojte, mám zajka barana. Má 3 a pol roka. Od mala mal pekné zúbky, krásne. Minule som si všimla,že mu trčí len jeden hlodák, keď som sa pozrela bližšie tak som zistila, že má druhý hlodák zasusuný pod druhý. Čo s tým? Zatiaľ mu to veľké problémy nerobí, ale neviem čo ďalej.

jeanice

Ahoj Winky. Ja mám tiež zajaca a má rovnaký problém. Tiež má od mala krivé zuby, takže chodíme k veterinárovi ich strihať. Je to minútková záležitosť. Nič ho pritom nebolí. Je to niečo ako strihanie pazúrikov, len v tomto prípade ide o zuby. My chodíme cca 3-4 krát do roka, pretože zuby mu stále rastú. Aj máme všeliaké veci zo zverimexu pre zajačikov na zuby, aj ich používa, no oni stále rastú. Už s ním takto chodíme cca 5 rokov. Stojí to asi 2 eurá (aj s ostrihaním pazúrikov). A ináč, treba si nájsť aj dobrého zverolekára, pretože ten predtým mu to robieval v narkóze nejakou pílkou. Bolo to hrozné. Navyše to stálo vtedy 700 korún..:-D

Lalia85

To neviem, ale kamarátka má zajka a on mal zase dlhé zúbky tak šla za veterinárom a on mu ich nejako bezbolestne skracoval. Tak si myslím, že to bude nejako aj v tvojom prípade tak

Lalia85

Choď za veterinárom a povedz mu presne čo sa stalo..on sa na to pozrie a pomôže, neboj :)..
Môj zajko má zase alergiu na seno a každý mesiac s ním chodím na injekciu..

winki

NO on mal vzdy niečo na hryzenie chleba, starý súlok kukurice, konáriky. Ja mám skor strach z toho, že raz som mu nechtiac pristupila hlavu (lebo on sa rád pchá pod nohy, aby ho človek hladkal( a vtedy mu niečo zachrabčalo. Neviem čo s tým.

Lalia85

Ja mám tiež zajka ale levíka.. nestretla som sa s tým lebo mu dávam kusať halúzku zo stromu alebo menší konárik... im to dosť pomáha ked si takto hlodajú... pokiaľ to už máš, tak zbehni za veterinárom a on už bude vedieť čo s tým... vyvaruješ sa tým vlastne tak, že mu budeš dávať pravidelne nejaké kúsatko