Starí ľudia

xxy

pomazanie chorych sa nerobi bezne, je to sviatost, ak by ju dostala, pravdepodobne by si o nej vedela, ale je mozne ju aj opakovat, tak to kludne vybav

škorica

so p,dala som ju vyspovedať asi pred 3 mesiacmi, ale neviem či to stačí?Myslíš.že Pomazanie v tom nebolo?

so p

Bolo tu spomenute zavolat knaza, treba aby si niekdy nemala výčitky, že si pre mamicku neurobila maximum. Dá jej pomazanie chorych, nemusí ani komunikovat, to stačí, aby mala vecny život tam Hore v Nebesiach, kde sa spolu mozte stretnut, to však bude na Tebe zalezat.

Ivka 1

Nie na odretú kožu sme dávali framykoinovú mastičku a nechtikovú mastičku. Môže sa dávať Betadine na dezinfekciu ale to bude štípať . Menalind dosť vysušuje. Dermazin sme neskúšali. Keď už je koža zahojená , tak ako prevenciu indulonu a nechtikovú mastičku aj na gázový štvorec a priložiť .

škorica

Ivka, neviem si predstaviť dať na odretú kožu indulonu? Aký ste mali postup? kedy ste dávali indulonu a kedy nechtíkovú masť a čím ste to pred tým dezinfikovali?

Ivka 1

Toto je zase moje odskúšané a osvedčené . Takto sme dávali a dali ocka do poriadku, keď prišiel s dekubitmi z nemocnice.Tri dni a mal ritku ako malé bábätko :)Dekubity nemajú šancu.

RNG

Nechtikovy vytazok je regenerator, ale nepouzival by som na kozu ziadnu kozmeticku chemiu, ale len jedle oleje a ine jedle zlozky(vitaminy, antioxidanty, ziviny).