Starí ľudia

škorica

ciernaperla, bohužiaľ nedá sa do nej toho veľa dostať. napr. dnes 3 dcl vody a polovicu nutričného drinku. Mama stále spí a ked nespí aj tak zatvára oči, ani nevníma čo sa okolo nej deje.

ciernaperla

pokial prestala jest a pit bohuzial je to velmi zlé! :( musite sa snazit to do nej nejak dat pretoze moja babka hned akonahle prestala jest to dvoch tyzdnov bohuzial zomrela to telo bolo uplne vycerpané ale 84 rokov tak klobuk dolu! :)

RNG

Osobne najviac odporucam kokosovy olej, lebo sa vyborne vztrebava a zivi podkozne vazivo a je zaroven protiplesnovy a ciastocne aj inac antimikrobialny. Cukor pouzivam velmi jemno mlety trstinovy, ale iste aj repny je dobry.
Na bolesti je dobry roztok MSM staci nan aj voda, alebo ho mozes zamiesat do roznych kremov. Teda ked sa nevies dostat k DMSO, kde 70% roztok spravne aplikovany na cistu kozu a po pol hodine nez dotyku s nicim je zmyty vodou a ososeny bavlknenym uterakom. DMSO rozpust hromadu plastickych latok, preto musi byt clovek extra opatny, aby si cez kozu do tela neprepravil nejake zamorenie.
MSM je ale bezpecny, hoci menej ucinny.

škorica

Ivka, masérka chodí k nám domov, je super, práve odišla a ukazovala nám ako s mamou hýbať na posteli. Robila 10 rokov v Rakúsku rehabilitačnú sestru.

Ivka 1

Veď práve to sa nedá, za chvíľu už nebudete vládať aj vy doma kvôli bolestiam chrbtice.
To jednoducho nezvládnete - takže v pondelok si zájdite do zdravotnej poisťovne kde je maminka poistená a spýtajte sa revíznych lekárov, čo potrebujete na pridelenie antidekubitného matraca a zapožičanie polohovacej postele. Vám a manželovi by bolo dobré natierať chrbát krémom aloe s hrejivým účinkom. Nám veľmi pomáha ,lebo tiež nás chrbty bolievajú ale do rána sa nám vždy uľaví a máme nejaký čas pokoj. Názov krému Vám môžem napísať do mailu ak budete chcieť. My masírujeme ockovi tiež chrbát,nohy .... lebo ho všetko bolí z ležania. Ešte ak môžem poradiť , nájdite si dobrého maséra na masáž chrbtice.

škorica

Práve, že úplne ležiaca je od soboty, ale už asi tak 2 mesiace iba s mojou veľkou pomocou prešla na Wc a inak len ležala a sedela podopretá vankúšmi, ale jedla aj pila, čo teraz odmieta. Práve mi volal muž z práce, že ho začali bolieť kríže ako mi s nou pomáha a to je ešte len týžden a na kríže trpím aj ja. Hrozne sa toho všetkého obávam

Ivka 1

My sme to vybavili pomerne rýchlo, ocko bol na odd.LDCH a tam nám navrhli hneď antidekubitný matrac , posteľ sme vybavovali cez Všeobecnú zdravotnú poisťovňu - revízny lekár. Najlepšie bude,ak sa spýtate priamo tam ako máte postupovať. Maminka je dlhodobo ležiaca ?

škorica

ja som sa včera na to lekárky pýtala a pozerala na mna ako puk, že čo to vlastne chcem. Trvalo vám dlho, než ste to vybavili? To asi záleží od nejakého odborného lekára, či dá návrh, nie?