"Diagnóza" forever alone

Príspevok v téme: "Diagnóza" forever alone
Malinois

Zdravím vospolok,
Ani neviem prečo to sem píšem, netuším či z toho vzíde nejaká pomoc či rada, možno sa len potrebujem vyrozprávať.

Skrátka, neviem si získať žiadnu vážnu známosť. Čochvíľa mám 23. Samozrejme pár pokusov bolo, všetko však skončilo vetou že bude lepšie ak ostaneme kamaráti alebo že z jej strany nič nie je.
Keď som sa snažil zistiť dôvody, tak vraj bolo všetko fajn, ale predsa nič z toho.

Nie som typ čo ide rýchlo na vec, s poslednou to trvalo 3/4 roka kým som jej povedal že by som sa rád posunul niekam ďalej. Potrebujem človeka podrobnejšie spoznať kým sa k niečomu takému odhodlám - snažím sa budovať vzťah na hodnotnejších vlastnostiach. Neviem si predstaviť ísť každý piatok dobaru zbaliť nejakú novú. To by som sa asi nemohol pozrieť do zrkadla...

Postupne sa mi už ani nechce ďalej sa snažiť, investujem do toho čas, energiu, a povedzme si pravdu, aj peniaze, a ak to nevyšlo doteraz, tak prečo by to malo výjsť v budúcnosti? Tak načo sa mám snažiť?

Nemyslím si žeby som bol nejaký quasimodo, ale ani ideál krásy, snažím sa byť vždy slušný, ak môžem tak vždy pomocť...a tak ďalej.

Napadá niekoho kde ešte môže byť problém ?
ďakujem za každý názor

(pardon ak to nemá hlavu a pätu, píšem to iba tak okrajovo kým pracujem na niečom inom)

Pilcuk

Ja som na tom rovnako. Mám 49 rokov, nikdy som nezažil bozk, nemal ani jeden jediný vzťah. Mnohí ľudia okolo mňa si myslia, že som orientovaný na mužov, alebo, že je chyba vo mne. No zrejme si neuvedomujú, že muž musí splňať veľké množstvo požiadaviek, aby oňho mala nejaká žena záujem. Nie každý muž z rôzných dôvodov môže zarábať 1000-2000 eur+, nie každý muž meria 190-195+ cm, nie každý muž má tvar topmodela, nie každý muž je priebojný alfa samec, ktorý by cele dni išiel dobýjať nejaký objekt svojho záujmu, pričom by musel splňať aj predošlé kritéria, no to ženy nezaujíma, každá chce pre seba toho najlepšieho z najlepších...

Chihuahua

Jaj no moj pekny :-)
preto sa mas dalej snazit, lebo len ten fakt ze je sest miliard ludi na svete ci kolko a kazdy jeden ma iny charakter a svoju povahu a z toho je teda jasne ze je tazke najst partnera ktory ti bude po vsetkych strankach aj vyhovovat. Preto ludia musia prejst viacerymi vztahmi, kym najdu toho soravneho, kazdy vztah ti nieco da..V zivote sa teeba stale snazit o nieco, nic z neba len tak nepada.A ze si doteraz nenasiel je normalne, ludia v kazdom veku si mozu najst niekoho ked chcu.

poradim38

Presne aj ja mam taky pocit podla toho co pises, ze sa spravas ako kamarat a trva ti strasne dlho sa odhodlat k niecomu, k nejakemu pokroku.... aj tak toto spoznavanie ti pred vztahom nepomoze, pretoze clovek je uplne iny vo vztahu ako sa sprava napriklad pred kamaratmi... a 3/4 roka je podla mna aj tak malo na spoznanie sa....aj tak ten clovek skoro vzdy prve mesiace hra masku a vsetko je uzasne a potom pomaly zistujes aky naozaj je... ale to vsetko az vo vztahu zistis..... skratka, pokial sa ti to dievca nezda, vies, ze ju potrebujes spoznavat do hlbky aby si si bol isty ze za to stoji tak to potom nema zmysel.... musis proste citit, ze ano toto je to dievca ktore chcem a posnazim sa o nu..... ja sa ani necudujem tym dievcatam ze chceli ostat kamaratky, ked sa tak k nim spravas a prvy naznak ze sa chces posunut pride skoro po roku..... co si potom maju mysliet??? Chapes??? Preto chod na to trochu cielenejsie, ukaz jej, ze sa ti paci a ze iba kamarat pre nu nechces byt..... bud trosku viac sebavedomejsi, nikto ti nekaze chodit kazdy piatok do mesta balit pokazde nejaku inu..... len chod na to trosicku rychlejsie a trosku skorej jej ukaz ze sa ti paci a chcel by si ju ako dievca na vztah..... podla mna by toto malo pomoct... ak nie, tak potom nieco nebude v pohode v inych veciach

katka7362

chcu aby ste ostali kamarati lebo sa ako kamarat aj spravas. Predpokladam ze zena s ktorou si sa chcel posunut dalej po 3/4, prestala o tebe uvazovat ako o potencialnom partnerovi (ak vobec) uz pred nejakymi 8 mesiacmi. Ak stretnes zenu s ktorou si rozumiete, je Vam spolu dobre, tak musis ist na vec ! Ak by som sa stretavala s niekym 2-3 tyzdne, bolo by nam fajn a ani by sa ma nepokusil pobozkat alebo neflirtoval trochu vaznejsie, tak by som si povedala ze nema zaujem a zaradila by so ho do kategorie kamos :D To ze zenu pobozkas alebo das viac najavo zaujem neznamena ze sa idete zobrat a zakladat rodinu. Je to stale pomaly zaciatok, nemusite sa hned spolu vyspat.

melonpan

"sa byť vždy slušný, ak môžem tak vždy pomocť"

Tam je pes zakopaný. Takých ako ty majú ženy veľmi radi... ale len ako kamarátov. Ako sexuálnych partnerov takých nechcú lebo z nejakého dôvodu je džentlmenstvo a milé nápomocné správanie u mužov považované za prejav slabosti a neschopnosti.

Vysvetlím:
za evolučného predpokladu že každý chce byť "hajzel" ale nie každý si to môže dovoliť a ak niekto byť nemôže lebo nie je dostatočne silný tak to snží zakrývať slušným správaním a pomáhaním (veď ja som ten milý a slušný), tí ktorí sú hajzli si to môžu dovoliť lebo po nich samičky stále idú a nemajú o ne núdzu a to vzbudzuje u iných samičiek príťaživosť lebo taký je vnímaný ako výbroný na plodenie detí lebo má silné gény keďže si môže dovoliť správať sa ako hajzel bez následkov.

Samozrejme neplatí to tak úplne doslovne ale viem o čom píšem, študujem psychológiu. Takže čo ti môžem poradiť je to, že skús sa trochu viac pochlapiť a nebuď k ženám stále len milý lebo si na to zvyknú. Väčšina žien je submisívnych a chcú pri sebe chlapa, ktorý by ich tak trochu aj viedol a nie im len milo pomáhal. Chápeš čo tým chcem povedať? Začni trochu viac ostrejšie flrtovať a nechoď na to pomaly. Ísť na to pomaly je tá najhoršia vec, ktorú môžeš spraviť. Ženy sa po určitom čase uzavrú a už o tebe ako o partnerovi potom ani uvažovať nebudú (sú to väčšinou prvé týždne, až mesiace čo sa poznáte, takže v tomto časovom období ak už nemáš odvahu ísť na to priamo tak im to aspoň pravidelne naznačuj a sleduj ich reakcie).

Takže dúfam že som ti poradil a nehovorím ti že hneď teraz sa musíš stať sexuálnym predátorom, ale skús trochu viac pochlapiť, krok po kroku, začni viac flirtovať a menej nezištne pomáhať, ukáž im, že si suverénna bytosť, ktorá má svoju hodnotu.

sewie

mili, presne tak...ja som to videla na sebe-sestra mi povedala ze ja sama si proste vyberam zly typ muzov a mala pravdu...nastastie som si to uvedomila a uz ma lakaju uplne ine typy, viem akeho muza chcem a dufam ze ten o ktoreho sa momentalne snazim chce tiez normalnu zenu co ma rada aj party a zabavu ale je verna nepotrebuje flirtovat s 30timi muzmi na okolo...alebo mat milion partnerov na jednu noc.mna nebavia sprostosti ako "musis hrat nedobytnu" a podobne...je tolko muzov ktorych zaujme extremne kratka sukna a okamzite rozkrocene nohy a potom sa cuduju ze taka pri nich neostane...

milli11

Sewie, suhlasim. Casto sa citim ako pozorovatel, co vidi, co sa deje okolo, ale vlastne ostavam sama. :(

Napr. Vyberie si zenu, co je vyborna vo zvadzani a flirtovani, potom vsak na nu cely cas ziarli, lebo sa boji, ze to robi aj pri inych muzoch.

Alebo chce nejaku babu, co ma rada party, zurky, alkohol. Zoberu sa a chcu si zalozit rodinu. Lenze jeho zena je typ, co nebude chciet byt zienka domaca a trcat doma a zacnu hadky.