Nákupné maniačky - závislost

Lulu2011

Maoam - nie, nastastie ziadna strata, u mna sa toto prejavilo prvý krat, ked som bola v zahranici a zrazu mala peniaze, prisla som ako vymenena, len zial na SR som uz tolko nevedela zarobit, ale zavislost mi ostala

Maoam

Lulu, tak to si este v tej pociatocnej faze, je dobre, ze si to zacinas tak jasne uvedomovat.
Neviem, co konkretne za tym stoji u teba, inak tym trpi vela ludi, ono vsetky tie Sales vsade, to je krute :D.

Mozno by pomohlo najst si nieco, pricom zazijes pozitivne emocie, ale nebudes za to platit, cize viac pozitivnych zazitkov....

A ak tym kompenzujes nieco konkretne (napr. prepad do tejto zavislosti maju zeny po rozchode, po interrupcii, proste pri STRATE niecoho, na co/koho boli emocne naviazane a citia sa prazdno, prehlusia tu bolest na chvilku), cize konkretny problem, s ktorym si nevies dat rady a ventilujes ho takto, tak skus psychologa.

Lulu2011

lost - tak k takej zavislosti, ze kupovanie aut k takej sa dopracovat neda, lebo nie je z coho :))) tak tam som uz dopredu vyliecena :D

lost

no a pointa, ktoru som zabudol bola, ze za tie peniaze si vies zabezpecit krajsiu buducnost, cize radsej investovanie, ak nechapes princip zloziteho uroku, tak napis a vysvetlim alebo vid en.wikipedia.org (je tam cestina, svk nie, ubohe..) ale principalne by to mohlo stacit..

investovanie do siat je fajn, ak su splnene iste podmienky:

1. su pod trhovu cenu
2. neuberie im fakt #1 na kvalite
3. vydrzia prakticky do konca zivota

proste je to spotrebny material a su to vyhodene peniaze :) ak s itoto uvedomis, budes moct mat kludne kreditku s velmi vysokym limitom..

a nebudes si musiet rozpporcovat ucet, ucty, prijem a cokolvek, mozes mat vsetko na jednom stole, ak si uvedomis, realnu hodnotu danych papierikov :) (ps: nie su nahodou z blavlny tiez? :D )

Lulu2011

Maoam - ja si uvedomujem, ze je to zavislot ako kazda ina, pravdepodobne je to kompenzacia niecoho, no ja na rozhadzovanie nemam, kupim aj v sekaci, ale porste ta potreba, ze musim si to kupit! a najma teraz vsade tie zlavy, ach a proste rada by som nieco aj usetrila, rozmyslam, ci mam 5 kremov :)) mam 2 to snad je este v norme :) a ano, nemam uz kam veci davat

Maoam

Lulu, ide o teba?

ohladne tvojej otazky, kupujes veci ktore potrebujes, alebo uz kupujes aj uplne somariny? kriticke to zacne byt, ked zistis, ze nemas kam pchat oblecenie a skrina praska vo svikoch, zacinas veci presuvat do pivnice, mas 5 kremov ale musis kupit aj siesty atd

väcsinou je taketo kupovanie impulzivne a kompenzaciou negativnych emocii ako frustracia, hnev, smutok, samota, pocit ze ti nieco nevyslo a tym sa vlastne akoby 'odmenis', urobis si radost

ono to ma viac stupnov, zavisi od toho, ake 'zle' a pokrocile to je

lebo casom ludia zacnu robit dlhy, alebo skladuju hordy veci, ktore uz ani nerozbalia...len pre ten kick,ktory zaziju pri kupe a obdrzani tovaru, ale to ju brutal, tam uz len liecenie, ako na ine zavislosti...

lost

Uvedomit si, ze tie handry maju prakticku nulovu hodnotu ;)

nie som sice nakupna maniacka, ale vasinou som nemal problem dat 50eur za tricko a zrovnia nie len jedno v kosiku :D

ale potom mi doslo miesto v staniku a zistil som, ze aj tak tie handry skor ci neskor vyhodim a cim viac ich mam, tym menej ich mozem nosit :D

zakonite - ak budem mat 365 triciek, nebudem moct nosit kazde jedno z inch viac ako 1 den do roka :) co je blbost..

ak by to bolo len u blbych lacnych handier, tak no problemo :D

ale teraz si predstav, resp zamen tricko za auto ;)