Nákupné maniačky - závislost

Lulu2011

arman - mozarela je dost draha, v second hande, ked je akcia vyjdu handy lacnejsie :))

na acidku som tiez jeden cas frcala, teraz je cottage syr a nejake dobrotky z Marks Spencer

kejla

ahoj, aj ja nakupujem, aale odkedy som si vstupila do svedomia, capla som vsetky veci ktore nenosim, na Bazos a tam predavam alebo aj vymienam s ostatnymi babami. Takto mam kazdu chvilu daco nove v podstate zadarmo. Ked su velke zlavy tak idem do nakup.centra a uz sa aj stalo ze som odisla naprazdno. Premyslam co naozaj potrebujem. Ak po dacom tuzim, hladam na vymenu na bazosi a ked nenajdem, potom kupim, po sezone zase predam :)
A mam 4 kremy, z toho jeden ocny.. tak hadam som v pohode

arman

vymente drahy fetish za lacny

napriklad kupit si vzdy kysku, alebo mozzarelu, to je zas moja nakupna mania, ktorej musim odolat, vzdy ked idem okolo regalu s mliecnymi vyrobkami.

ale tento fetish ma vyjde tak 20 eur za mesiac, co je dost rozdiel. :-D

nicolette

no nepovedala by som, že mám stále potrebu si niečo kupovať, ale... :) niekedy keď idem napr. z práce domov mám nutkanie si niečo kúpiť, aj vec, ktorú nepotrebujem momentálne a netýka sa to len oblečka, ale aj kozmetiky a pod.. :D proste musím ísť do toho obchodu a proste si musím niečo kúpiť, aj keby sekery z neba padali! a basta! :D potom, keď "vytriezviem", tak si uvedomím, že mi tá vec ani nie je potrebná, ale v tej chvíli ju proste musím mať! :)
našťastie to mám pod kontrolou, je to len naozaj občas a nemíňam majland :D

Maoam

Lulu, ak to myslis v tom zmysle, ze najst cestu spät 'k sebe' a prestat pred sebou a svojimi problemami utekat (na nakupy), tak urcite mas pravdu, moze to velmi pomoct :-)).

Myslim ale, ze si dost uvedomela, vsak si si to vsimla na sebe, ze to prerasta cez istu hranicu, takze sa kludne mozes vratit z kratsej cesty a mozno aj bez psychologa :-D.

Lulu2011

Maoam - vsak toto...je jasne, ze nakupovanie je dobra naplast na starosti, aspon na chvilu clovek zabudne

asi zacnem meditovat, uz sa tak dlho chystam, aj teraz som citala taky clanok, ze to pomaha aj na take zavislosti

Maoam

Lulu, obcas si kupit malickost je fajn, ale vsetkeho vela skodi.
Nechodievaj tolko po obchodoch a nakupnych centrach, ak to teda mozes zredukovat a skus si najst nieco ine, co ti bude prinasat radost a naplnenie. Ak ta frustruje nieco vaznejsie, tak sa nad tym riadne zamysli, ze co sa s tym da robit a potom s tym daco rob.
Viem, ze to nemas lahke.

Lulu2011

Maoam - lipgloss hehe aj ten som si kupila, no kto odola Holywood 3D lesku? :D :D :D

presne je to o tom, lesk, nejaka spiralka, tricko, rifle a clovek je na chvilu spokojny...kym nejde zas do obchodu a nevidi vsetky tie super veci

mala by som si asi zaobstarat taku pokladnicku, ked som bola malá, mala som taky ruzovy pokladnickovy kufrik a tam som si odkladala peniaze, co som dostala a veru, ked sa tam zbehli 2 stovky sk, aka stastna som bola :) a este nejaku žabu zohnat k tej pokladnicke co bude na nej sediet a nepohne sa :D

Maoam

Lulu, su to LEN handry a LEN veci, nic viac...:-)
TAm sa neoplati velmi minat, ono keby si tu sumu dala na papier, za rok, tak by si asi odpadla, kolko si minula.
To sa nezda, ale..raz davali taky dokument, kde dve baby tusim nejak par mesiacov NIC nekupili, ziadne tricko, ziadny lipgloss, nic a vsetky prachy, ktore chceli minut ale nesmeli, hadzali do prasiatka. Po skonceni testu prasiatka rozbili, jedna mala nieco cez 500e, druha asi 700e.......

Lulu2011

proste..dnes som videla jednu mamicku, co presla okolo brutalnych zliav len tak, akokeby nic nevidela, proste si nic nekupila aj ked boli veci po eure...mne vtedy stupa tlak a asi by som isla s placom, kebyze ma niekto odtiahne

ako ostat neovplyvnena, necitit tu potrebu ani v super sale :D