Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Prehliadka na gynde - utok farma spolocnosti?

Príspevok v téme: Prehliadka na gynde - utok farma spolocnosti?
jaja3

vcera som bola na gynde v BA. prisla som tam s tym, ze 10rokov bez prestavky beriem HAK a ze by som ju chcela vysadit a troska precistit telo, krv, pecen. Vtedy moja doktorka spozornela a tak na mna spustila, ze som presvedcena, ze ju dotuju hlavne farma spolocnosti, ktore jej za predpisanu HAK platia. Vyskocila na mna, ze je to hlupy nazor vysadit HAK, ze co ja chcem cistit? telo sa tak necisti, ze ci chcem riskovat a co ak nahodou otehotniem??? (mam 27 rokov!!!) a ze ci potom budeme o mesiac riesit "potrat"!!!!! toto uz bolo na mna vela, tak som si povedala aj ja svoje. Ale vysledkom debaty a velkej rady od pani doktorky bolo to, ze antikoncepciu vysadzat nemam, ze to je mensie zlo brat ju ako nebrat. A nakoniec este chcela za predpisanie receptu na mesiac 1,5 eur (cize recept je na rok, takze 18eur za recept). Pride vam toto normalne? aky mate vy nazor na vysadenie HAK napr na 3-4 mesiace?

ivanečenka

ahoj, ja osobne som antikoncepciu brala vždy s prestávkami - hlavne kvôli menštruačným bolestiam. Keď som bola na HAK, tak som ich nemala, potom som vysadila cca na 4-5 mesiacov, vrátili sa bolesti, šup ho na HAK. Lekár s tým nemal problémy, zrejme ten môj nie je tak zviazaný, alebo si uvedomuje, že som ešte nerodila a mám pomerne vysoký vek, tak to nerieši:) momentálne mám fázu bez HAK:)