Krvacajuca cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Krvacajuca cysta na vajecniku
denda1

ahojte,

bola som u gynekologa kvoli mimo menstruacnemu krvacaniu, nie je silne ale zaspinim jednu slipovu vlozka a aj pocitujem tupu bolest na lavom vajecniku. Doktor mi zistil, ze je to cysta ale vobec mi nevysvetlil co to sposobuje ako sa to da liecit, alebo ako zabranit krvacaniu jedine co mi povedal, aby som prisla na krv a podla toho sa zariadi ako bude postupovat. chcela by som vediet ci ste mali podobny problem a ako ste ho riesili dakujem.

denda1

nie to mi prave nepovedal, ale dnes mi zobrali krv, velkost cysty je 3,2 cm jediny problem je ze bud krvacam alebo mam strasne tmavy vytok a citim tupu bolest v podbrusku a na tej strane kde je cysta ma to boli viac hlavne ked si sadnem alebo sa zohnem ... ine tazkosti nemam. Mam 27 rokov a nikdy som s tymto problem nemala.

Betonarka

A povedal ti doktor o aku cystu ide? Ak videl na sone ze to nie je funkcna cysta, berie sa potom krv na zistenie markerov, ak bude zvyseny marker CA125 moze ist o endometricku cystu (cize naplnenu krvou) co dalej zalezi aj od jej velkosti a hlavne od toho co to je za cystu... Mas aj bolestive prsniky, kolko mas rokov, ine tazkosti?