Pes a obchod

Príspevok v téme: Pes a obchod
Annie.S

ahojte, neviem, tak sa pýtam. môže pes do Obchodných centier? ako je napr. Aupark, max,.. atd. pretože psa mam ešte len mesiac, v dome, a nikde som ešte nebola.. a vôbec neviem ako to funguje. mala by som ho v kabelke, veď to je taká mala kôpka. auto nemám, idem vlakom. už som bola raz s ním v tescu, ale to si spal v kabelke, nikto ho nevidel, a samzrejme, vedela som že tam určite nesmie,kvôli potravinám..ale do obchodu s oblečením..?..

lost

xdanielax, ano tiez si to myslim, ale raz uvidis, ze nejaky magor kychne v pekarni (ci ako sa to vola kde predavaju peciva) alebo tie peciva rovno chyti a vrati, tak akykolvek iny, mozno aj tulacky pes, bude ten najmensi problem :D

je to na sveodmi jednotlivca..
ci sa o psa stara OK aj zo zdravotnej stranky..

ale ano, su to veci, kde ich aj ja nerad vidim, ale ako hovorim, matematicky a fyzicky je to absolutne jedno.. ved len ryzu valaju po zemi a ani neoplachnu (nemozu, zacala by klicit? :D )

cize fakt, pes je malicko..

i ked z principu by sa to malo respektovat :)

co mi vadi je, ze Tesco Trnava Obchodne Centrum ma Pet centrer vnutri a nepustia ta tam, pokial si ta SBS vsimne, resp. zalezi to na tom, ci to vies prepasovat, ja tam bezne chodim na drzovky, pes na zemi bez voditka a idem.. zatial ani raz ma nevyhodili.. i ked par krat vsimli, ale povedal by som im svoje.. :)

lebo tento priklad je extremne psycho, kedze chcem ist len do pet centru

ale je to obchod, ktory je svinsky, zdiera zamestnancov atd, marze ako ma Marse, cize chodim s nim do Rakuska, tam su milsi ludia a milsi podnikatelia :D

cize mozem kakat tieto obchodne centra, chodim tam napr do auparku len z dovodu, aby pes nevypadol zo socializacie, cize sem tam preventivne..

xdanielax

mam rada psy, sama jedneho mam, ale podla mna pes nema co robit v potravinach, v nemocnici (pokial to nie je terapeuticky pes), rovnako tak v lekarni, alebo drogerii - kabelka nekabelka.
Inak mi psy nevadia nikde, ak su vychovani (tzn. socializovani).

vsadebol

ked ides do obchodu, nieco kupovat,jedna sa o kupno predajny vztah. kazda pravna strana si zada svoje podmienky a druha strana ma pravomoci vychadzajuce z daneho zakona. ty nemozes porusit zmluvne podmienky, lebo ta vykopnu a mozes nadavat a trebars aj zavolat zachranku nech ti daju nieco na ukludnenie. treba si zistit, ktory obchod toto umoznuje, a ktory nie. zvacsa su na dverach jasne piktogramy

yorki

okrem tesca može všade. tam stojí ochranka a nepustí ta dalej, aj ked je v taške. Mám mini yorkiho a ešte ma s ním nikde do tesca nepustili, hoci bol v taške.

Kavenka114

U nás v optime je, že do OC môže ísť ale skoro každý butik má pri vchode obrázok s preškrtnutým psom, ale bol tam chalan s malým šteniatkom, chodil do každého butiku a predavačky len ochkali, čiže s psíkom v kabelke by nemal byť problém (aspoň v košickej optime)

lost

Myslim ze ak vojde pes do potravin ako je Tesco, tak nie ze moze ich poskodit, ale skor ich vydezinfikuje, tj. pes nie je spinavsi ako samotne potraviny v Tescu.

True story.

Aupark = moze
Polus = nemoze

ale ja osobne ho beriem vsade kam sa mi ho zbrat chce (okrem potravin, lebo sa mi nevojde do kabelky)

A ked ta vyhodia, tak na nich nadavaj, ze co si to dovoluju a ci chcu prist o zakaznikov..

Ty mas peniaze, ty si zakaznik, ty mozes menit pravidla ;)

Dadula56

Tvoj hafan sa tam lahko strati, bezne nosia male psiky v taskach aj vacsie na voditku.Ved to casto ani nie je vidiet, ked je maly a mas ho v taske.
Inak kuriozitka-minule som videla, ze mali psa vylozeneho v kaviarni na stole...to uz bolo fakt privela, ale nikto ani okom nemihol.Ale aspon viem, kam nemam chodit.

delji

Ahoj.Keď sa inak nedá, tak ho zober.Čo som ja bola v obchode tak tam boli ľudia aj s mini psíkmi napr.s yorkshirom, civavou a tak.