Chcem odísť do zahraničia

0vecka

2 DzanaFX potom neni o com... ja som isiel do nemecka sice som flek uz mal a v podstate to bol najmensi problem ale nikoho som tu nepoznal ... ale ked tam mas uz niekoho tak je to easy cheesy :-D

DzanaFX

poi4 má pravdu, aj som tak už chcela ísť min. roku a pozerala som agentúry a nepodarilo sa mi nájsť na základe recenzií ani jednu solídnu, takže cez agentúru v žiadnom prípade nikam nejdem, aby som platila poplatky a Boh vie kde skončím...

poi4

the rock: k tomu linku agentury co si sem hodil, tak pozri si recenzie na tu agenturu, a byt tebou tak toho kamosa vystriham skor ako jej zaplati velke peniaze a ziadnu pracu nedostane, je mnozstvo staznosti ohladom nej na nete, staci si to len vygooglovat..

therock

No to hej presne, ako hlavne si overit ci existuju na nete pripadne aj zajst do agentury,..nz,..jasne tu,aby si robila na 500 ecka dva roboty od rana do vecera a nemas tu nic co ta drzi jasna vec,ist skusit von,,a sama ist tiez neje vyhra, ved pokecame potom,ze co a ako na pokeci.

DzanaFX

therock pozor na agentúry hlavne, aby Ťa neoblbli...Ešte raz opakujem, idem na istotu, robotu si hľadať nebudem, kamoš šiel rovno za šefom a skúsi sa ho opýtať, ak tak by mi dali rovno termín nástupu a od prvého dňa by som pracovala, ja sa na neisto bojím ísť, ani nechcem...Ďakujem za info :-) radšej to risknem inde, keď tu pomaly ani vyžiť neviem za minimálku, nemám čo stratiť, lebo domov nemám ani tu....

therock

Poistovnu tu zrusis, a vsade v anglicku, ci holandsku plati za teba zamestnavatel poistne, a da sa vyplatit aj po niekolkych mesiacoch take daco ako u nas podpora, aj ked ochories, budu ti platit okolo 60e zdravotne,nejaky preukaz to je, neviem jak sa vola uz sa popytam kamosa, robi v anglicku kuchara,..potom pausal splatis alebo odstupis od zmluvy nejak sa dohodnes,..minimum ti treba ako tu dakto pisal tak 700 az 1200 e letenka,cestovne,vreckove a najom na prvy mesiac mozno agenture poplatok

therock

Dani to si ozaj premysli, co a jak, potom sa moze stat, ze nenajdes na prvykrat a prides nazad,a co potom? ..inak vcera som pisal s jednym typkom, on chce ist do holandska, tu cekni www.agenturaprace.sk tiez som uvazovAL, ze by som skusil neskor mimo sr skusit vandrovat.

DzanaFX

jdzssg kamoš to zmákol s 300librami, on mi to vybavuje, ja tam nejdem na blind, idem na istotu, takže až také drahé to pre mňa nebude, ale ďakujem.

jfzxhd no možno nie, ale aj sestra šla hneď po strednej a prežila to a koľko ľudí takto ide hneď po škole a zvládajú, tak prečo nie ja? :-)

jfzxhd

to ze sa vies po anglicky dorozumiet na slovensku, neznamena ze sa tak dorozumies aj tu v anglicku tu je to uplne o niecom inom.

jgzssg

nedavno som sa stahovala do londyna. na prvy mesiac potrebujes 1500eur. za predookladu, ze si za tento prvy mesiac najdes robotu, co bez anglictiny nieje vobec jednoduche. dalsi problem je ak zacnes pracovat a vyplatu uvidis asi az o kesiac. dovtedy musis mat vyplatene ubytko. co v londyne jedna izba pre jednu osobu stoji cca 400 libier. cestovanie 150 libier atd. pri nastahovani sa plati depozit castokrat jednomesacny + mesacny najom