Levetiracetam / Keppra

Príspevok v téme: Levetiracetam / Keppra
l.e.v.i

Zaujimalo by ma kto užíva Levetiracetam a aké má s ním skúsenosti - najmä by ma zaujimali skúsenosti tých, ktorý pred tým užívali Lamotrigín.
??? Nakoľko Vám ustúpili absencie, bipolarna maniodepresia, anxiozne stavy, obsedantno kompulzivne stavy ???
______________________

Zaujalo ma, že Levetiracetom je založený na báze etiracetamu čo je nootropikum.

Antikonvulzíva majú nepríjemnú vlastnosť, že znižujú intelekt = zhoršujú pamäť.

??? Má u Vás Levetiracetam menší dopad na zhoršenie pamäte ???

- mira

Z krátkodobého hľadiska sa ti javí, že ti chemikálie uľahčujú život, z dlhodobého hľadiska ti ho sťažia, pretože prídeš o pamäť, ako uvádza zo svojej skúsenosti I.e.v.i.
Škoda, že si myslíš, že nič okrem liekov ti ho neuľahčí. Myslím, že účinnejšie je odstránoť príčinu expanzie mozgových bunie, a to zmenou stravy. Epilepsiu zapríčiňujú potraviny a hlavne nápoje s expanzívnou energiou. Okrem alkoholu a návykových látok sú to sladkosti, chemické aditíva a lieky, ovocné šťavy , hlavne tropické a povzbudzovacie, aromatické jedlá. Takéto jedlá a ndmerné pitie je potrebné nahradiť obilninami a sčasti zeleninou a inimálne piť. Obilniny zastabilizujú nervový systém, zastabilizujú dodávku energie pre mozog a nespôsobia expanziu mozgových buniek. Predídeš tým stavu keď expandované bunky tlačia na nervové receptory a spôsobujú nezvládateľné stavy.

pinky pie

xyz, aj ja mám lamotrigin a karbamazepín, k tomu som začala užívať aj piracetam.
ja sa lieky neodvážim vysadiť, nemôžem si dovoliť mať častejšie záchvaty, potrebujem pracovať, žiť, nie ležať unavená s ťažkými bolesťami hlavy pred a po záchvate. Verím však, že sa zlepší môj stav a vystačím si len s doplnkami.
inak, xyz, všimni si, že keppra, alebo teda levetiracetam je jedno z najdrahších antiepileptík.
RNG, možné nežiadúce účinky sa uvádzajú vo veľkých štatistických súboroch, ak je to jeden prípad z 10 000, stále je tam veľká šanca, že prínos omnoho prevýši nežiadúce efekty liečiva.
opakujem sa, ale ja by som liečbu nevysadzovala, bohužiaľ, neteší ma, že sa musím kŕmiť chémiou, ale uľahčuje mi život.

xyz

No áno, taktiež sa nestačím diviť aké všelijaké vedľajšie učinky začali pripisovať na letáčiky, pôsobi to dojmom, že to narobí viac škody ako úžitku, ale keby to epileptikom nepomáhalo, tak by to predsa neuživali.
_________________

Predpokladám, že nestačí uživať len samotný L-theanin bez lieku alebo áno.
A ak by sa užívali spoločne odstránil by L-theanin spomenutý neduh antikonvulziv ?
_________________

Úživam momentalne lamotrigin a bol som zvedavý, či je na tom keppra lepšie.

RNG

Skuste L-theanine,aminokyselinu zo zeleneho caju, to neznizuje intelekt, ani neuspava a nema ziadne skodlive postranne ucinky. Davka 2 x 200 az 400 mg.
Levetiracetam je patentovana/umela chemikalia, daleko od neskodnej, viac na
en.wikipedia.org.
Napocital som tam vyse 26 moznych zdravotnych problemov, co Keppra sposobuje, ako skodlivych moznych bocnych ucinkov tejto chemikalie, a to je na trhu vo velkom len od roku 2008, tj zoznam nie je ani zdaleka uplny.
www.drugpatentwatch.com

pinky pie

Ospalosť a nootropný účinok sú ale dve veľmi odlišné veci. Jednak ospalosť nemusí byť vedľajším účinkom u každého pacienta užívajúceho Levetiracetam, a ak je prítomná, väčšinou po prvých týždňoch užívania lieku ustúpi. Na druhej strane, nootropný účinok má dlhodobejší efekt a priaznivo ovplyvňuje mozgové funkcie, ako sú pamäť, pozornosť, zlepšuje stav pri nastupujúcej demencii. Epilepsia často prináša so sebou zhoršovanie pamäte, najmä krátkodobej, a to najčastejšie ako následok záchvatov.