Prestať fajčiť

Príspevok v téme: Prestať fajčiť
jablko11

Vynadajte mi alebo poraďte alebo čokoľvek. Miliónkrát som si povedala: Už nefajčím. Miliónkrát to nevyšlo. Som zúfalá... Každý jeden krát som zúfalá a pevne rozhodnutá, že nikdy viac. A stále sa len opakuje to isté. Keď mi je dobre, tak neverím, že to nedokážem. Zdá sa mi to také jednoduché. Verím si, že to zvládnem. A potom príde slabá chvíľka a dám si zas.. Opäť som na nule. Opäť na začiatku. Chcem urobiť deliacu čiaru a začať odznova. Len tých začiatkov už bolo milión... :-/

sorento

Skus si častej čistit zuby. Např. mentolovov pastou. Za pokus to stojí.
Mentol a cigaretovy dym sa neznasaju.
Ako povedal jeden slavny spisovatel: Prestat fajcit sa dá velmi lahko, já som prestal fajcit už sto krát.
Je dokazane,že prv sa dá oducit od alkoholu, ako od fajcenia. Alkohol sposobuje aj hambu, absenciu v práci rozvrat v rodine atd. tam je lahsia motivacia skoncovat s tým. Prajem ti pevnu volu vydrzat bez cigarety. Ex fajciar.

jablko11

lost, vďaka za povzbudzujúce slová. aj keď ty vždy píšeš tie svoje rady tak akoby napoly s humorom, toto určite platí: nikdy sa netreba vzdávať.
aj keď po milión pokusoch, keď človek zlyhal, sa ťažko verí, že ten ďalší vyjde.

lost

hm, tak skus si nekupit ani 1 balicek, ani 1 kus :)
urcite to bude tazke, ale ak budes len doma napr, alebo mimo tych predajni, tak nebudes fyzicky mat cigarety a skor ci neskor ta to unidi a odide ta chut :)

hlavne je to nevzdavat, AJ KEBY ten boj mal trvat do konca zivota, pointa a krasa je v tom BOJI a VYTRVALOSTI..

Ja osobne to beriem takto: aj ked viem, ze sancu na vyhru mam malu, alebo NEMAM VOBEC SANCU, tak aj tak bojujem, az do posledneho vydychnutia (a niekedy aj viac) uz len z principu, aby som to mojmu nepriatelovi viac zneprijemnil, ved sa dam tak lacno? NEEEEE ! :D žádne take.. :D a nech ma provokuje aj kvintibilion certov, pekne sa zapotia, kym ma dostanu..

prakticky o nicom inom to nie je :) ten pocit, ze sa moj nepriatel poti je genialny a stoji za to, aj ked viem, ze prehram :D

preto by som silne odporucal to nikdy nevzdavat ;)

jablko11

na šport som lenivá. za doktorom nepôjdem, lebo je mi to trápne. pevnú vôľu nemám.. som proste loser. Prestať chcem hlavne kvôli sebe... ale nemá to zmysel... som loser.. nedokážem to... odkedy som napísala, že oddnes prestávam, dala som si asi 30... tu už nič nepomôže...
ďakujem za príspevky.

fero11111

ta potom mas hodne slabu volu ja nefajcim ani nepijem nikdy som ani ani nerobil ked on nefajci tak to mas fajn a mohla by si to zvladnut preco cches prestat pre neho ci pre seba?

jablko11

Tak som sa zase raz namotivovala :) A oddnes nefajčím. Ak je tu ešte niekto taký, čo chce prestať, pridajte sa.

jablko11

Priateľ nefajčí. A rád by bol, keby som prestala. Ale ja vždy zlyhám! Som zo seba strašne nešťastná. Aj keď stále a stále sa pokúšam prestať, pozbieram všetky sily a snažím sa pár dní... po 2-4 dňoch je to tu opäť... :(