diabetes mellitus I.-antikoncepcia

asti

baby, ja mam tiez DM 1.typu..4 mesiace..dva roky beriem antikoncepciu..ked mi zistili DM, hovorila som diabetologicke ze mam HAK, nic mi na to nepovedala..hovorila som to aj gynekologicke, ta mi povedala, ze ved nieco potrebujem, aby som nahodou neotehotnela..mam predpisany mercilon,je to HAK s nizsiou davkou hormonov...nerobilo mi to ziadne problemy..teraz uz druhy mesiac HAK neberiem, z vlastneho rozhodnutia som si dala pauzu..ale zrejme sa casom k nej vratim, lebo som sa vyhadzala brutalne :o)))))))) tak vam drzim palce..

poradkyna

Jej, baby, ja som myslela, ze som s tymto problemom sama {totiz HAK a DM1.typu}.Na inom fore som totiz polozila podobnu otazku a nedostala som ziadnu odpoved. Veronika, ja som isla za tymto ucelom na gyndu a doktorka ma bez papiera od diabetologa nechcela ani osetrit {skusim sa ho na to opytat pri najblizsej kontrole}.Pytala som sa aj na stranke antikoncepcia.com a tam mi lekar povedal, ze HAK , pokial nie su komplikacie, nie je vylucena a ze treba predpisat nieco "jemnejsie" {to bol jeho vyraz}, co nebude mat az taky vplyv na metabolizmus.Viac som sa nedozvedela.
Bambo, to je asi individualne.Nakolko postinor zvykne rozhadzat hormony, moze Ti asi trochu rozhadzat diabetes.Ale ak v pribalovom letaku nebola diabetes ako kontraindikacia, tak by to nemalo byt vazne.

bambo

Chcela by som sa opytat jednu otazku.. pred nedavnom som vzala postinor, mam diabetes I. typu a chcela by som vediet ci to moze nejako ovplyvnit moju chorobu??dakujem pekne