Opať akne

Príspevok v téme: Opať akne
Potkanisko

Zdravím, potreboval by som poradit od niekoho kto mal podobny pripad ako ja, akne mam uz pol roka, upravil som stravu, nepijem mlieko, sladke vody, nejem mliecne vyrobky, sladkosti, obcas korenim, na svoju vahu vypijem denne velke kopy vody a a to filtrovanej, pil som zihlavovy caj aj rozne ine, zdravo sa stravujem, neberem ziadne doplnky ani steroidy, staram sa o tvar pravidelne, od kozneho mam antibiotikum Dalacin, aknemycin a mast na vysusovanie skinnoren, eryfluid na chrbat, niekedy je tvar dobra ale vo vacsine casu katastrofa, zistili mi male mnozstvo nestravenych kvasiniek v tele ktore som zacal liecit takze o 2 tyzdne uvidim vysledky, okrem toho ma dalej nic nenapada, snazit sa informovat comu by som sa mal vyhybat, pretoze po pravde ma ide uz vyjebat s tohoto prekliatia, naviac aj sportujem takze som neni ziadny prepity barovy tip? postupne ma to dost psichicky zere pretoze aj sportu sa niekedy musim kvoli tomu vyhybat, tak teda nech zije BAROVY ZIVOT stroskotancov :)

Potkanisko

tak tento vas zensky problem ja nezazivam s make-upom :D ale take tie veci ako stanovacky, prespavacky u niekoho ineho uz ani neviem kedy som zazil bez toho ze by som sa musel zamyslat ako si zabespecit tvár a lieky :D aknevlastnik ty skus vynechat uplne sladkosti, sladke vody, mliecne vyrobky a mliekoa a aj tie kyslomliecne, popr masne jedla a koreniste (pikantné) vydrz to aspon 2 tyzdne, a uvidis ci pride zmena, a poviem vam pravdu tie hamburgery a to nezdrave stravovanie nezavidim nikomu ci ma plet taku alebo taku ;) je to svinstvo a tieto veci sa mi zhnusili davno pred tym nez som riesil akne..

simka111

odkedy mám problémy s pleťou sa mi ani raz nestalo aby som si tvár neumyla,tiež si neviem predstaviť aku by som ju mala po stanovačke :)
Je zvláštne, že niektorí ked jedia sladké jedla priberajú a ja som chudá a všetko za ukazuje na stave pleti, podľa mňa tie dievčata ktoré fajčia a a zle sa stravuju a stále maju zdravú pleť tak bud beru antikoncepciu alebo to maju v génoch...
A aka by som bola šťastná key som nemusela nosiť mejkap, niektorým sa to povie ľahko načo nosíš mejkap, lenže oni nevedia čo je to mať zlú pleť.. :(

aknevlastnik

zalozme si klub beznadejnych aknevlastnikov... ja rovnako snazim sa zdravo stravovat nejem vyprazane mliecne vyrobky uplne malo a to len kyslomliecne...sladke len sem tam...vela zeleniny ovocia...doplnky stravy ako C selen PABA zinok kremik MSM...vela vody...vyskusala som mnoho kremov od koznej.zynerit, skinoren, duac gel, differine, eclaran, eryfluid, RSD vodicku...atd atd...skusala som ist na to prirodne kokosak+tea tree oil, marocky il, neemove mydla a masky,...

A CO ?

stale a stale zavidim ludom ktori do seba pchaju hamburgery a maju cistulinku plet ako batola...zavidim ludom ktori pojdu pokojne stanovat a preziju noc bez umytej tvare zavidiim dievcatam ktore nemusia nosit make up :( proste uz neviem co robim zle ale je to zle :(

Potkanisko

Simka, tieto veci mame spolocne, teda hlavne ak by sme sa bavili o tej haklivosti na pleť, skoro ani sam si tvar nechytam tak to uz ani nehovorim o druhych ludoch, stravujem sa zdravo, sportujem niekedy aj 2 krát do dna, vypijem si tak raz za pol roka, aj to si iba pripomenem preco vlastne nepijem :D nefajcim, stara sa o plet, a vypadam jak barovy fetak ? povedz mi jaky je ten zivot domotany? vsetko je uplne opacne ako by malo byt, ale to s tou haklivostou asi treba zacat ignorovat lebo psychikou si pomozes niekedy viac, ked uz to mas takto zabudovane v podvedomi vsetko sa obraca len na negativum..

simka111

ja som si s akne tiež veľa vytrpela,keby som mala písať čo všetko som skúšala, bola som u kožnej a nič nepomáhalo, až nakoniec som šla k inej kožnej a ta mi dosť pomohla, lenže teraz cez leto kremy od kožnej nepoužívam, pretože zle reaguju zo slnkom a pleť vraj môže zhrubnúť.
S akne som začala mať problem ked som mala 13 rokov, teraz mam 18 a neje to žiadna sláva, za cele tie roky čo sa o pleť dokladne starám, používam dobrú kozmetiku, chodím ku kozmetičke a kožnej, upravila som stravu, nebabrem si do pleti,už si pripadám ako blázon, pretože si vždy dávam pozor aby sa mi mačka neotrela o tvár alebo aby som na nej nemala chlpy, máčky zbožnujem aledo izby si ich nepustím, lebo mam výčitky potom že som poškodila pleti, neje spravodlívé, že tí mladí ludia ktorí fajčia, vymetajú bary, sú večne v zaprašených priestoroch a o zdarvej strave nemajú ani potuchy maju oveľa zdravšiu pleť ako tí čo sa o seba starajú... ja to vidím na bratovi, nefajčí ani nepije :) ale pleť si čistí 1 x za 2 týždne, stále do seba tíska niečo nezdravé a ma 5 vyražok za 1 mesiac.. proste je to strašne :( :( niekedy sa teším z toho, že mám zdravú pleť ale niekedy je to zle.... :(

Najlepšie je isť každý mesiac ku kozmetičke na čistenie pleti,do pleti nebarať a používať dobrú kozmetiku, strava mý význam, ale oveľa väčší majú hormony(su riadna svina) :)

Práve sa chystám na novú kozmetiku na prírodnej báze, ide o lieky ale aj kreémy..., tak uvidím ako to dopadne :)

Potkanisko

na tom sme teda uplne podobne Kickloop, kazdy den je u mna krok ku kaňonu, treba dat na tu liecbu roaccutanom kazdopadne dost dlho to riesim tym co som tu vyssie menoval takze by bol cas na zmenu ked tieto veci nepomozu..

kickloop

Nazdar,
ja mam akne tak 10 rokov ...
Nuz nepomohlo uprevenie stravy, ziadne masticky od "koznej", raz je to fajn a inokedy sa hambim ist smeti vysypat.
Neviem co mam s tym robit a tak som sa objednal k jednej doktorke na alternativnu medicinu, vraj vie pomoct s takymito vecamia uz mala aj brutalne pripady na akne a vyriesila to. Takze o par dni idem na vysetrenie a uvidim co mi povie tam.
Kamarat to zasa riesil roacutane, pomaha mu to, ale cital som ze sa to niektorym ludom vracia ...
Uz neviem co mam s tym robit, som na dobre ceste na psychopata ...