Diabetik a praca v Zahranici

Príspevok v téme: Diabetik a praca v Zahranici
michal61

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať že ako je to s prácou v zahraničí? Keď by som bol poistený v krajine ktorej mam trvalý pracovný pomer aj sídlo firmy sa tam nachádza ako je to s predpisovaní inzulínu na Slovensku? budem mat kartičku poistenca z tej krajiny kde budem pracovať a aj formulár E106 môže byt problém u diabetologičky s predpisom inzulínu? Vopred Ďakujem

brla

michal61.pracujem v at a ako citam prispevok siss89,budem robit to iste co ona.zatial si inzuliny a pomocky na pumpu nechavam predpisovat doma na sk.moja lekarka nema problem predpisovat.inak zo zakona mas byt osetreny ako kazdy iny pacient na sk,ak mas tzv cezpolnu(tak ju volam) kartu poistenca.problem maju len prakticky lekari,gynekologovia a niektori zubari.opakujem,ja som sa pytala na poistovni,mala som ale problem s osetrenim,tak zo zakona ti patri osetrenie,vysetrenie,predpis liekov a tiez,boze chran,hospitalizacia aj operacie a vsetko kolo toho.aj kupelna liecba.

cakka

Pokial si platis poistenie v zahranici a chces chodit k diabetologovi v SR, tak si vybav v slovenskej zdrav. poistovni preukaz poistenca poisteneho v zahranici. Kazdy lekar a lekaren ho musi akceptovat. Avsak mnohi lekari maju zvlast poplatok za to, ze ta vysetria-uctuju si ho kvoli tomu, ze EU poistenci sa musia vykazovat na zvlast fakture kazdy mesiac, je to teda popatok za administrativny vykon, nesuvisi s osetrenim pacienta.

siss89

ja pracujem uz dva roky v rakusku a tu si aj davam predpisat inzuliny,ostatne veci mi chodia kazde tri mesiace automaticky ako baliky. ak ste v zahranici a ste nahlaseni,tak by som si isto nasla dobreho diabetologa a vsetky veci poberala od daneho statu. ja tu v rakusku mam na tri mesiace 500 pruzkov,600 ihiel do inzulinoveho pera a cca 500 ihiel do pera na meranie cukru.ani to poriadne nestacim vyuzivat.ale je to urcite lepsie ako doma,ked som si tieto veci musela sama kupovat,lebo poistovne nie su schopne preplacat vsetko :-(

michal61

Ahojte,
No ide mi o to ako spomína ENG že si dat predpísať patrične množstvo inzulínu na slovensku a ísť naspať do práce do zahraničia, ale otázka smerovala na to či sa niekto stretol stým ze mu diabetologička nechcela predpísať inzulín pretože je zamestnaný v zahraničí? Bol som aj vo svojej poisťovni a tam mi povedali že s formulárom E106 keď im predložím tak mi vyhotovia európsky preukaz a stým by nemal byť žiadny problém vo vypisovaní liekov. A ju taký čo pracuje v zahraničí a dáva si predpisovať inzulíny v krajine trvalého bydliska čiže slovensku?

eng

amsterdam, ale Michal rieši problém ako mu bude predpisovať diabetologička inzulíny na Slovensku a nie v krajine v ktorej trvale pracuje a je zdravotne poistený...

Ja by som si nechal predpisovať inzulíny a aj iné lieky v krajine kde pracujem a na pobyt doma na Slovensku by som si zobral patrčné množstvo liekov so sebou. Rovnako to robia slovenskí diabetici poistení na Slovensku a pracujúci v zahraničí.

Doma si dajú predpísať inzulín v dostatočnom množstve a berú si ho do krajiny kde pracujú.

amsterdam

ak je to praca v anglicku,tak sesternica tam pracuje,sice ma dm2,ale hovorila mi,ze vsetky lieky tam dostava zadarmo,ze to bol pre nu šok,je tam poistena a planuje tam zostat

DiabetikIvo

michal61,

a čo tak napísať otázku priamo do svojej zdravotnej poisťovne, alebo hoci aj do niektorej inej??? A ak máš v zahraničí trvalý pracovný pomer a odvádzaš tam zo mzdy aj zdravotné poistenie, alebo si ho platíš zvlásť, tak je najlepšie spýtať sa vo svojej zdravotnej poisťovni v ktorej si poistený ako to je s predpisovaním inzulínu, keď prídeš na (predpokladám)rodné Slovensko...

Alebo si prečítaj zákon o zdravotnom poistení a zdravotných poisťovniach...