Jedenie psíka - problem

Príspevok v téme: Jedenie psíka - problem
diamant19

zdravim
mam psika a ten ma taky problem ze ked mu davam zrat(granule,ryzu...) tak to nekuse ale to prehlta. najviac ma stvu tie granule.skusali smee rozne velkosti aj znacky no nic nepomaha. ma to uz od malicka. problemy so zubami nie suz lebo aj ked dostane nejaku maskrtu alebo velku kost to vie pekne pozut. no granule len hlce a potom asi o 0,5-1hod zbieram grcku(cele granule)lebo ich hlce.jedine ako mu dovolim jest granule tak aby ich nevyvracal je ze sedim pri nom a potom ako si zoberie do papulky granule zoberiem mu misku s granulami a dam asi za 1-2min a takto dookola..
podla mna je to tym te ked bol malicky tak ho ostatne steniatka od mami odsrkovali a moc sa k nej nedostal a nejako mu to asi zostalo v hlavicke ze musi brat kym moze... no neviem co s tym som z toho strasne nervozna ked to hlta lebo viem ze jemu to nerobi dobre..
nemate nejaky napad ako by som ho naucila tie granule rozzut?
vopred dakujem za kazdu radu

diamant19

tym ze mu beriem misku som docielila aspon to ze to cele nevyvracia lebo keby mu ju necham tak tak to za chvilku zhlta a potom to uz len ide vsetko von. skusala som to... nie ja mu nikdy nedavam celu davku naraz a nie nie je hladny :)

Deria

ja sice nekrmim granulami ale skus mu ich poliat trochou polievky tak, aby zmäkli na kasu. tu pazravost tym sice nevyriesis ale mozno tak prispejes aspon k lahsiemu traveniu. toto fakt mava dost psikov, ktori museli v minulosti o potravu bojovat. boja sa, ze im to niekto vezme, preto by som nerobila to, ze mu misku zoberiem! ucelnejsie je, ak mu jeho dennu davku rozdelis na 2-3x, nez mu ju dat naraz celu. inac, si si ista, ze dostava dost a nie je hladny? predpokladam, ze to vies ale opytat sa musim, ci je to vylucene.