Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

Čas hrá proti mne...

Dosť neskoro som pochopila ako rýchlo plynie život. Najmä ten môj.Nízkotučný...

Som ľahká ako dych...

Odpísaná ako rozbitý ortuťový teplomer...

Slabá ako káva bez kofeinu...

Bezfarebná ako stokrát vyluhovaný čaj...

Oči mám prelepené páskou...

Čakám na jeden liek. Ten jeden jediný medikament, ktorý môže ovplyvniť môj život. A všetky ostatné sú zbytočné...

Ako hlboko ešte musím klesnúť...?

mrska

ahojte...maoam,ty vieš napísať až pod kožu,že človek musí nad tým rozmýšľať...máš pravdu,a viem o tom že niekto sa ledva naje a mi tu vypisujeme také bláboly...rada by som zmenila niektoré veci ale nie vždy to ide tak ľahko...
a čo sa týka tej rodiny,no tak u mna to je naozaj tak že som mala detstvo zlé...a rozmýšľam veľa krát či toto je nejaký následok...a dobrý psychológ no v mojej blízkosti taký čo sa zaoberá týmto nie je..
som rada maoam že nám otváreš oči,lebo ich máme zlepené....
pekný deň,ahojte a píšte...

Maoam

ale s babami, ktore uz beztak chronicky klamu, sa aj tak vela zazrakov robit neda, lebo su proste proficky, niektore desiatky rokov, odbornici si daju namahu a baba ide hned po prepusteni grcat....no a sme doma

neviem, ja by som urcite dala na prve miesto hlbkovu analyzu minulosti a v mnohych pripadoch aj rodiny, lebo mne sa tak zda, ze kluc je v mnohych pripadoch prave tam

niekto sa tu vcera pytal, ci ta uz neboha dievcina 'nemala rodinu' - baby, ja viem, ze vam to znie neuveritelne, ale strasne vela rodin je DYSFUNKCNYCH, ci roky rokuce ziju stovky, tisicky km od seba, vidia sa raz za 5 rokov....

nie kazdy je doma casto, na sviatky a pod., mozno uz ani nemala kontakty na nich (mozno nechcela, mozno vedela preco nechce)

psycholog ci terapeut je prvy clovek, ktory si k PPP-pac. moze najst cestu, ale urcite by pomohlo potom aj hodit rec s niekym z rodiny, lebo osobne som toho nazoru, ze STRASNE vela bab, ktore maju PPP v hlbke bolestne tuzia po laske, uznani a pomoci a opore rodiny, svojej rodiny...

lenze len nezavisla osoba moze tej rodine otvorit oci (tu sa to vola rodinna terapia)

kde je PPP-osoba, je chora rodina, to je zakon

Maoam

Mrska, fuj hanba ti za to, ze si nevazis TO, CO MAS. Lebo miliony chorych na pazerak by dali neviem co za to, aby este mohli prehltnut nieco SAMI, ci zjest taku fajnotku akou su ceresne ci melon :-//. Namiesto toho maju v bruchu sondu, ktorou im tecie tekuta 'vyziva'...

Vy sa mnohe tu sebanenavidite, to je cele. Ja vkuse melem dokola ako verklik, ze na PPP osoby by sa malo ist v 1 klinike komplexne, kde by boli data v PC, cize by k nim mal pristup psycholog, lekar, terapeuti atd., teamove stretnutia, rozpracovanie novych planov atd.

Mne sa tie doterajsie velmi nepacia.
Hlavne maju vysoku neuspesnost, co vidim najmä v tom, ze sa velmi podcenuje psychologicke pozadie tohto tazkeho ochorenia. To znamena ale, ze by to chcelo viac super dobrych psychoterapeutov, tych na SVK mozete hladat lupou.

mrska

ahojte...ano maoam j to ako si napísala,kolko ludí by chcelo žiť a nemá šancu...a my ju máme vo vlastných rukách,aj ked potrebujeme aj pomoc iných,čo by nás dávali do laty...:)
no ja som si dnes dala na ranajky fajnový domáci syr...dnes aj ked je nedela by som chcela zavariť pár čerešňových kompótov,lebo máme dosť čerešní,je to fajn mať ovocie vo vlastnej záhrade..vcera mi muž nazbieral do misky ale už som večer nemohla bola som dožratá melonu..no fuj hanba mi...
tak sa dievčatá držte a píšte...ahojte..

Maoam

Mrska, jestvuje take prislovie ' a nikdy nemysli jenom na sebe, je to moc, ktera bere odvahu a silu do zivota'...

asi tak

Mrska, ked budes v srabe, napis, ja ta uz dam do laty ;-), v dobrom samozrejme.
Baby, mate to LEN vo svojich rukach, lekari, sestry, terapeuti su akurat vasimi pomocnikmi alebo sprievodom, ale VY rozhodujete samy za seba, co sa s vami udeje, ste dospele, z 99,8% strasne tvrdohlave + je to spojene s psych. ochoreniami.

Strasne zavazne veci.

Myslite na to, ze kazdy treti clovek na to zomrie a kazdy z nich MA pribuznych, najneskor na tom pohrebe......

A nie je nic horsieho, ako ked umrie mlade, inteligentne, krasne stvorenie alebo dieta. Verte tomu. Najmä, ked malo sancu zit, ked neslo o rakovinu atd.

mrska

ahojte...no tak tu sa toho za pár dní zmenilo...
cry tak vitaj...to čo si písala je strašné a zle sa to číta...čo na to dodať...nemám slov...a ty sa ako máš?
maličká som rada že si sa z toho už celkom pekne dostala aj iné dievčatá irise aj klimta...aspoň teda dúfam...
ja som tiež celkom v pohode...strava stále bezpečná,ale sem tam aj nejaký úlet...a hlavne sa mi upravilo trávenie a zápcha...to som rada,už som vynechala aj bielkovinové dni,a trocha zľavila z cvičenia...
ja hlavne dakujem za pomoc hlavne maoam ale aj vám ako ste ma podporovali...
viem že ešte môže prísť hocičo,ale dúfam že to je na dobrej ceste...
ja ale mám pocit že veľa toho máme aj vo vlastných rukách,kým to nie je ešte úplne vyhrotené...ak nechceš sám tak ti nepomôžu ani v tramtárii..a toto ma naučila maoam...nepozerať len meter pred seba ale sa porozhliadnuť okolo ako sa majú iný,ich trápenie a bolesti za ktoré nemôžu a trpia..a nemôžu to zmeniť ale my áno...tak nám držím stále moc palce...ahojte a pekný deň...

cry2

klimta, ona ale nebola na psychiatrii, (kde "by zaberala miesto"), ona bola na normálnej JISke posledný mesiac viac x! To jej dali reverz podpísať v normálnej nemocnici- moja otázka len znie, ako ju mohli v kľude pustiť v stave, v akom bola! Pretože bola sama doma, sama v byte aj zomrela... tiež nechápem mamu, ktorá keď vie, že jej zomiera dieťa- nie je doma! Je mimo SR- ako vždy a stále.

klimta.

Maličká- ohľadne zdravotníctva s tebou nesúhlasím..raz by ju pustiť museli,veď predsa ju tam nemohli držať celý život..možno vyzniem kruto..ale ak niekto nejaví záujem o liečbu a ako píše cry nebola hospitalizovaná prvýkrát..bože toto vyznie vzhľadom k situácii hrozne ale..zbytočne zabraté miesto..možno na úkor niekoho,komu by liečba naozaj pomohla..

samozrejme,že je to strašné,vyhasol ľudský život..baby ktoré čítate a stále lietate v sr****ch,prosím!! dúfam,že táto informácia s vami pohne a posuniete sa vpred