Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Ewca

Ahojte.Malicka samozrejme aj tebe dakujem.za povzbudenie, pomoc, rady.Je uzas, ako si sa z toho dostala, gratulieren :-) No a skoda ze mam mail z mena a priezviska.nechcem to tu zverejnovat.mozno by bodlo popisat si cez mail.je to osobnejsie...ale neva, aspon tu vas mam.beriem vas ako kamosky a ani sa nepozname.som drza.ze? :-) takto si dovolim kamaratit sa :-) Mrska, ako sa mas?

Maoam

Malicka 160 - osobne u teba si vazim este jednu vec - aj ked mozno tvoju PPP spustili 'vonkajsie cinitele', nikdy si sa dlho nedrzala v poze 'za vsetko mozu ti druhi', ale pekne krasne si k zodpovednosti za seba zatiahla seba samotnu, toto bol mozno prave ten rozhodujuci moment, lebo si nezotrvala v roli obete, ktorej okolie ublizuje atd., chce to velku vnutornu silu, navyse si myslim, ze si typ temperamentny a mas v sebe nieco ako 'vasen', passion, tito ludia maju v sebe hnaciu silu a dokazu strasne vela, ked sa na seba sustredia a vyuziju svoj potencial - a ty si to urobila

takze ti fakt tlieskam

Maoam

Malicka160 - ja si myslim, ze ti pomohlo viac faktorov, faktor c. 1 bol ten, ze si si uvedomila, ze v tom zdaleka nelietas sama, ale ze su na svete miliony PPP-pacientov, tym padom si clovek uvedomi (aj pri inych diagnozach - ze NIE JE SAM a ze tam vonku bojuje s tym istym a podobnymi problemami X dalsich ludi), to cloveka vytiahne z tej 'samoty' a 'nemohucnosti', dalej prisiel fakt, ze si si uvedomila logicke suvislosti, kedze si velmi inteligentna, bystra a mas v podstate silnu osobnost a drzis sa pri zemi, dokazala si seba samu dat do laty, pred tym osobne skladam klobuk dolu, pretoze toto dokaze male % ludi - dat samych seba do laty, nastavit sebe samemu zrkadlo, zacat logicky mysliet...

zhanala si potom dalsie a dalsie informacie a uvedomila si si rozmer a rozsah toho celeho, ze to nie je len o padani vlasov a Co., ale je to ovela-ovela viac a ano, zaklad je uvedomit si, ze PPP je psych. dg., primarne ano...

si sikovne dievca a silne dievca, ty to das a ked pridu uspechy aj 'tam vonku', bude to super

velmi ti drukujem

Malicka 160

Bez tyčiek :D
Vďaka Maoam, inak nechápem to, ale pomohlo mi práve toto fórum, dovtedy som sa slovo anorexia a bulímia bála aj vyhľadať, pretože som si nechcela priznať, že je to skutočne zlé, proste som pred tým zatvárala oči a potom som bola sama a keď som "to" opäť spravila a cítila strašný tlak a búšenie srdca, sadla som si za comp a začala hľadať a googliť a dostávať sa do toho. Dovtedy som nevedela, že tým spôsobujem draslíkový dlh môjmu srdcu, ani aké dôsledky to môže mať, že tá moja nálada otrasná je z toho, že som v podstate v depresiach a nedokážem byť šťastná. Uvedomovala som si len že vlasy sú zlé, zuby chvalabohu v pohode, no aj tak dostávali zabrať, že pleť je zlá, lýtka napuchnuté, oči bez iskry a červené. Ja nechápem, ako som si to vtedy nemohla spájať.....A potom som našla toto fórum a čítala som ho asi 2 dni vkuse, tému po téme a bola som šokovaná z toho množstva, čo nás je a zároveň potešená, že sa niektorým z toho podarilo dostať. A odvtedy akoby sa niečo zlomilo a začala som bojovať sama so sebou. Počítala som dni, potom som začala počítať mesiace a pomaly sa môj život dostával úplne niekde inde, aj vzťahy s ľuďmi a hlavne som si napravila vzťah ku mne a môjmu telu. Nehovorím, že dnes sa napchávam hranolkami a popravde nejem ani cestoviny, chleba ryžu a zemiaky, no už mi nerobí problém dať si cukríky, keksíky, ocukriť si kávu normálnym cukrom, alebo si dať pivo, či koláč bez toho, aby som si to vyčítala a počítala každú kalóriu. Prešla som fázami váženia si jedla, prepočítavania, nahrádzania, pokiaľ som "zhrešila", ale toto všetko bolo treba. Momentálne mi nepadajú vlasy, váhu som nevidela dobrý mesiac, svoje telo beriem ako dar a aj svoje zdravie. Dokážem si viac vážiť seba a aj ľudí okolo mňa a konečne poznám cenu svojho vnútra. Baby, ja Vás prosím, skúste sa seknúť, uvedomiť si, že to nie je o váhe ale o psychike. Nebojte sa jedla a normálneho života. Ak chcete, napíšte mi mail, pošlem vám fotky počas bulímie a po nej, teda aktuálne, aby ste videli, že sa nepriberá, len sa ožíva a vyzdravieva. Ja som so sebou spokojná, konečne som sa vyrovnala s tým čo mám a je to pekné. Tak baby, hlavu hore, zaťať päste a bojovať, vidíte, že sa to dá a že to ide a NIKDY NIE JE NESKORO, to Vám hovorí 8 ročná bulimička. Majte sa krásne a neprežívajte, ale ŽITE! Mám Vás radda....

Maoam

Ewca - rado sa stalo, aj ked vam niekedy napisem ostrejsie slova (Mrska vie svoje), je to myslene v dobrom, niekedy je s vami fakt tazko az nemozne jednat, zvlast ked mate svoje 'stavy', ale mate aj lepsie dni, no...ty si inteligentna baba, vsetko si uvedomujes, preto si myslim, ze ked odides z prostredia, ktore ta taha ku dnu a pojdes si po odbornu pomoc paralelne k tomu, mas dobre sance :-).

Malicka 160 - zelam ti vela uspechov za hranicami a gratulujem k 7 mes. bez tyciek.

Malicka 160

Čaute koťata :)
7 mesiacov, čo som stála naposledy nad misou a myslela si že odpadnem a že nemám nádej :) 7!!!!! Keď to bude 8 rokov a oslávim rozvod s miou, budem najšťastnejšia na svete! Babule, som rada, že sa držíte, Ewca, máš pravdu, treba chcieť a všetko je v hlave a pokiaľ si to neuvedomíš, stále dáš prednosť zvracaniu pred tým udržať v sebe jedlo a bolesť brucha ti nebude stáť za to, aby si to prekonala. Verím, že sa to zlepší. Lebo si silná mladá baba, ktorá má našliapnuté na krásny život, už len sa zbaviť tej pliagy...... Irise máš mail a ty mrška správu na FB :) držte sa mi :)

Ewca

Ahojte baby.Mrska tak sa ide oddychovat.co? Zasluzis si.aj ked dva tyzdne volna su nic, ubehne to.ale aj tak fajn.len si oddychni a nie, ze ta napadnu z tej nudy blbiny ;-) Som rada za kazdu jednu, ktora sa pomaly hrabe, alebo vyhrabala z hlbin PPP.je to povzbudenie pre mna.ze to ide.ze sa to da.samozrejme treba chciet a mat snahu.
Maoam aj mrska aj oui aj ostatnym za povzbudzujuce slova. No ja ako ja.Aj sa snazim, ale hlava nepusti.najem sa, napr.jogurt, alebo trochu cottage, je mi hned tazko.na vracanie...Neni to lahke.ale objednala som sa k psychologicke.ze chcem pokracovat v terapii.tak o dva tyzdne idem.

Maoam

Mrska, nech ti ten optimizmus vydrzi, inak mas e-mail, ale zda sa mi, ze si trocha schudla, naposledy si pisala inu cifru, ale verim, ze vyzeras vyborne, ak sa aj citis vyborne a prides sama sebe pritazliva, tak ti tlieskam.

Neviem, ako sa maju ine baby, ale myslim, ze nie vsetky sa maju dobre a viacere este hlcu laxativa a niektore chceli ist na liecenie, co je ta najspravnejsia cesta, ked si clovek nedokaze pomoct sam.

mrska

ahojte..
čo sa už opalujete:)
ja ešte makám v práci ale už od zajtra mám 2 týždne dovolenky...dnes som sa obliekla celkom letne minisukňu a top bez ramienok,celkom sa cítim v tomto 58 kilovom tele dobre..dúfam že to tak aj dlho ostane..včera som bola aj u psychiatra,no ani nič nového vraj vyzerám veľmi dobre,že som bola úplne strašná taká vyschnutá..s jedlom som na tom v pohode,teraz jem viac ovocia lebo je také dozreté na slnku a fajne chutí...a ako ste na tom vy...ide nám to celkom dobre a je to dlho čo sme negrcali,nehnačkovali atď...však?tak držím všetkým palce...
ewca ozvi sa ako ti je...
pekný slnečný deň...