Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

Malicka - BAP - tito ludia strasne ublizuju svojmu okoliu a najviac tym, ktori im najviac pomohli, su majstrami v prekrucani slov a trpia paranoidnymi predstavami, ak do toho este pride HPO, silne depresie a mozog dlhobo bez vyzivy, su mozne az halucinacie

co mna s prepacenim nas*alo a kedze som clovek mierne temperamentny, poviem to tu na plne usta je fakt, ze sa tu snazim ako fretka, som vsetko len nie zakerny a falosny clovek (nie som idealna, mam svoje chyby - viem a som si ich vedoma, napr. este nedokazem s pokojom Guru celit takymto situaciam a musim sa to este len naucit) a mnohe baby mi pisu osobne (o uplne inych veciach, len NIE O CRY - to len pre ujasnenie veci) a ked viem a mozem - pomozem, ale vsetko ma svoje hranice a ja zo sebe nenecham robit ziadne debila. Ja nie.

Kebyze som zakerna, co nie som, vyvodim z toho dosledky, ale necham to tak.

Baby, ja tu koncim, majte sa. Moj mail mate, keby daco a Mrska - neozvala si sa dva dni, daj vediet o dcere, mam obavy. Pa.

Malicka 160

Ava6!
Ahoj Ava, chcela som ti napisat, ale preco som to nespravila neviem, vela sa tu toho premlelo, kazdopadne vitaj u nas a dufam, ze tu najdes pomoc, ktoru som nasla aj ja ;) uplne si mi pripomenula samu seba, pred vyse pol rokom, ked som tu s malou dusickou pisala, ze som negrcala 1 den a potom dalsi a dalsi a potom som prestala dni pocitat, lebo sa prehupli do tyzdnov a mesiacov ;) budem ti velmi silno drzat prsty, lebo zaciatky su najtazsie a ak zvladnes tie, za chvilu si ani nespomenies, ze si ppp mala, respektive to bude niekde v uzadi a tvoje racio ju lahko prekrici aj vo vypatych situaciach, ak ti mozem nieco poradit, skus zapatrat, co u teba spusta bulimicke zachvaty a co u teba vyvolava pocit uzkosti. Pokial pride nutkanie sa prejest, zamestnaj sa, uvar si kavu, ale hlavne maj svoj rezim 5 jedal denne, zo zaciatku to pojde tazko, travenie nebude zvyknute, no napravi sa to. Budem ti silno drzat prsty a ozvi sa, ako si na tom, som zvedava a uprimne ta podporujem vo vsetkom :). Drz sa, nech ti cislo v kalendariku tvojich "cistych" dni stale stupa :)

Malicka 160

Ahoj cry!
Citam to tu a uaaaa, uplne ja neviem, najradsej by som vsetkym nam PPP babam vymazala pamat a s tym aj vsetky tieto veci, ktore nas uzieraju z vnutra. Kazdu jednu hlupu myslienku a kazdu vsugeraciu. Mne pisala jedna baba, ze sa o teba boji po poslednej sprave, lebo znela strasne a ze sa boji ze si ublizis. Cudzi clovek cry ma o teba starost a zalezi mu na tvojom zivote viac ako tebe!
Prosim ta, nepis tu, ze ti forum pomaha v tvojej anorexii, pretoze ma mat presne opacny efekt. Uvedom si, ze vsetky v tych srackach plavame a raz sme hore a raz dole a aby sme sa podelili o nase pocity, aby sme si ulavili a aby sme nasli pochopenie (lebo nikto nepochopi stavy ppp cloveka lepsie ako niekto, kto si nesie tento kriz so sebou) a mali sa komu vyrozpravat. Ty si teraz dole, tak sup sup spat k tej optimistickej cry, ktorou si pred casom bola. Ziadne klamstva, tu ta nikto neodsudi a ak si myslis, ze sa tu do teba navazame, velmi sa mylis, pretoze ziadna z nas nema potrebu si na niekom upevnovat ego, ani ho psychicky deptat, to uz robi choroba automaticky. Padnu tu tvrde slova, no viac je tych pozitivnych a clovek by si mal od kazdeho nieco zobrat a naozaj sa nad sebou zamysliet. Ja ti poviem tak, ze si stale myslim ze mas sancu vies kvalitny zivot, ale tieto anorekticke reci, ze hlad boli a ze je fajn, neznie ti to choro?
Ved neublizujes len sebe, ale aj svojmu okoliu. A to, ze sa ti zda ze su vsetci proti tebe velmi dobre poznam. Mavala som neuveritelne pocity uzkosti, ze kazdy sa na mne smeje, kazdy vie o mojej chorobe, ze kazdemu sa hnusym, ze kazdy ma ohovara, ze urcite si myslia aka som tucna a bla bla bla, ver mi, 2 mesiace bez tej pliagy a zrazu najdes stare stratene ja, ktore sa dokaze tesit z ludi a zo seba samej. Len to uz dokelu skus!!!!!!!!!!! A nezlyhas, lebo je tu vela ludi, co v teba strasne veri a aby si vedela, ja ti drzim neuveritelne palce a verim v teba, lebo viem, ze viera je to najdolezitejsie spolu s podporou, ktoru na tomto fore isto najdes, hlavne u Maoam, Irise, u mna a u vela dalsich dievcat, pretoze tu ta nikto neodsudi, to akoby zlodej sudil zlodeja.

Maoam

Baby - ak budete potrebovat moju pomoc, viete, kde ma najdete. Ja vo vasej teme koncim, lebo na TOTO OBVINOVANIE TU po vsetkej tej pomoci nemam nervy.

Majte sa pekne a tie, ktore chcete, sa ozvite.

Maoam

Cry - takze motivuje ta Ewca, ktora ma nizke BMI, ze kolabuje a zavidis jej a motivuje ta smrt tvojej byvalej kamosky. To je cele, co si o tom myslim. A kolovaci Email bol absolutnym vymyslom a bludom, paranoja. Nikto tu o tebe nic nepisal, nikto to tu nezachytil. Zaujimave. Alebo si si pomylila forum.

Maoam

Cry, prisla si sem vsetkych obvinovat, nic viac.
Len si posluz.

'tajne e-mailovanie' - myslis, ze si ludia pisu o TEBE? zasa paranoja, myslis, ze ludia nemaju ine problemy? ze si pisu osobne veci, ktore nechcu dat na verejne forum?

Ty sama mas, ako si casto pisala, VELA e-mailovych 'kamosiek', takze robis v podstate to iste....
Ale baby tu:
Preco by si mali pisat o tebe? - napis mi 1 dovod.

Dalej udajny kolovaci e-mail o tom, ze si sa predavkovala: NIKTO O NOM NEVIE, iba TY tvrdis, ze tu taky bol. Tak o co ide? Zasa paranoja, bludy, halucinacie alebo sa umelo snazis strhnut na seba pozornost?

Obula si sa aj do mna a riadne, pritom som ti napisala, ze ti gratulujem k novej praci, ktora ta mozno nakopne inym smerom.
Sliapes po ludoch, kde sa len da, len preto, ze ti napisu, ze ist sa vyhladovat (po tusim tisici krat) je nonsens.
Uz si aj skolu stihla dokoncit, aj vsetko... proste ludom to logicky nejde do hlavy.

Podla mna ta najviac motivovala smrt baby, ktoru si poznala. Ale to je len moj osobny vnutorny nazor.
A myslim, ze nie som daleko od pravdy.
A ze zavidis Ewci jej hmotnost - to je na tycku, pretoze to dievca sa strasne trapi.

Strasne.

kazda baba tu, aj tie, ktore to dokazali, su stastne, ze to dali a vybojovali si novy zivot a su uz niekde inde.

So svojim zivotom si rob, co chces.
Ludia sa ti tu snazili pomoct, stale a stale - a to nejde iba milymi slovami.

Zaujimave, ze ine baby to pochopili.

Nik ti tu nechcel zle.

Ak mas vycitky svedomia zo zlych skutkov - tak za tie si asi mozes sama - ale neobvinuj z nich inych ludi.

Vsetky baby do radu, ako ich tu poznam, sa ti vzdy snazili pomoct.

Ci PPP alebo bez PPP.
A to sa fakt neda vzdy milucko, hladkanim po hlavke, ked si aj tak urobis svoje.

Tak vela stastia vo 'vyhladovani sa'. To si tvoj lekar ale akoze nevsimne, hej? (sef) Nula logiky. NULA.

Oui

dievcatko moje, zasa ti ta vyjebana anorexia vygumovala mozog a zadlavila normalne premyslajucu osobu v tebe? zasa ta nuti nenavidiet samu seba a tryznit sa? sama musis predsa kdesi vovnutri citit to, ze to nie je nevrazivost, ale starost ludi, ked sa na teba osopia. predstav si, ze vidis nestastu ludsku bytost, ako ti umiera pred ocami, zabija samu seba, pomaly do seba rve ostry noz a ked jej ponukas, ze jej ho pomozes vytiahnut, ona sa zacne branit. dievcatko, presne takto sa citia ti okolo teba a preto tak popudlivo reaguju. preto pouzivaju nevyberany slovenik a casto aj zvysuju hlas. ci uz v reale, alebo tu. nie preto, ze by ta nemali radi, ale preto, lebo sa o teba velmi boja. ty si dostatocna, len ta prijebana anorexia sa ta stale snazi presviedcat o tom, ze nestojis za nic, ale pre ziveho boha, never jej. nepocuvaj ju. povedz, aky je to uspech v zivote hladovat? aky REALNY uspech to je. to len ona sa ti snazi natlct do hlavy, ze nedokazes nic ine a ze to je jediny uspech, ktoreho si schopna. ale to je jedna strasne velka kokotina. ty si schopna inych uspechov, len ona ti stale podkopava nohy. m., skus sa na nu pozerat ako na druhu osobu. si ty a je potom anorexia. ty nie si anorexiou, nie ty si ta, ktora je chybna. cela pridrbana anorexia je chybna, ona je zla, blba, ona je pricinou vsetkych zlyhani. nie TY! ty si nou ubijana a utlacana a ty jedina mas schopnost sa jej vzopriet. len sa v prvom rade neobvinuj a nenazyvaj skaredymi privlastkami, tak si zasluzi byt menovana len anorexia, co ti sedi na pleci, ale nie TY samotna.

cry2

Ewca, veď ti hovorím, že keď som hladná, prídem sem a hneď ma ten hlad prejde. Je to tu pre mňa motivujúce...

Ewca

Cry sorry.ja mam odkial vediet, ze to citas.ked si vravela, ze uz sem nepojdes lebo mama ta kontroluje.ci co.tak to tu necitaj.ked ti je horsie z toho.neni to tu len o pozitivnych spravach.s tym nic nespravis.nie kazdemu sa dari...