Mam velke rany na tvari, a nechcem aby mi po nich ostali jazvy...

Príspevok v téme: Mam velke rany na tvari, a nechcem aby mi po nich ostali jazvy...
TinaCK

Mala som nehodu a na tvari mi ostali velmi velke rany. Spravili sa z toho velke a najma hrube chrasty, na niektorych miestach su do zlta, a neviem teda ci to aj nehnisa.Povrch chrasty je velmi nerovny. Bojim sa aby mi po nich neostali jazvy.. neviete je nieco, cim by som mohla pomoct lieceniu alebo spravit nieco, aby mi tie jazvy na tvari nezostali? Dakujeeem...

iskierka

uško, tea tree oil podla mna nie je stastna volba..ked si predstavim, ze by mi co i len kvapka sla do rany, tak ma strasie..
Tina hlavne to neznasilnuj, ja som mala ranku ako mala, mamina mi to stale dacim narietala a nedala tomu pokoj a hojilo sa to dlho... ked som bola starsia stal sa mi tiez uraz, ale kedze som nemala cas sa tym "mastickovanim" nejak zaoberat tak som to neriesila a zahojilo, dokonca ovela rychlejsie..niekedy je lepsie nerobit s tym nic :)
a hlavne- co sa tyka tvare, tak celkovo si davaj pozor co si na to napatles, aby si si neposkodila, nieze sa teraz pustis do vsetkeho co tu bolo odporucene...radsej sa porad s lekarom

erna

co najrychlejsie napis dr. albertovej, aby ti dala nejaky recept na obklady. ja som si dva roky robila obklady na jazvy po akne. bola som u nej na lieceni, kedze mi po akne ostali velke jazvy, tak mi dala presny recept na obklady. dlho som to robila, ale tvar mam teraz skoro uplne hladku. myslim ze by si s tym mala zacat co najskor.

2bodka

Zabudla som, ak nemas pristup zohnat GSE, kup miesto toho Citrovital (je mozne ho bezne zohnat v lekarni a stoji okolo 5 euro) :) skore uzdravenie!

2bodka

Repik je velmi vhodny, zvykne aj vysusat a stahovat a zmes, ktoru odporucil RNG je tiez vyborna :) je to prirodne a naozaj zabera :)

eam

Uvar si repíkový odvar a s tým si to umývaj. Pekne sa ti to zahojí, chrasty samé odpadnú. Na silu si ich určite netrhaj, ostali by ti jazvy. Po odpadnutí chrasty jazvy potieraj spomínaným krémom na jazvy ( poradia ti aj v lekárni ), potiera sa to jemnou masážou a je to na dlhšie. Pokiaľ ti ostanú aj po roku jazvy dá sa to ešte vylepšiť u kožnej lekárke, alebo plastického chirurga.

swistica

len neskusaj vsetko naraz aby si si neprihorsila
Btw: contractubex sa pouziva az na zahojenu ranu ked nie je chrasta ale uz len jazva. Ucinkuje iba na male jazvy. S inym skusenost nemam

RNG

Rozne veci pomahaju hojeniu a potlacaju mozne mikroby, mne pracuje vyborne zmes praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.